Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 45 от общо 45
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Понеже съм новобранец във форума и занаята, но съм и ловец, да Ви кажа, как се организира протеста на ловците.
    1. Националния Ловно Рибарски съюз ( НЛРС) обединява над 80% от ловците в България, които са около 120 000 или 150 000.Останалите са във друг съюз (БЛРС)
    2. Ловците членуват в дружини.Дружините членуват в Сдружения. Сдруженията членуван в Съюза.
    Органицацията идва от Съюза, които нарежда на сдруженията да осигурят присъствие. Сдруженията изпращат писма до председателите на дружини да подсигурят по двама членове за протеста. Автобусите са платени от сдруженията и то ловците се иска присъствие и ето Ви 5000 човека от 120 000 или 150 000 или 3-4%.
    Ако има единна организация с изградени сруктури ще има и хора за протеста. Както разбирам в България има много пчеларски сдружения и организации и няма как да стане голям протест колкото и да се пънем по форумите. Без изграждане на малки структури по райони , които да се обединят във по-големи примерно на областно ниво и от там в единен съюз или КБП няма как да има хора за голам протест.
    Моля да ме извините за мнението ми ако съм засегнал някой все още съм нов този занаят.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    23
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Де да съм аз този. Наистина ще си ги гледам - с кеф. И дано да са в нови кошерчета - 12- чета с по две магазинчета. Ммммм, златни ти уста.
    Е сега пък и с претенций

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Fogzyi Виж публикацията
    Е сега пък и с претенций
    Като ще е гарга, да е рошава.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Адвокатите си имат Висш адвокатски съвет, лекарите - Български лекарски съюз. Силната професионална организация защитава интересите на професионалното съсловие. За съжаление, при пчеларите липсва силна и единна професионална организация.

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    "Силните" организации се правят НАСИЛА от държавата с цел безропотно контролиране на даден бранш. Аз членувам в такава "силна" организация - Камара на проектантите в България. Плащам задължителен членски внос по 200-300 лева на година. При 20 000 проектанти в България това прави около 5-6 милиона лева годишен бюджет на организацията. С такъв бюджет организацията си позволява разкошни офиси в София и във всеки един областен град на страната, както и десетки служители по тези офиси. Ползата от организацията е НУЛЕВА. Задълженията за членовете обаче са много. Контрола е жесток. Тази организация раздава проектанските правоспособности, и получаването им е ходене по мъките. Законите на страната (най-вече ЗУТ) са обвързани с разрешителните и проектанските печати, раздавани от тази организация.

    Същото е положението и с Камарата на архитектите, както и с много други подобни браншови организации. В тях няма нищо организирано, освен изнудването за един огромен годишен членски внос, с който се хрантутят една камара безделници в София и в страната.

    Ако искате всеки един пчелар задължително да плаща членски внос по 10 лева на кошер на година, и срещу него да получава само изнудвания и допълнителен контрол - тогава продължавайте да си мечтаете за ЕДИННА ОБЕДИНЕНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ, подкрепяна от правителството.

    Председател ще е Ганчо Ганев, а в работните групи той ще става и ще прави изказвания от типа:
    -"Пчеларите единодушно решиха кошерите им да бъдат изхвърлени от населените места".
    -"Пчеларите единодушно решиха, че се отказват от всякакви субсидии".
    -"Пчеларите единодушно решиха, че членския им внос трябва да се вдигне до ниво 20 лева на кошер на година".
    -"Пчеларите единодушно решиха изкупната цена на меда да падне до ниво 2 лева за килограм".
    -"............. "

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •