Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 28 от 34 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 339
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да възнамерявам да напусна КС и да не правя повече опити да променя нещо в положителна посока в сектора. Ще си гледам пчелите, ще си ходя на работа и всичкия труд който влагам ще е за "моя джеп" Какво лошо виждаш в това? Ти за кой джеп, работиш? Удобно забрави да споменеш първата част, а? Опитваш се да вмениш, че ще се облагодетелствам от участието си в КС? Тези номера ще ги въртиш на комшията си в село, не на мен.
    Излизам отново в дълга почивка от този форум, тъй като ясно се вижда, че обстановката пак стана "селска кръчма".
    Весели празници и успех с пчелите.

    Хубав пост граматически добре издържан,но леко маниполативен.Аз може да съм пропуснал първата част,но като гледам ти си пропуснал моята втора,а тя не е маловажна.Казваш Селска кръчма била тук.Точно тия от селската кръчма дойдоха да ви подкрепят на протеста.Точно тия не виждат смисъл от тая система.Оооо аз забравих,че ти си таксиметров пчелар и точно за тях тя е супер.Малко хора знаят,че и ти пострада тая година от пръсканията и то яко.Кажи ни на на нас селяците от кръчмата ако имаше тогава такава система какво щеше да направиш и дали осъди арендатора?Това,че ша затвориш кошерите можеш да го разправяш на Бат Боян,че при 30градуса няма проблем да са затворени.Всеки един пчелар знае при затваряне какво трябва да направи,но да ли всеки има тая възможност.Да ли ще измрат в 11 00 или в 14 00 има ли някво значение/как казва един мой приятел/....Това,че мислиш да се отеглиш говори много добре за теб.Усетил си се,че бумеранга се връща...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Отговор на въпроса за забраната за пръскане на цъфтяща растителност -Защото тази забрана е залегнала в ЗАКОН който е много по-важен административен акт и никакви наредби нямат сила пред него. Тоест забраната си е в сила и така ще бъде.
    Ако това, което си написал е вярно, то защо се блъскахте с наредба 13 и нейната промяна. Аз, като знам, че когато цъвти рапицата, няма да пръскат, защо ми е да ме информират.

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако това, което си написал е вярно, то защо се блъскахте с наредба 13 и нейната промяна. Аз, като знам, че когато цъвти рапицата, няма да пръскат, защо ми е да ме информират.
    Защото законите в България са за да се нарушават.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    ( )
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Защото законите в България са за да се нарушават.
    Е, примерно не се спазват, но защо не се борят за спазването им, а отиват да оправят някаква наредба, която била 9-та дупка не на закона, ами на оная ми... Покрай тази наредба и сиснема за оповестяване се пръкна.

    пп. кой, за кого работи- пълна мъгла.

  6. #276
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ( )
    Не може да бъде. Нямаш думи ли?

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не може да бъде. Нямаш думи ли?
    Реших , че няма смисъл. ... За момента!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    “Много сте ми странни.
    Всички сте ЗА добър здравословен статус на пчелите, обаче настоявате сами да си го определяте. Много е комично. От какво се притеснявате бе колеги? Не сте доволни че ветеринарите не преглеждат семействата, а само попълват бумащината, обаче се оказва, че това идеално ви устройва!!!!”
    Източник: https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post90340

    Да приемем че това е така. Какво следва:
    1. Настояваме ветеринарите да си вършат качествено работата.
    2. Да не бъдем чак толкова странни и да се възползваме от случая

    "На въпроса кой би станал проверител, АЗ бих станал ако мога да покрия критерия, а той трябва да е сериозно висок. Колкото и да съм зает до края на април си мисля че мога да проверя пчелини с няколко хиляди кошера и ако се плаща дори и по 0,50 лв. на семейство бих генерирал сериозен доход в началото на сезона. “ Източник: https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post90340

    П.п.Сега разбирам защо не мога да генерирам сериозен доход - Защото съм странен

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...От какво се притеснявате бе колеги?...
    От компетентността на ветеринарите евентуално?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    От компетентността на ветеринарите евентуално?
    Най-вероятно, но когато целта е генериране на доходи, то свършената работа се явява страничен ефект, а стр-те ефекти обикновено не са явно изразени или пък изобщо липсват, като последното не зависи от каквато и да било компетентност.

 

 
Страница 28 от 34 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •