Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 36 ПърваПърва ... 243233343536 ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 353
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, сравнявам курортите с тези места (отбележи, че курорти е в кавички, а не хората, които са били там. И именно защото знам от хора, които са били там какво е било, го пожелавам за тия отрепки, които крадат чуждия труд.
    И точно като по-възрастен ще ти кажа - именно такива като теб позорят паметта на загиналите там, правейки си душевни клизми по форумите! Сега ясен ли съм???
    Изобщо не си ми ясен.Мислех ,че си много по редовен.

  2. #332
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Сажалявам,че не снимах какво съм писал.По памет беше нещо такова:
    На 08.05.15 г.в личния ми пчелин под рег номер ......... ми бяха откраднати пчелните семейства от 4 бр кошери.До сега не съм уведомен от полицията как върви разследването.Бях потресен от отношението на полицайте към мен.Щом подадох жалба започнаха да ме убеждават,че неможело да се разкрие такова престъпление,а това беше възможно от професионален пчелар.
    И още малко в тоя ред.Иначе полицайте говорили с претежателите/били общи на двама братовчеда/ на кошерите и те като ме видяха само дето не ми скочиха на бой,и така ходили на пчелите и ме накараха да отида и аз.Влизаме в пчелина и веднага майстора от тях ми викна да почваме да отваряме да си позная рамките,а аз си седнах на пейката и започнах да го разпитвам.Кога е правил отводки-15.04,как зателват рамките-единия ми казва вертикално,другия всякак,питам ги имат ли ковани с такер-имали,имат ли с уширители рамки-имали всякакви даже и 50 год.Как правят отводките-когато имали 12 рамки,взимали 6 бр.и ги слагали в отделен кошер.Какви загуби имат тази зима-от ~20 бр само един,в цялото село пчеларите имахме между 30-50% загуби.Как така всички пчелари сме крадени а те не-мълчание.Почнах с петте кошера без магазини.Отварям първия,пет рамки сложени в средата,на втората рамка запечатано пило.Питам ги пак,сигурни ли са на 15.04 са ги правили-да сигурни били,а защо има на рамката запечатано пило,първо не схванаха защо ги питам това и след като им казах,че не е възможно за този период да се излюпи и оплоди майката и да има запечатано пило последва чесане по главата и отговор-аз взимам от другите кошери и им слагам рамки,а защо ги слагаш- така ми казваха родителите/човека е над 50 год/,нали ги делихте на половина за отводки защо не са повече тогава рамките-ама ние взимаме рамки от отводките и ги даваме на другите/развитите семейства/.Започнах да гледам рамките,техните са зателвани вертикално с лъскава тел по еднотипен начин.В отводките не можах да си видя рамките чак се учудих,но го накарах да отваря на ред.Кошерите им с магазини,в плодника по 7-9 рамки,питам защо слагат магазини като плодника не е запълнен-така са ги учили.След като видях всичките,преброих 17 бр едно към едно като моите рамки но пръснати в всички кошери.Показах му ги и го питам защо не са зателвани като другите-така са ги имали от родителите му.Една рамка не видях да е кована с такер.Накрая за капак като си тръгвах майстора ме пита аз всичките ли кошери ги зимувам на 12 рамки,а само тези който бяха отваряни бяха на 12 рамки много от другите бяха на 8 рамки.Уморих се да пиша,с едно изречение -човека си мислеше че всичко по кошерите е еднакво и никой няма нещо различно.

  3. #333
    Наблюдател
    Регистриран
    30.09.2013
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Северозападен

  4. #334
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    И сега какво, пчеларя виновен, а долния изрод жертва.

  5. #335
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    От правна гледна точка има много неизвестни-законно ли е било оръжието,дали на онзи адвоката няма да изкара,че крадеца просто е любознателен или гледа за кучето си между кошерите,заграден и частен ли е пчелина,регистриран ли е и куп други неща.Но няма как някой да простреля друг,независимо поради каква причина и да не бъде задържан първоначално 24 часа от полицията.После следователя преценява и ако има достатъчно данни,му дават 72,но не от МВР,а от прокуратурата.Но иначе евала за куража на колегата-така трябва.Предлагам подписка в защита на пчеларя!

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Astralind Виж публикацията
    Ето така трябва да се работи. Браво на човека. Ако бях близо щях лично да ида и да му стисна ръката.

  7. #337
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_mm Виж публикацията
    И сега какво, пчеларя виновен, а долния изрод жертва.
    Сега - НИЩО! Колегата отива в затвора, а на крадеца най-много да му дадат 6 месеца пробация. Адвокатите излизат със "смекчаващи вината обстоятелства" - бил "гладен,жената, дИцЪта и те", бил наркозависим, бил алкохолик...ако види и 1 ден затвор ще е ЧУДО. После крадеца съди колегата и му взема кошерите по законен път.
    В България да оставиш 71-годишен човек без хляб не е застрашаване на живота. Той умира от естествена смърт/глад и затова проблем - НЯМА! Да живее справедливостта!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #338
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ето така трябва да се работи. Браво на човека. Ако бях близо щях лично да ида и да му стисна ръката.
    Не , не се работи така .
    Който го хвана , ще му шибна една пита в главата .
    Това е работа .
    Да върви и доказва , че съм го докоснал .
    ПЧЕЛИТЕ си знаят работата .

  9. #339
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Не , не се работи така .
    Който го хвана , ще му шибна една пита в главата .
    Това е работа .
    Да върви и доказва , че съм го докоснал .
    ПЧЕЛИТЕ си знаят работата .
    Ха, ха. Тогава идвам. Като ще е само една пита.

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Сега - НИЩО! Колегата отива в затвора, а на крадеца най-много да му дадат 6 месеца пробация. Адвокатите излизат със "смекчаващи вината обстоятелства" - бил "гладен,жената, дИцЪта и те", бил наркозависим, бил алкохолик...ако види и 1 ден затвор ще е ЧУДО. После крадеца съди колегата и му взема кошерите по законен път.
    В България да оставиш 71-годишен човек без хляб не е застрашаване на живота. Той умира от естествена смърт/глад и затова проблем - НЯМА! Да живее справедливостта!
    Проблема на пчеларя е, че го е стрелял в гръб! В противен случай можеше да пледира "неизбежна самоотбрана" защото оня го е нападнал с брадвата и т.н. Да върви после да доказва, че не е имал брадва и че не е камила!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 34 от 36 ПърваПърва ... 243233343536 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •