Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 36 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 353
  1. #121
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма майтап. В много случаи и едно куче е достатъчно. Имам куче и се разхожда свободно из двора. Аз си мислех, че пчелите ще го жилят, но явно то се е сприятелило с тях, и си живеят най-задружно.

  2. #122
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2011
    Мнения
    8

    Поредна кражба на кошери

    На 26 срещу 27 май са откраднати 6 кошера от землището на с.Стамболово, община Ихтиман. Кошерите са система ЛР с дълбоко дъно, 1 бр. на 3 корпуса , останалите на 2 корпуса, боядисани синьо и жълто.
    На снимките се вижда и седмия кошер който крадците са изпуснали и не са успели да открадат.
    От РПУ Ихтиман казаха, че това е четвъртия случай на кражба на кошери от района за последните два месеца.


  3. #123
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Дано да ги открият кои са тия буклуци.

  4. #124
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Тези заслужават само едно краката и ръцете да им се счупят на по две места МА....ТА им мръсна.Дано да ги открият а ако колегата се обади когато ги хванат ще ги оправим набързо.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Много неприятно.
    Провери в болницата в Ихтиман за нажилени.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Това си е жив кошмар.Тия дето крадат в даден регион са все едни и същи,дано да ги хванат та кражбите да спрат.Аз за моите кошери дето са в задния ми двор се притеснявам,какво остава за пчеларите дето пчелините им са по вилни зони и гори.Все повече се убеждавам,че не ти ли е под носа пчелина,или ако не е на охраняемо място, е просто въпрос на време някой да се изгаври с труда ти ,и после да си спи със спокойна съвест до някое време.

  7. #127
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Проблемът е, че тези дето ги крадат са или пчелари, или ги продават на пчелари.

  8. #128
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    12
    Колеги, извършителите на кражбите контактуват с Вас във форума. Те са пчелари. Човек които няма хабер от пчеларство няма да посегне на кошер. За да извършат кражбата те трябва да познава обстановката, трябва да са посетили и огледали мястото и пътищата за оттегляне от него. Може би са ваши познати или "приятели", може и да са идвали да пазаруват от Вас. Полицията не пише законите и не са виновни, че трябва да работят по тези закони. Въпрос на друга тема е, че доста от тях не работят. Проблема си е в нашият манталитет "защо тепърва да правя нещо, като мога да го открадна от другия". На практика се получава, че се краде един от друг. Тук е мястото да се вмести старата българска поговорка: "Не е важно аз да съм добре, важно е съседа да е зле".

  9. #129
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от ciko
    Проблемът е, че тези дето ги крадат са или пчелари, или ги продават на пчелари.
    Никой нормален пчелар няма да тръгне да краде на 3 корпуса кошер с мед и пчели.Това са аматиори,които сега си мислят че ще стават ,,пчелари,, БОЖЕ,КОЛКО МЪКА ИМА ПО СВЕТА,БОЖЕ!!!Язък за пчеличките. sadsmile;За съжаление и в Бургаско се навъдиха,и сега им правим К...Р папан с още 2 колеги,и до дни ще изцвилят.

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Няма майтап. В много случаи и едно куче е достатъчно. Имам куче и се разхожда свободно из двора. Аз си мислех, че пчелите ще го жилят, но явно то се е сприятелило с тях, и си живеят най-задружно.
    И Аз съм с 3 вълкодава(2 женски),котки за мишките и 2 кокошки за подмора :D

 

 
Страница 13 от 36 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •