Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 89
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Майките няма какво да им се чудиш проблема е можеш ли да си произведеш 100 -ина маточника за оплодните сандъчета на мен не ми се дават 30-40 лева на бр. така ,че правиш си кутийки с отвор като размера и вида нямат значение и без рамки сега сезона е подходящ и няма проблем с времето като малко сянка няма да е излишна слагаш твърда храна на дъното и един черпак с пчели и маточника/неоплодена майка и на другия пчелин останалото ще го свършат пчелите това е за еднократна употреба.
    Това ми по харесва, че и да загубиш - губиш шепа пчели, а чрез отводките е малко рисковано или поне да се направят по - рано.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    при първия прочит си помислих че искаш да изкараш мед от отводките... не че не е невъзможно...

    иначе става лесно и бързо ако вложиш 900-1000 лв. ....
    Хахаха не съм толкова лаком,нали някой трябва и да го вади.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    ако имаш познат който е кандидатствал по пчеларската програма за майки или отводки и няма да ги взема. Може да ти излезе тънко, да направиш 60 отводки.Мой познат е кандидатствал за 100 аз само за 50.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Все хвалят августките майки като най-добрите,грехота ще е да купя.А и тази пролет си поръчах за пръв път от Скутелатора,ще ми дойде много за една година.За подаръци,трудно ще се намери някой освен Дамян.
    Пази се от подаръци, че излизат през носа някой път. Не ме питай - защо?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Човек си пати най - много от съвети. Аз съвети мога да му дам - 100, но те ще са валидни за мен тук при мен и с моята мисъл, а при него/тебе и несъобразени с тамошните условията те няма да бъдат валидни и какво ще се получи? Измиране на маса семейства пчели. И кой ще е виновен? Ами този който е дал "лошия" съвет. Защото никой или рядко има човек който да каже - сбърках - онзи човек беше прав. А винаги е - да му .... свързано с майката. Съвета ми е: - всеки да си напрегне акъла и каквото направи - направи. Ако успее - браво, ако ли не, то тогава се учи.
    Прав си донякаде,от всяко лошо събитие е важно да си изкараш поука.Мисля си да ги направя като на рапицата.Вземам майката с три рамки запечатано пило и в друг кошер.Старото семейство да пълни с мед и да си произведе нова майка.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Пази се от подаръци, че излизат през носа някой път. Не ме питай - защо?
    В нашия край има поговорка:
    Коте да ти подаряват не го вземай.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Прав си донякаде,от всяко лошо събитие е важно да си изкараш поука.Мисля си да ги направя като на рапицата.Вземам майката с три рамки запечатано пило и в друг кошер.Старото семейство да пълни с мед и да си произведе нова майка.
    А така. Дойдохме си на думата.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Вземам майката с три рамки запечатано пило и в друг кошер.Старото семейство да пълни с мед и да си произведе нова майка.
    И после търтовки за оправяне добре ,че вече я разисквахме тази тема пък и ще добиеш опит.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    И после търтовки за оправяне добре ,че вече я разисквахме тази тема пък и ще добиеш опит.
    До момента съм направил към 50 отводки на които им слагам магазините в момента,от тях само 3 бр. ме осъмниха ,че нямат майки и ги оправих.Аз съм в гора и почти нямам загуби на майки.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    И после търтовки за оправяне добре ,че вече я разисквахме тази тема пък и ще добиеш опит.
    Какво толкова се плашите от тези търтовки. Я се получили, я не. Тази година за разлика от други тук които се оплакват, че майките не им пронасят, то моите които съм направил до една започнаха да снасят нормално, без каквито и да е катаклизми. Всичко върви ОК.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •