Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 36 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 353
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от Боян Бумбалов
    пиййте една вода да ....ба и даржавата му скапана да е..а.вчера ми дигнаха 21 парчета маика им кандидат пчелари,ще ги изтрепя ако ги набарам,фанал сам им следите ама ше ги намеря,ако ще и 800лв за частен дедектив да дам!!!!ЖАЛНА ИМ МАЙКА ПОСЛЕ,СИГУРЕН САМ ЧЕ ЧЕТАТ В ФОРУМА- САЙТА!!!! ИЗРОДИ ДОЛНИ.ДА ИМУПОСТЕЯТ И СКАПАНИТЕ ПРОГРАМИ ДА МУ...... next_mad;
    пиши как изглеждат кошери и рамки, имаш ли снимки, пусни ги в форума. Не купувайте крадено, вор пчелар не става, купувайки крадено все едно крадете сами!

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    От кой район си ?
    Давай снимки... Аз пътувам доста из цяла България и ако засека нещо,съм готов да ти помогна...
    Тая гнусотия с тея кражби,започва яко да ме дразни!

  3. #23
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Само пчелите са откраднати с рамките.Аз съм го намерил кой е сега дупе да му е яко!!!!

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Бояне, дай му ТТ данните да го проверим. Маже да го засечем и в нашите райони. Имената им трябва да си ги споделяме, а не да остават анонимни като всички които разсипаха тая държава с кражби и безобразия.

  5. #25
    Задигнаха ми два кошера със семействата. Всеки ден ходя на пчелина, единствено на 8 март не отидох и хоп два по-малко. На това място имам 6 силни семейства, две отводки и три празни кошера. Всичките са подредени в две редици. Е как пък ...... задигнаха от двете редици по един от най-силните. Пчелина е ограден с мрежа, не е разбивано нито оградата е барана. Кошерите са 12 ДБ със стени от 40мм, тежат си яко. Прехвърлени са през мрежата и са натоварени на нещо. Е това си е работа за яки хора, ....... им гадна. Да ..... и програмите и помощите от ЕС да .... ! Не им ща нищо, искам си моите кошери дето съм си ги отгледал от една шепа пчелички.


    поста е коригиран от модератор
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    След като са с кошерите дано успеят да ги намерят.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Мислил съм как бих могъл да намаля интереса на крадците към мои кошери и съм стигнал до извода, че в тях трябва да има нещо нестандартно. Нещо, което да се вижда от 100 метра. Например оцветяването - то може да е някакво шантаво - например по диагонал или пък с някакви петна и пръски. Другото е например с фреза на определени места да направя вдлъбнатини, които няма как да бъдат заличени.

    И последно - някъде отвътре на всеки един корпус трябва да има нещо скрито, което да послужи за доказателство пред полицията при евентуален конфликт. Например намираш си кошера при някой твой колега, но той го е пребоядисал и твърди, че си е негов. Викаш полицията и пред нея обявяваш, че например "имам завита до дъно видийка на 7-я сантиметър от долния ляв ъгъл на всеки един корпус".

    поста е коригиран от модератор

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Напълно подкрепям поста на Mateev по-горе. Считам, че с превантивен характер е добре кошерите да имат отличителни белези. Например моите всички са маркирани по един и същ начин. На снимките по-долу са някой от маркировките. Предлагам ви го само като идея пък всеки си решава.


  9. #29
    Много боклучив народ сме, аз днеска ще е................................................ .................................................. .................................................. ............


    Модератор. Владо, сигурно съвсем основателно си бесен за нещо което ти се е случило. Но те моля, поне тук в форума не бъди вулгарен.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Проблема в нашата страна е,че няма истински закони.Преди време говорих с мой познат,пчелар от Турция,кошерите на когото са свободно в гората.На въпроса ми не ги пипат кошерите или кражби няма ли,той ми отговори:кражба ли,ти знаеш ли какво ще се случи на този който пипне кошер и полицията го залови?А при нас дори крадците да са ясни кои са и да са заловени,след 2 дни отново са на терена а ние пием по една студена вода.За съжаление това е истината в нашата мила Родина.

 

 
Страница 3 от 36 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •