Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 36 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 353
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Матеев, мога да дам и трети пример. Имам познати из криминалния контингент и знаейки, че се занимавам с кошери, неведнъж са ми предлагали да ми "подарят" няколко. Разбира се им отказвам, като им казвам, че ако аз лично ги фана, че ги утепам на место!
    Та до моя пчелин, живеят потомствени крадци, досега не са ми барнали нищо, даже като ходят из района на селото и видат рояк ми звънят да го прибера!

    ...споделяме системи за охрана....ти даваш неколко примери.....давам и аз, като казвам каква е моята: когато точа давам 2-3 буркана мед на крадците съседи и 2-3 с разпечатки за дъвчене на децата...тва ми осигурява спокойствие и неангажираност с GPS, сателти, СОТ-ове и т.н.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Има съд "линча" по страшен от този съд няма. По един камек да хвърли, по една тояга да удари, но всеки и ако това пчелар направил то и пчелите от него трябва да се отнемат. На такива място сред нас няма.

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    И моите пчели ги сполетя ССД ама барабар с кошерите . Сега ми остана регистриран пчелин с празни кошери на печелившите честито. Пчелина ми се намира на 10 километра от София над село Доброславци подадох жалба в полицията ама най-ми е жал за мене имах страхотни планове за моите пчелички .Като бройка не са много 4 изчезанли но за мен е истинско съкровище три години аз и пчелите се борим с болести ,акари,пчелояди,крави и в момента който си помислих че вече трябва нещата да потръгнат и хоп изненада.
    Изчезналите кошери са лежаци 24-рамкови скоро поръчах и магазини за тях чакам другата седмица да са готови.
    Около пчелина ми има много мащерка има акация засадих миналата година лавандула тази година засях семена от акация,гледичия.каталпа,со ора,албиция днес щях да режа резници шипка имам и маргарит по оградата
    НО НЯМАМ ПЧЕЛИ.

  4. #64
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Да му изсъхнат ръчичките на тоя дето е крал !

  5. #65
    Мислех си че ме споходил синдрома на празния кошер,но се оказа че някой съвсем избирателно си е извадил рамките с пилото и майката.Солидарно с горните колеги-това е вършено от опитен пчелар.Акуратно, точно,без външни следи.Моите са малки и леки/Роже Делон от стиродур/и бяха само три.Сега имам само мед и празни корпуси.

  6. #66
    Мамицата им мръснаааааааааааааааааааа ! Тъкмо се бях поуспокоил за моите /не ги бях забравил/ и вие ме върнахте в мъката.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #67

    !!

    Три кошера ,гледах си ги като писани,бога ми.Сега се чудя от къде да си взема две отводки.Като гледам цените та ми прилошава.А освен това трябва да правя сандъче за Дадан Блатови рамки.Аз го имах,но го подарих-не знаех че ще ми потрябва отново!

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Адаш готов съм след акацията да ти подаря една отводка.

  9. #69
    Цитат Първоначално публикувано от vencii
    Адаш готов съм след акацията да ти подаря една отводка.
    ЖИВ И ЗДРАВ да си.

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Разград

 

 
Страница 7 от 36 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •