Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 45
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Пчеларски протест пред Народното събрание на 10.06.2015 г. от 13:00 ч.

    Официално обявявам на всички пчелари, че пчеларския протест пред Народното събрание на 10.06.2015 г. от 13:00 ч. ще се състои, независимо от това, че депутатите оттеглиха законопроекта за изваждане на кошерите от населените места.

    На практика ние пчеларите постигнахме временна победа, но все още не сме спечелили войната. Въпрос на време е следващия път тихомълком да се внесе подобен законопроект и депутатите да го приемат още на другия ден, преди ние да сме се усетили. Миналата година точно така стана със Закона за пчеларството и разрешаването на антибиотици за майкопроизводителите. При това положение ние нямаме никакви гаранции, че следващия път няма отново да ни изиграят, но този път доста по-интелигентно от сега.

    Протеста ще се състои, при това с пълна сила, само че ще променим ЦЕЛИТЕ НА ПРОТЕСТА:

    1. Никога повече парламента да не си позволява да прави каквито и да било промени в законодателството, без предварително те да са били съгласувани с бранша.
    2. Пръскането на арендаторите и тровенето на нашите пчели - този проблем трябва да се разреши веднъж завинаги.
    3. Кражбите на кошери и пчелни семейства - този проблем трябва да се разреши веднъж завинаги.
    4. Заплащане на пчеларите на достойни суми за ПЧЕЛООПРАШВАНЕТО, благодарение на което икономиката на страната има над 2 милиарда лева икономически ползи.


    Можем да добавим и още 2-3 от най-важните проблеми, които ще ги решим съвместно с вас кои да са те. Важното е да не им представяме списък със 100 проблема, защото всичко ще се разводни и нищо няма да се направи по въпроса. Нека да се концентрираме само върху най-важните, а после в новосформираните комисии ще обсъждаме и останалите проблеми.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Организациите, които подкрепят протеста, са следните:

    • Конфедерация на българските пчелари
    • Федерация на българските пчелари
    • Българска пчеларска развъдна асоциация
    • Съюз на българските пчелари
    • Национална научна асоциация по пчеларство
    • Български пчеларски съюз 1899
    • Съюз на апитерапевтите в България
    • Националната научна асоциация по биологично пчеларство и клинична апитерапия - Марко Вачков
    • Български пчеларски съюз
    • ОПС „Акация 1899“ - Пловдив
    • Областен пчеларски съвет – Сливен
    • Сдружение „Пчела – Добрич“
    • Български пчеларски съюз – югоизточен регионален център
    • Сдружение „Родопикаселект“

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Напълно съм съгласан с Матеев, че трябва да има протест и че това е само затишие. Сега мислят друг вариант как да прокарат поправки в закона без да има допитване до пчеларския бранш. Това че са оттеглили предложението за промяна показва колко подло и задкулисно играят тези лобисти, явно са искали да пробват общественото мнение да видят каква ще е реакцията. Дано да е в позитивна посока за развитие на пчеларството и вървим към обединение.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Предложението е оттеглено ... до есента.Поне така, както е казано, написано тук: http://bnt.bg/bnt2-regionalni/bnt2-p...omeni-v-zakona
    Така че да не се отпускаме. Важно е сега да не покажем слабост и да направим протеста с подобаващи мащаби, иначе утре ще ни прегазят като с валяк и няма даже да разберем откъде ни е дошло. Ако сега покажем мощ, ще си имат едно на ум. Всичко това се случва, защото ние сме си го заслужили. Доказали сме че не можем да се организираме и вместо да обединим усилията си, ние се изяждаме по между си като канибали. Нека този път да покажем, че с нас шега не бива. Иначе по-добре да се откажем от този занаят.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    ...Сега мислят друг вариант как да прокарат поправки в закона без да има допитване до пчеларския бранш...
    Геца, в тези кръгове съм когато имам икономическа изгода и повярвай ТЕ въобще не мислят - действат първосигнално и в главите им е само пари, пари, пари. Толкова кухи лейки събрани на едно място не съм виждал. Когато срещу тях излезеш със самочувствие и увереност в намеренията се, малко им се дръпва фъча.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Геца, в тези кръгове съм когато имам икономическа изгода и повярвай ТЕ въобще не мислят - действат първосигнално и в главите им е само пари, пари, пари. Толкова кухи лейки събрани на едно място не съм виждал. Когато срещу тях излезеш със самочувствие и увереност в намеренията се, малко им се дръпва фъча.
    Точно това е и проблема де, че ни управляват кухи лейки.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    с.Братя Даскалови
    КОЛЕГИ,не всички имаме физическа възможност да бъдем на протеста но имаме и други начини да изразим своето мнение,идват избори ,включвайте се активно в тях независимо от коя партия не чакайте други да ни представляват,при срещи с НАРОДНИТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ особенно от комисията по земеделие ги освирквайте при всяка срещя и при всеки повод.НИЕ НИЩО НЕ ЗАБРАВЯМЕ.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Относно портеста - идеята супер.
    Часът обаче? Колеги протест се прави в 19ч., когато хората могат да присъстват. Точно тази регулация за 10те кошера засяга хора които това им е хоби (поне според мен) аз лично можех да дойда ако е по-късно - подозирам и други така.

    Иначе сигурно сметката е била да имат хората време да се приберат у дома, но така няма нито една ТВ да го отрази в новините си от 19ч. за тях е важно да има нещо на живо случващо се и да го включат. А подозирам целта на протеста е да привлече обществено внимание в следстви ена което и корекции в законопроекта.
    За другият път ще е хубаво да е по-късно Иначе успех

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20150610_13_08_26_Pro[1].jpg
Прегледи:      361
Размер:	174.0 KB
ID:	4450
    Протестът не бе особено голям, поне аз очаквах доста повече хора.
    Хареса ми, че имаше много млади от протестиращите, а не само пенсионери, като митинг да не казвам на коя партия...
    Присъстваха журналисти от доста медии.
    Христо Йорданов

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Срам, срам, срам да отидем няма и 200 човека. Едни и същи , които сме на всички пчеларски протести.Срам за всички дружества, срам за всички бърборещи по форумите .Не само кошерите ще ни накарат да изнесем , но и всички субсидии могат да ни спрат. Ясно ние ходим там , където има пари. Можем да бъдем велики - напразно.Не само ще ни тровят , но и майките няма да струват, кошери ще крадат.
    С уважение лекарство за всички кошери МУХОЗОЛ.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •