Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 34 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 339
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Като узрее царевицата точно преди жътва, пчеларите да излязат да се разходат край блоковете да изпушат някоя цигара на спокойствие. Пушенето разхождайки се по черен път не е забранено. Каквото повикало такова се обадило.
    Чудя се и ако постреля някой от храсталака до блока дали въобще ще се сетят какво му е станало на самолета че се е повредил или паднал в сред царевицата.
    В един момент ще има и такива действия. Рано или късно ще им писне и на пчеларите, а тогава нечии загуби ще са по - големи. Арендаторите ползват тонове отрова избивайки пчелите ни, а пчеларите ще ползват една клечка кибрит от една кутия, от 5 стотинки. Едно кибритче ще излезе доста скъпо на някой, но те май все още си мислят, че другите са глупаци, но в даден момент ще плачат. Аз лично ако се опаря от тях, то лично ще им разплача майката. ВЕРВАЙТЕ МИ.

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    В един момент ще има и такива действия. Рано или късно ще им писне и на пчеларите, а тогава нечии загуби ще са по - големи. Арендаторите ползват тонове отрова избивайки пчелите ни, а пчеларите ще ползват една клечка кибрит от една кутия, от 5 стотинки. Едно кибритче ще излезе доста скъпо на някой, но те май все още си мислят, че другите са глупаци, но в даден момент ще плачат. Аз лично ако се опаря от тях, то лично ще им разплача майката. ВЕРВАЙТЕ МИ.
    Мислиш ли че не са застраховани посевите?Едва ли. И винаги ще се намери един от "твоите " дето ще каже на "техните" ,че знае какво се е случило и върви доказвай , че нямаш сестра.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от ciko Виж публикацията
    Мислиш ли че не са застраховани посевите?Едва ли. И винаги ще се намери един от "твоите " дето ще каже на "техните" ,че знае какво се е случило и върви доказвай , че нямаш сестра.
    Абе на човек като му падне пердето бал съм ги всичките ако това ти е хляба жената, децата всичко чака на добива ти от мед и се случи това какво имаш да губиш да казват койт квот иска казали са хората пази се от гнева на търпеливия и от притиснат слаб човек до стената. Застраховани са да, но всеки който си е имал работа със застрахователи знае, че няма да си на плюс дори и на 0 винаги си вътре. Според теб ще му дадат ли парите с печалбата му от реколтата няма такава застраховка. Аз да вида как всичко гори и ми стане драго на сърцето и душата пък после всеки си носи кръста в тоз живот.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Трябва да се случи нещо както в Бургас,когато разтреляха банкерката.Може да се позамислят малко,може да са следващите.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Абе на човек като му падне пердето бал съм ги всичките ако това ти е хляба жената, децата всичко чака на добива ти от мед и се случи това какво имаш да губиш да казват койт квот иска казали са хората пази се от гнева на търпеливия и от притиснат слаб човек до стената. Застраховани са да, но всеки който си е имал работа със застрахователи знае, че няма да си на плюс дори и на 0 винаги си вътре. Според теб ще му дадат ли парите с печалбата му от реколтата няма такава застраховка. Аз да вида как всичко гори и ми стане драго на сърцето и душата пък после всеки си носи кръста в тоз живот.

    Колеги, насилието никога не е решение! Ти ще го гръмнеш, но това няма да оправи нещата, а напротив! Какво като го гръмнеш? Ще си нахраниш жената и децата ли? Ще лишиш семейството си от мъжката сила в най-трудния момент.


    Решението е само едно. Силен отпор! Хиляди пчелари пред народното събрание, ако трябва с дни. Но когато бе организирано такова събитие всеки сви уши и не дойде на протеста. кой имал работа на пчелина, кой незнам си какво! Сега - олеле! Тези събития само ни даваат поредния урок, че има моменти, когато човек трябва да жертва един ден от времето си и не голяма сума пари, за да постигне по-големи цели. Въпроса е взимат ли си пчеларите поука?

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Колеги, насилието никога не е решение! Ти ще го гръмнеш, но това няма да оправи нещата, а напротив! Какво като го гръмнеш? Ще си нахраниш жената и децата ли? Ще лишиш семейството си от мъжката сила в най-трудния момент.


    Решението е само едно. Силен отпор! Хиляди пчелари пред народното събрание, ако трябва с дни. Но когато бе организирано такова събитие всеки сви уши и не дойде на протеста. кой имал работа на пчелина, кой незнам си какво! Сега - олеле! Тези събития само ни даваат поредния урок, че има моменти, когато човек трябва да жертва един ден от времето си и не голяма сума пари, за да постигне по-големи цели. Въпроса е взимат ли си пчеларите поука?
    Никой никой няма да гърми те рушът твоят труд ти техния. Това за протеста няма как да стане то е най-доброто решение, но няма как да се получи просто с това общество. Свестните избягаха останаха само неграмотните другата част са хора успяли по трудния път с много работа и сами, но от това че са успяли да пробият в тази скапана държава сами са станали егоисти те няма да направат или да идат на протест. И най-голямата част от българина това е човека с ракииката и биричката в ръка след поредния тежък работен ден заплатен с смешната надница от 15-20 лв. него не го занимавай с протести само това му е до главата въпреки, че би могло да се оправят нещата, но не му се занимава с глупости.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    За съжаление, положението е толкова много забатачено и така скоростно се влошава със всеки изминал сезон, че от нямане на къде, като нищо ще се стигне и до насилие. Човека горе говори за трето отравяне на пчелите за тази година, но всъщност то не е точно трето, а просто за трети път успява да го отчете, инак отравянето си е вече перманентен процес. Толкова слаби семейства, като тази година, никога, ама никога не съм имал - почна пролетта, семействата си се развиват, както си му е реда и изведнъж, както има пчели, няма пчели; мине не мине две- три седмици, семействата се възстановят, пчелата пак се умножи и хоп, айде пак, отново няма пчели; броим още веднъж седмица, две, три, семействата придобият вид, на възкръснал от седмия кръг на ада и ....... пак няма пчели ........ днес отивам, че нали слънчоглед, паша, да видя как са семействата, но то какво да гледам, най- силните едвам, едвам покриват един магазин, дано поне него напълнят, че инак не знам как да не стигаме до насилие.

    В две съседни селца, тази година установиха, че питейната вода съдържа пестициди т.е. вече не става за пиене. Не знам до кога ще продължава тази лудост и безхаберие, но те не, че пчелите тровят - тези малоумници, ще изтровят хората ...... питейната вода съдържа пестициди, направо не е за вярване, а ние да протестираме?! пред кого, пред службите, които .... къде са и какво правят, че да има пестициди в питейната вода дявол да ги вземе, а ние да се надяваме, че ще вземат под внимание някакви си пчели.

    Хубаво да не стигаме до насилие, но поне лично аз се усещам, че вече ми се изчерпват възможностите, да търпя насилието в/у мен - в едно друго съседно селце, земеделците вече са официално предупредени от пчеларите, щом държавата не може да се справи, щем не щем, ще стигаме до саморазправа, защото явно не съществува друг начин. Още една година - не знам дали тук влизат дансаджии, бопаджии, земеделци, агенти и прочие, но - още една година, това им е срока, в който да си помислят какво ще правят, после някои хора ще "разговаряме" по друг начин със така наречените земеделци.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    След като се запознах с въпросната нова наредба засягаща пръсканията, виждам че е свършена доста работа и определено нещата са по ясни. Има естествено какво да се желае още, но .....
    Възникнаха два въпроса.
    Тъй като наредбата предполагам все още е в процес на обществено обсъждане, как всъщност можем да изкажем мнение? Какъв е механизма?
    Втория въпрос е към хората които са участвали в разработването на наредбата евентуално тук това е Матеев. Чл. 15 ал.5 казва: Пробите по ал. 2 и ал. 4 и по чл. 13, ал. 3 се изпращат за анализ от и за сметка насобственика на пчелина. Става въпрос за пробите с умрелите пчели и пробите от предполагаемата пръскана растителност. Та въпроса ми е за сметка на пчеларя е цената на доставката " куриерските" или и цената на самите проби?

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Мнения, бележки и предложения по наредбата могат да се изпращат до две седмици от публикуването им на сайта на МЗХ. В случая, предложения могат да се изпращат до края на м март 2016г. По отношение на плащането на пробите - проектът предижда всички разходи за транспорт и изпитване на пробите да са за сметка на пчеларя. Аз имам преложения, ако се окаже, че фермеът е отровил пчелите тези разходи той да ги възстанови на пчеларя.Така е справедливо.

 

 
Страница 5 от 34 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •