Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 25 от 34 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 339
  1. #241
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И все пак тя ще стане!

    Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 13 от 2016 г. за мерките за опазването на пчелите и пчелните семейства от отравяне и начините за провеждане на растителнозащитни, дезинфекционни и дезинсекционни дейности (обн., ДВ, бр. 70 от 2016 г.; изм., бр. 16 от 2019 г.)


    Благодаря на г-н Матеев, с когото започнахме и развихме идеята за такава система!
    Благодаря на г-н Ростислав Рашев, че прие идеята, поведе борбата и я доведе до успешен край.

    Респект!
    Гледам, чета, препрочитам, мъча се да мисля, ама този възторг, дали е само от любов към пчеларите и пчелите.

  2. #242
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ...да тичам и да затварям няколко стотин кошера...
    Това е непрактично и като прочетох поста на Ростислав, сърце не ми даде да споделя, че не бих правил такова нещо /да организирам затваряне на кошери/. Но системата така или иначе вече съществува, така че нека да и дадем възможност. Знае ли човек какъв непредвидим ефект би могъл да се прояви в резултат на действието и.
    Освен това, хората ентусиасти, опитващи се да създадат нещо от обща полза, заслужават уважение и признание не само когато успеят, но и когато не успеят или се провалят. Те са хората, благодарение на които с времето разни неща виждат бял свят и някои от тях носят полза за всички.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #243
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам, чета, препрочитам, мъча се да мисля, ама този възторг, дали е само от любов към пчеларите и пчелите.
    На теб не ти е дадено правото да мислиш. Демек, мо'й и да не съществуваш. Това е право само на тия, които са осмислили "ефекта на Данинг-Грюгер", демек инджинерите.

  4. #244
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Лично аз нямам полза от подобна система, защото съм съботно неделен пчелар. Което означава, че няма как през работно време да тичам и да затварям няколко стотин кошера. Особено, ако са разположени на няколко пчелина. Разбирам, че това е коствало усилия на колеги. Но и анкетата показва, че за болшинството пчелари не върши работа.
    Да, системата като замисъл е демократична, отчитайки различните слоеве на пчеларския сектор. Ако ти върши работа - регистрираш се и ползваш услугата безплатно. Ако не ти върши работа - не се регистрираш. чисто и просто като къпан милиционер!
    Глдайки как се развива дискусията и реакциите на някои хора обаче, оставам с впечатлението, че тя засяга нечии икономически интереси. И тези някои очевидно имат достатъно пари да си платят една черна PR кампания във форумите и Фейсбук с цел да се дискредитира тя. И не се спират пред лъжи, обиди, клевети и изопачаване на фактите, а това предполага добро "стимулиране".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #245
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това е непрактично и като прочетох поста на Ростислав, сърце не ми даде да споделя, че не бих правил такова нещо /да организирам затваряне на кошери/. Но системата така или иначе вече съществува, така че нека да и дадем възможност. Знае ли човек какъв непредвидим ефект би могъл да се прояви в резултат на действието и.
    Агро, моите уважения към теб, виждайки как запазваш неутралитет, но Системата няма възможност как нейните данни да принудят "шапавия" зърнар, да се съобразява с пчелите. Тия зьрнари, които не им дреме, са на един акъл с трола. Ти му викаш недей ела, той пак ела. Има много зърнари, с които можеш да се разбереш, да съгласувате дейности, полезни и за двамата, но с идиоти, няма как да се случат нещата, пък и сто и една Системи да има, както и сто и един регламента. За това е измислен ефекта на сопата - Санкция. Когато тя не е в състояние да превъзпита, има други начини, но нали все пак сме интелигентни хора я

  6. #246
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, системата като замисъл е демократична, отчитайки разлините слоеве на пчеларския сектор. Ако ти върши работа - регистрираш се и ползваш услугата безплатно. Ако не ти върши работа - не се регистрираш. чисто и просто като къпан милиционер!
    Е какъв е смисъла да има баня тогава?

  7. #247
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Там е тънкия момент бе господин инДжИнер. Че Системата е измий очи, а гурелите си стоят. Пчеларите не търсят копчето на балтона, както и иглата с която се шие. Конеца трябва да е здрав, за да не се къса копчето при всяко закопчаване!
    Предложи ти решение, което да решава проблема в неговата цялост, осигури си подкрепата за неговата реализация и заповядай пак
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...сме интелигентни хора...
    Точно затова никога не бих си позволил да нарека участник във форума с неприятен епитет, колкото и до ме е подразнил и както и да ме е нарекъл. Търпелив човек съм и толерантен към човешките слабости /още повече като осъзнавам част от моите/. Ако всички действаха така, форума щеше да е още по-приятно място. Но темата не е за това.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #249
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Предложи ти решение, което да решава проблема в неговата цялост, осигури си подкрепата за неговата реализация и заповядай пак
    Аз, за мен съм намерил решение на проблема. Решение на проблема в по-голям, да не казвам глобален мащаб - има. Ти, не си човека, на който да го споделям, защото няма как да го асимилираш. Жалко за тия, на които им ползваш гърба и най-вече за Рости!

  10. #250
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз, за мен съм намерил решение на проблема. Решение на проблема в по-голям, да не казвам глобален мащаб - има. Ти, не си човека, на който да го споделям, защото няма как да го асимилираш. Жалко за тия, на които им ползваш гърба и най-вече за Рости!
    Ако ти наистина имаш решение в глобален мащаб, а си го пазиш само за себе си това говори за префинен егоизъм. Ако само си мислиш, че е така и се страхуваш да го споделиш - говори за неувереност във възможностите си. Ама то е казано: "Който може го прави, който не - критикува можещите"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 25 от 34 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •