Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 71 до 73 от общо 73
  1. #71
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vpdyankov Виж публикацията
    Здравейте, пчелар съм от10 месеца. Миналата година кошерите бяха много спокойни, не съм ползвал ръкавици. Сега съм с ръкавици, ботуши и цял гащеризон. При добро опушване и отваряне на кошера ме атакуват стотици и това вече трети ден. В троянския балкан съм, не би трябвало да е пръскано с химии. Дадоха ми съвет че може да са гладни или с акари и днес им дадох по 1л. сироп със Ceranon. Някакви съвети?
    Тази година се наблюдава повишена агресивност.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази година се наблюдава повишена агресивност.

    Не съм съгласен с това твое мнение.В събота и неделя ги работих по къс ръкав.Бай Иван Акацията ме е учил така:
    "Жули ли един кошер значи има проблем Даче."
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #73
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от vpdyankov Виж публикацията
    Здравейте, пчелар съм от10 месеца. Миналата година кошерите бяха много спокойни, не съм ползвал ръкавици. Сега съм с ръкавици, ботуши и цял гащеризон. При добро опушване и отваряне на кошера ме атакуват стотици и това вече трети ден. В троянския балкан съм, не би трябвало да е пръскано с химии. Дадоха ми съвет че може да са гладни или с акари и днес им дадох по 1л. сироп със Ceranon. Някакви съвети?
    По миналата година при мене беше така. Два месеца, април и май, не даваха да ги барнеш. Юни времето се оправи, започнаха да носят нектар от драката и се кротнаха все едно че не са същите.

 

 
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •