Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 353
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ми предложенията на г-н Матеев са в стил професионален подход по конкретен проблем в БГ пчеларството. Мисля, че е редно да бъдат подкрепени, вкл. на ниво Форум. При мен също има подготвени изненади, само дето няма предупредителна табела и в най-скоро време ще се поправя, обещавам Иначе всякакви молби, заклинания, попръжни и т.н., верно че повдигат бойния дух, ама не вършат работа в случая.

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз за мене си вече съм решил - ще маркирам безогледно всеки един кошер или корпус или какъвто и да било друг инвентар, който стои там на пчелина. Дори съм намерил и Българска фирма, която предлага комплексно решение - хардуер + софтуер.

    http://rfid.bg/products.php
    http://www.invent.rfid.bg

    Системата се състои от четец, програматор и софтуер, както и от огромно разнообразие от електронни RFID етикетки, гвоздеи, копчета или там какъвто друг корпус са измислили. Има дори датчици с обхват 15-20 метра. Ако се ползват такива датчици е възможно инвентаризацията на целия пчелин (собствен или чужд) да се направи само за няколко секунди без въобще човек да се приближава персонално до всеки един кошер.

  3. #43
    матеев говориш глупости, с каквото и да маркираш, някой рече ли ще те остави без пчели.Ще си седиш насред пчелина, кошерите, рамките, маркерите и всичко ще е пред очите ти, но всяка секунда ще оставаш без летящи пчели.Помисли как се пренася мед през граница, без да се плащат мита, данъци и прочее wink; wink; wink; wink; wink;
    нарочи ли те някой спасение няма, такава ни е кръвта,.., Крадлив и измамен народ сме

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Другия вариянт е като види , че не могат да се откраднат, ще ги подпали или ще ги изтрови - от яд.
    Закони трябва да има в тая страна и да се спазват и най-вече да са еднакви за всички. Ако пчелите са ти в двора, вариянти за охрана има много, но ако са на полето - не може да се разчита на нищо, освен на пазач с пушка или взривни устройства под някой кошер или капак на кошер.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Профилът на крадеца, откакто има плащане на пчелно семейство, е пчелар, регистриран като земеделски производител.

  6. #46

    Крадци

    Матеев на мен ми откраднаха 4 взеха само рамките те бяха белязани и полицията не можела да го докаже.

  7. #47
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Профилът на крадеца, откакто има плащане на пчелно семейство, е пчелар, регистриран като земеделски производител.
    ЧЕ КОЙ ТИ ПРАВИ ПРОВЕРКИ :D :D :D А то трябва да си много тап-прос и малоумен за да не знаеш,че ще цапнеш кошерите сега-2013г,а за да ти дадат пари на пчелно сем,трябва да си рег.преди 2011г :D :D :Dеййй тва са пишман градците на БГ.КАНДИДАТ ПЧЕЛАРИТЕ.Оня ден си седя в едно заведение и го слушам един как обяснява че му харесали някакви кошери до пътя в Карнобат.И смятал да предприеме нещо,намесих му се в разговора и му викам,че са на кибритлия собственик и че е военен,нарочно го излагах хеля да го откажа.Абе народа пощурял всеки мисли че само се върти центруфугата cool; да ама тя се върти и на обратно и късаш питите.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Ех и ти, Бояне! Матеев толкова се постара с портрета на крадците /някой отчаян, от програмистите/, а ти с два реда му заличи усилията и пак крадците били не други, а кандидат пчелари!

  9. #49
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Има и пишман пчелари. То просто те така са си свикнали да разсъждават още от едно време - щом е чуждо, значи е общо. И не виждат нищо лошо в това да вземеш от някой нещо без негово знание, за постоянно. Харизан (подарен) или откраднат кошер (или каквото и да е) - чиста далавера!
    Просто как да ги обвиняваш...
    Не, не става въпрос за цигани.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2012
    Мнения
    2
    Абе тия хора се побъркаха като видят кошер и мислят че е банкомат.А незнаят колко труд има до паричките.

 

 
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •