Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 24 от 34 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 339
  1. #231
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Няма връщане назад поне за сега. Има една идея да се събори цялата наредба, но ......риска е много голям.
    Колкото до това да приемате ясен факт преднамерено заради човек който ви го представя, мисля че не е ОК. В интерес на истината трябва съвсем честно да я ви кажа, че ТСЦ 1 много ми помогна, като ми предостави разработена в писмен вид цялата система. Неговата разработка се яви основа на заданието което дадохме на фирмата която сътвори системата. В бизнеса личните отношения трябва да остават на страна. Говорим за работа която трябва да се свърши и толкова.

  2. #232
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Няма връщане назад поне за сега. Има една идея да се събори цялата наредба, но ......риска е много голям.
    Колкото до това да приемате ясен факт преднамерено заради човек който ви го представя, мисля че не е ОК. В интерес на истината трябва съвсем честно да я ви кажа, че ТСЦ 1 много ми помогна, като ми предостави разработена в писмен вид цялата система. Неговата разработка се яви основа на заданието което дадохме на фирмата която сътвори системата. В бизнеса личните отношения трябва да остават на страна. Говорим за работа която трябва да се свърши и толкова.
    Никак не мога да приема , че "парите не миришат". А когато от обществено полезна дейност едно начинание се превърне в "бизнес", всеки има право на оценка според възгледите си. Съжалявам, но рано или късно и тебе ще "оцапа" тоя индивид.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #233
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз съм четвъртия гласувал, че си затварям кошерите при предупреждение за пръскане. Не виждам никакво по-логично действие от това да се опитам да предпазя пчелите които съм отгледал с толкова труд от евентуална тотална заплаха за тях.
    Потвърждавам че нито Матеев нито ТСЦ1 са получили и стотинка от въвеждането на системата сага. Идеята е 100000000000% на Матеев за територията на БГ. Няма идея дали някъде другаде я има. За мен идеята е мнооооооооооооооооооооооо ооооооооого добра и за това положих много сили и средства за да помогна за нейното реализиране след като и Матеев и ТСЦ1 се бяха отказали. Е утре системата ще факт. И ако е провал ще нося отговорност, но ако не, моля хейтващите сега които сега не представят никакви аргументи, да кажат едно "сгреших" може и без "съжелявам".
    п.п Години не съм писал в този форум. Никога не сме били близки с Матеев и с ТСЦ1. НО ИСТИНАТА Е ТАКАВА КАКВАТО СПОДЕЛИХ И СИСТЕМАТА Е НАШИЯ ШАНС НЕЩО ДА СЕ ПРОМЕНИ, в сегашната ситуация на тотално капитулирала държава, вкл БАБХ и вкл. Растителна защита.
    Рости, за какъв шанс говориш бе Човек? Нали тия, от които зависи пръскането, са ни скроили шапка, съгласявайки се да има тази Система, пускайки ни по баира. Ние нали сме си "добрички", смирени, наивни и...Система.
    Кой персонално, в крайна сметка поде идеята за въпросната система? Четейки постовете, разбирам, че не си ти и няма как да си, защото ходиш и се гърбиш и знаеш какво коства това на пчеларя. Това не е начин за справяне с проблема "отравяне" на пчелите и на теб много добре ти е ясно. Да, клекна ли сме пред зърнарите, защото те са фактор, а ние, пчеларите сме лаещите кучета подир кервана. За форумния трол да не споменавам, че имам чувството, че е на страната на зърнарите.

    ПП Какво се случи на практика тук, във форума.
    Спорим си ние с форумния трол за и против Системата. По едно време, съвсем случайно се появява Админа. Изнервен, обичайно в негов стил с груби думи. Мина едно известно време, се появява Рости, който не е посещавал форума с месеци. И как така? Елементарно! Твореца на системата пуснал нишаните, че видиш ли сме негодували.
    Ей, трола, виждам, че четеш и кроиш поредния си план, но пак ще ти кажа - не ни имай за толкова тъпи!

  4. #234
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Рости, за какъв шанс говориш бе Човек? Нали тия, от които зависи пръскането, са ни скроили шапка, съгласявайки се да има тази Система, пускайки ни по баира. Ние нали сме си "добрички", смирени, наивни и...Система.
    Кой персонално, в крайна сметка поде идеята за въпросната система? Четейки постовете, разбирам, че не си ти и няма как да си, защото ходиш и се гърбиш и знаеш какво коства това на пчеларя. Това не е начин за справяне с проблема "отравяне" на пчелите и на теб много добре ти е ясно. Да, клекна ли сме пред зърнарите, защото те са фактор, а ние, пчеларите сме лаещите кучета подир кервана. За форумния трол да не споменавам, че имам чувството, че е на страната на зърнарите.
    Матеев описа подробно в другата тема как се е родила идеята. Ще го направя отново щом е нужно.
    Първонаално идеята е подхвърлена на Матеев от инж. Цонев. Той я сподели тук във форума и създаде първоначалния документ, който ми изпрати и аз добавих своите съображение. Той дооформи третата версия, в която се говори само за известяване. После на мен ми хрумна идеята да се създаде цялостна пчеларска информационна система с много възможности на модулен принцип. С разрешение на Матеев включих в нея и системата за известяване като модул. Така се роди идейния проект на системата АПИС. Той е качен тук във форима. Когато ме поканиха за основен лектор на една конференция по линия на ЕС реших да и дам гласност с две цели - да се създаде популярност на АПИС и да не може да се краде идеята от "доброжелатели". И се започна борбата за нейното финансиране и реализация. Тук вече щафетата пое Ростислав и доведе нещата до успешен край, макар и само за този модул на АПИС, като най-важен. Имаше доста интервюта по медиите, с които се хвалеха разни политици. Аз продължих да я разгласявам на международно ниво - запознах с нея Мария Габриел и после я презентирах на среща на пчеларите от Черноморския регион във Варна. Ростислав пък пое задачата чрез участието си в КС тя да стигне до зам.министъра на МЗХГ. Така се стигна до възлагането на нейното изграждане от БАБХ. Те от своя страна, поради липса на специалисти си наеха фирма за разработване на софтуера. Като резултат имаме Бета версията за тестове. Никой по така изброената верига не само не е получил и стотинка, но не си е правил и илюзията, че ще получи. Единствено е платено на фирмата разработик на софтуера. Колко и на кого може да се проследи в обществената поръчка.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #235
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Матеев описа подробно в другата тема как се е родила идеята. Ще го направя отново щом е нужно.
    Първонаално идеята е подхвърлена на Матеев от инж. Цонев. Той я сподели тук във форума и създаде първоначалния документ, който ми изпрати и аз добавих своите съображение. Той дооформи третата версия, в която се говори само за известяване. После на мен ми хрумна идеята да се създаде цялостна пчеларска информационна система с много възможности на модулен принцип. С разрешение на Матеев включих в нея и системата за известяване като модул. Така се роди идейния проект на системата АПИС. Той е качен тук във форима. Когато ме поканиха за основен лектор на една конференция по линия на ЕС реших да и дам гласност с две цели - да се създаде популярност на АПИС и да не може да се краде идеята от "доброжелатели". И се започна борбата за нейното финансиране и реализация. Тук вече щафетата пое Ростислав и доведе нещата до успешен край, макар и само за този модул на АПИС, като най-важен. Имаше доста интервюта по медиите, с които се хвалеха разни политици. Аз продължих да я разгласявам на международно ниво - запознах с нея Мария Габриел и после я презентирах на среща на пчеларите от Черноморския регион във Варна. Ростислав пък пое задачата чрез участието си в КС тя да стигне до зам.министъра на МЗХГ. Така се стигна до възлагането на нейното изграждане от БАБХ. Те от своя страна, поради липса на специалисти си наеха фирма за разработване на софтуера. Като резултат имаме Бета версията за тестове. Никой по така изброената верига не само не е получил и стотинка, но не си е правил и илюзията, че ще получи. Единствено е платено на фирмата разработик на софтуера. Колко и на кого може да се проследи в обществената поръчка.
    Гузен, не гонен бяга! Пак не си вникнал в написаното от мен. Простено ти е, защото не си пчелар. Аз имам предвид това, че системата, колкото и да е добра, колкото и да е сполучлива, колкото и да е Система на Системите, НЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМА С ТРОВЕНЕТО НА ПЧЕЛИТЕ!

  6. #236
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз бих казал така - за направеното до момента не се знае колко е добро или приложимо. Нека се остави да поработи, пък ще преценим. После е добре да тече дискусия бива ли го нещото или не. Още по-после, като му се посочат кусурите, да се каже възможно ли е да се "пипне" тук там или из основи, за да донесе някаква полза и да оправдае похарчените обществени средства и труда на ентусиастите. Аз моето виждане за ползата от създаване на база данни въз основа на събираната от системата информация съм го написал.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #237
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Гузен, не гонен бяга! Пак не си вникнал в написаното от мен. Простено ти е, защото не си пчелар. Аз имам предвид това, че системата, колкото и да е добра, колкото и да е сполучлива, колкото и да е Система на Системите, НЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМА С ТРОВЕНЕТО НА ПЧЕЛИТЕ!
    А кой и къде е казал, е тя ще прави нещо повече от известяване и документиране. Проблема с тровенето се решава с организационни мерки и решения, а не с технически. Система за известяване съществува и сега и е регламентирана. Само дето реализацията и е с решение от средата на миналия век.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #238
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз бих казал така - за направеното до момента не се знае колко е добро или приложимо. Нека се остави да поработи, пък ще преценим. После е добре да тече дискусия бива ли го нещото или не. Още по-после, като му се посочат кусурите, да се каже възможно ли е да се "пипне" тук там или из основи, за да донесе някаква полза и да оправдае похарчените обществени средства и труда на ентусиастите. Аз моето виждане за ползата от създаване на база данни въз основа на събираната от системата информация съм го написал.
    Разбира се, тя (системата) ще ТРЯБВА да работи, след като е залегнато в Наредбата да я има. Искаме или не - ще я има. Това и аз го писах назад в темата. Какво ни пречи да обсъждаме нейната ефективност? Нищо. Да, нероден Петко и както Рости зададе въпрос в един от постовете си - перифразирам "ще си признае ли някой, че е негодувал, а системата е в полза" - ДА, аз ще съм първия, който ще си признае, че съм сгрешил с негодуванието си.

  9. #239
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А кой и къде е казал, е тя ще прави нещо повече от известяване и документиране. Проблема с тровенето се решава с организационни мерки и решения, а не с технически. Система за известяване съществува и сега и е регламентирана. Само дето реализацията и е с решение от средата на миналия век.
    Там е тънкия момент бе господин инДжИнер. Че Системата е измий очи, а гурелите си стоят. Пчеларите не търсят копчето на балтона, както и иглата с която се шие. Конеца трябва да е здрав, за да не се къса копчето при всяко закопчаване!

  10. #240
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Лично аз нямам полза от подобна система, защото съм съботно неделен пчелар. Което означава, че няма как през работно време да тичам и да затварям няколко стотин кошера. Особено, ако са разположени на няколко пчелина. Разбирам, че това е коствало усилия на колеги. Но и анкетата показва, че за болшинството пчелари не върши работа.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 24 от 34 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •