Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 23 от 34 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 339
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Това „сага”, като „сега” ли да се чете?

    Много проценти и много „о”-та! Какво се цели с това?
    „добра”!? – лъскава или полезна, щото не е без значение?

    Забрави за носенето на отговорност. Сега това не е важно.

    За себе си какво очакваш да се промени?
    -До сега не си бил оповестяван, или тепърва ще почваш да си затваряш кошерите?
    1.Към момента не са получили нищо и не виждам как и за какво ще получат. Спрете да търсите под вола теле поне когато картинката е почти напълно ясна.
    2.Цели се максимална полезност за нас. И за да разберете ще ви кача по долу последното си писмо към администрацията по обсъждането на системата.
    3. Отговорността винаги е важна и ако не се научим да я търсим постоянно и от всеки все така ще ни подмятат.
    4.Отговорих в друг пост по-горе

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това е последния ми мейл по повод на системата за който помолих и Матеев да ме подкрепи и навярно ще го направи:
    Здравейте
    На първо място искам да благодаря на г-н Матеев за това че преди доста години даде идеята за съществуването на настоящата платформа както и за това, че сздаде настоящата "група" за обсъждане и предложения>
    На второ място искам да благодаря на г-н Костов за вниманието и отношението с което ни изслушва, както и за желанието да бъде създадена наистина работеща система за оповестяване (бих добавил "и контрол").
    Ето и моите предложения:
    1. Не съм виждал формата на самото предупреждение, защото няма как да си изпратя такова, но искам ДЕБЕЛО да подчертая, че тя трябва да съдържа задължително данни за обратна връзка с възложителя/ изпълнителя на пръскането. Съвсем нормално е да възникват въпроси в двете посоки пчелар/изпълнител и обратно. Няма нищо по нормално тези субекти да комуникират ПРЯКО при нужда вместо да занимават контролните органи които да се явяват посредници в тази комуникация. Така че поле с данни за обратна връзка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
    2. Настоявам ако не в тази начална версия на системата, то поне в следващата да има бутон "подай сигнал" тезо бутон да е обвързан както със всяко уведомление така и да съществува необвързано с обявленията и да представлява най-лесния, бърз и точен начин за сигнализиране при нарушения.
    Пример който се случва изключително често и онагледява и двете горни искания: Уведомление за РЗМ на блок с рапица, но въпросния блок е вече в цъфтеж, и въпросното РЗМ вече е нарушение на разпоредбите. Какви са възможните варианти. Вариант първи- Пчеларите се свързват с възложителя и протестират въпросното РЗМ. След разговор се достига до консенсус за извършване на мероприятието през нощта, със препарат с контактно действие, който до сутринта ще е относително безопасен за пчелите. Вариант втори - натискаме бутона "подай сигнал" и сигнализираме контролните органи, че блока е в цъфтеж и предстоящото РЗМ е нарушение. Чудесно би било и ако можем да прикачим към сигнала видео или снимка който да онагледява въпросното възражение. Възможните нарушения могат да бъдат от различен характер и като обикновено се разчита на тромавостта на системата сигнализиране и контрол. Така се използва друг вид техника, РЗМ се извършва по друго време, различно от обявеното и т.н.
    3. В предупреждението задължително трябва да се изписва с каква техника ще бъде извършено въпросното РЗМ. Това е от съществено значение за нас, а би трябвало и за контролния орган. Чудесно знаем че РЗМ с авиационна техника СА ЗАБРАНЕНИ с някои малки изключения. Често се случва да се използват тези изключения като "вратичка" и да се използва такъв вид изключително не щадящо по отношение на пчелите както и на дивите опрашители третиране БЕЗ ДА СА НА ЛИЦЕ НЕОБХОДИМИТЕ УСЛОВИЯ ЗА ТОВА.
    4. Всички сме на ясно с изключително малкия капацитет на възможности за контрол от страна на звената на РЗ към БАБХ. В този ред на мисли няма как да очакваме "летящи екипи" до всеки заявил РЗМ с цел контрол как ще бъде извършено то. Определено в борбата с нарушенията при РЗМ голяма е ролята на обществения контрол. Той може да бъде осъществен и ще бъде, ако са създадени необходимите условия за това. В този ред на мисли бих желал всеки регистриран вече в платформата да може да вижда РЗМ в зона около точка посочена от него на картата или около точка където той физически се намира в момента. Така всеки регистриран ще може да провери всяка една пръскачка в действие, която вижда дали е подала необходимото уведомление. Знаейки това възложителите на РЗМ драстично ще намалят нерегламентираните пръскания и ще сработи идеята за превенция, а не за последващо дълго дирене на виновници и т.н.
    Благодаря за вниманието.

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вечерта затварям. На другия ден пръскат до 10.00, така е по наредба и така го преговаряме пак. Говорим за препаратите и обикновено ме лъжат. Пръскат и ми се обаждат, че са приключили. Отварям и треперя. Щети обикновено няма. Щетите идват след 20-30 дни когато започнат да консумират пергата от отровения прашец. След два три дни пак същото упражнение. После пак. 3-4 пъти по време на рапицата. За овошки никой не ме предупреждава, но нямам и такива градини. Подмор има, но е толкова страшно. Да трудно е да затваряш и отваряш, но какъв избор имам ако не се ПРЪСКА САМО НОЩЕМ?
    Абе на това трепане, как ти остава време да ходиш в МЗХ .

    пп. просто не ти вярвам, но това си е мой проблем.

  4. #224
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вечерта затварям. На другия ден пръскат до 10.00, така е по наредба и така го преговаряме пак. Говорим за препаратите и обикновено ме лъжат. Пръскат и ми се обаждат, че са приключили. Отварям и треперя. Щети обикновено няма. Щетите идват след 20-30 дни когато започнат да консумират пергата от отровения прашец. След два три дни пак същото упражнение. После пак. 3-4 пъти по време на рапицата. За овошки никой не ме предупреждава, но нямам и такива градини. Подмор има, но е толкова страшно. Да трудно е да затваряш и отваряш, но какъв избор имам ако не се ПРЪСКА САМО НОЩЕМ?
    Едва ли е такава "картината" примерно в Германия или Франция. Там как са решили проблема?

  5. #225
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Абе на това трепане, как ти остава време да ходиш в МЗХ .

    пп. просто не ти вярвам, но това си е мой проблем.
    Не ми остава време и за това се оттеглям.

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Едва ли е такава "картината" примерно в Германия или Франция. Там как са решили проблема?
    И на двете места се пръска само нощем със инсектициди. В Словения също. Там се е стигнало до искане от пчеларите да НЕ получават предупреждения за пръскане, повтарям, пчеларите не желаят да ги предупреждават, защото няма смисъл. Няма проблем при САМО НОЩНИ пръскания със инсектициди.

  7. #227
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И на двете места се пръска само нощем със инсектициди. В Словения също. Там се е стигнало до искане от пчеларите да НЕ получават предупреждения за пръскане, повтарям, пчеларите не желаят да ги предупреждават, защото няма смисъл. Няма проблем при САМО НОЩНИ пръскания със инсектициди.
    Значи там може, а тука не. Нашите фермери по-зле се ориентират от германските в тъмното или какво?

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Извадиха мнения за трудна ориентация , за опасност за трактористите, за забрана да се движат по пътищата нощем и т.н. Можехме да им отговорим дружно но .......

  9. #229
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Извадиха мнения за трудна ориентация , за опасност за трактористите, за забрана да се движат по пътищата нощем и т.н. Можехме да им отговорим дружно но .......
    Съжалявам, ако е имало шанс и сме го пропуснали. Не може ли да се поправят нещата с натиск от по-високо ниво (европейско)? Сега не се тровят само пчелите - всичко е "под ножа", а знаем че там са чувствителни на тема биоразнообразие...Това са отрови, все пак!

  10. #230
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ... Можехме да им отговорим дружно но .......
    На тая система рекламното лице е ТСЦ или бай Боян или не знам още как наричащ се индивид. Ако системата ви е каца мед тоя индивид е лъжицата катран.
    Това определя в голяма степен и отношението на пчеларите към нея.
    Не съм се интересувал от системата.Не ме интересува и няма да я ползвам.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 23 от 34 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •