Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 89
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Понеже аз смятам ,че това се отнася конкретно за мен независимо ,че моето име не е написано ще напиша последния си пост тук и ще ви кажа - аз съм на 36 години имам средно образование и нямам отличен но български език отглеждам пчели и с това се издържам всичко, което съм написал е научено от колеги и е изпробвано от мен и никога не бих си позволил да давам съвет или предложение без това да е пробвано и аз да съм останал доволен.Не искам да се доверявате сляпо на даден съвет ,а просто така имате още една опция .Всеки прави грешки и има недостатъци аз единственото, което правя тук е да споделям ,а много по лесно е да си мълчим и да крием и да злорадстваме на провала на колега.Сигурно и тук съм допуснал грешки, но както казах аз няма, от какво да се срамувам.
    Радо не се шашкай. Ще ти мине. Аз на няколко пъти съм се опитвал да си трия профила, но форума няма тази "екстра". Ако трябва да кажа от кой съм научил нещо практично от форума едва ли ще се сетя за повече от 2-3 човека, единия от които си ти. Предпочитам пост пълен с грешки, но с нещо полезно в него отколкото добре написани празни приказки.
    Иначе поста ти е пълен с грешки .
    -Интервал се слага след запетаята а не преди нея.
    -Интервал се слага след точката а не преди нея.
    -Задължително след точка се слага интервал.
    -Достатъчно е да слагаш запетаи преди "но", "който" и "че" и ще ти се получи.
    Винаги може по-добре.

  2. #62
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    Абониран съм за темата и влизам да видя какво ново и чета една страница спам. Може ли да се зачисти, че темата ми е интересна, пък така е много разводнена.
    Извинявам се, ако съм допуснал грешка някъде.

  3. #63
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тактичността ни и възпитанието ни от първите 7 години ни забраняват да водим подобни диалози. Поради тази причина се извинявам, ако някой се е почувствал засегнат. В написаните постинги не съм искал да засегна никого и не визирам никого - просто искам да ви кажа, че такива са правилата на играта, наречена ЖИВОТ.

    Ние сме се родили и на всеки един от нас е наложена една игра, която искаме или не сме ЗАДЪЛЖЕНИ ДА Я ИГРАЕМ. Тази игра се нарича ЖИВОТ. И както във всяка една друга игра, в нея има както печеливши, така и губещи играчи.

    Ако някой от вас иска да е сред печелившите играчи, трябва колкото се може по-бързо да осъзнае какви са ПРАВИЛАТА НА ИГРАТА и след това да си разработи ПЕЧЕЛИВША СТРАТЕГИЯ.

    ПС: Нищо лично - просто разсъждения на 3-тата чашка с ракия ........ (Иначе мезето е страхотно.)

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Понеже аз смятам ,че това се отнася конкретно за мен независимо ,че моето име не е написано ще напиша последния си пост тук и ще ви кажа - аз съм на 36 години имам средно образование и нямам отличен но български език отглеждам пчели и с това се издържам всичко, което съм написал е научено от колеги и е изпробвано от мен и никога не бих си позволил да давам съвет или предложение без това да е пробвано и аз да съм останал доволен.Не искам да се доверявате сляпо на даден съвет ,а просто така имате още една опция .Всеки прави грешки и има недостатъци аз единственото, което правя тук е да споделям ,а много по лесно е да си мълчим и да крием и да злорадстваме на провала на колега.Сигурно и тук съм допуснал грешки, но както казах аз няма, от какво да се срамувам.Едно от качествата, ми е че си държа на думата, и когато казвам ,че това е последния ми пост то означава ,че е.
    Радо ,не знам какво да напиша.Тук не е форум на даскали по български .Не се засягай толкова.На мен ще ми липсваш ,ако не пишеш .Познавам те задочно ,но те познавам.Сигурно има защо.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Благодаря за мненията колеги.Мисля да се спра на мой вариант,който ми се върти в главата от два три дена и той е:
    1-взимам на десетина семейства една рамка със запечатано пило със майката и я слагам в друг кошер
    2-вземам от най-силните семейства по една рамка разновъзрастно пило и подсилвам с тях новите кошери до три рамки/като сборна отводка/ + основи,като се почва подхранване
    3-във осиротялото с-во ще заложат маточници на 5-6 рамки поне.След запечатване на пилото ще остане много свободна пчела да събира мед,а и излюпващите се пчели ще станат по рано летящи
    4-на 14-15 ден вземам рамките с маточници,като оставям една и ги слагам в отделени кошери,които пак допълвам от останалите кошери,като им отнемам пак по една рамка разновъзрастово пило
    По този начин няма да отслабя прекалено семействата/като им отнема само по една рамка/,а семейството с маточници може да ми напълни няколко магазина + 5-6 плодникови рамки

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Благодаря за мненията колеги.Мисля да се спра на мой вариант,който ми се върти в главата от два три дена и той е:
    1-взимам на десетина семейства една рамка със запечатано пило със майката и я слагам в друг кошер
    2-вземам от най-силните семейства по една рамка разновъзрастно пило и подсилвам с тях новите кошери до три рамки/като сборна отводка/ + основи,като се почва подхранване
    3-във осиротялото с-во ще заложат маточници на 5-6 рамки поне.След запечатване на пилото ще остане много свободна пчела да събира мед,а и излюпващите се пчели ще станат по рано летящи
    4-на 14-15 ден вземам рамките с маточници,като оставям една и ги слагам в отделени кошери,които пак допълвам от останалите кошери,като им отнемам пак по една рамка разновъзрастово пило
    По този начин няма да отслабя прекалено семействата/като им отнема само по една рамка/,а семейството с маточници може да ми напълни няколко магазина + 5-6 плодникови рамки
    Добре, че си вярваш. Последното ми звучи много оптимистично.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Добре, че си вярваш. Последното ми звучи много оптимистично.
    Еееее дай боже,миналата година нищо не даде но тази може да даде двойно.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Блажени са вярващите.Искрено се надявам да ти се получи.Това за последното изречение.Хайде на маната !

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Еееее дай боже,миналата година нищо не даде но тази може да даде двойно.
    Чакай коньо да посеем бостан та да ядеш динени кори.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Блажени са вярващите.Искрено се надявам да ти се получи.Това за последното изречение.Хайде на маната !
    И тази година май няма да има мана,досега трябваше да текне,но затова частниците засяха доволно,другата седмица ще вадя по два магазина да им освободя място за сънчогледа.

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •