Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 45
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    То не знам срамно ли е или тъжно или какво. Представям си едно време Априлското възстание пак така е било. В хоремага бунтовници много а на мегдана една шепа.
    Те колите на паркинга повече от протестиращите.
    Вече страшно много искам да ги махнат кошерите от селата. Ако аз бях политик или управляващ точно по същия начин бих ги управлявал българите. Ще ги крада до дупка и натикани в ъгъла. Точно това заслужават.
    Винаги може по-добре.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    То не знам срамно ли е или тъжно или какво. Представям си едно време Априлското възстание пак така е било. В хоремага бунтовници много а на мегдана една шепа.
    Те колите на паркинга повече от протестиращите.
    Вече страшно много искам да ги махнат кошерите от селата. Ако аз бях политик или управляващ точно по същия начин бих ги управлявал българите. Ще ги крада до дупка и натикани в ъгъла. Точно това заслужават.
    Бас държа, че министърката я интересува повече прическата и за деня отколкото проблемите и за пчеларството, а и не само за пчеларството.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    „Не следва да имате притеснения за изменения, които по някакъв начин няма да бъдат обсъдени с вас”, увери министър Танева.

    Ха, ха. Много умна мисъл.

    Заменяме думата "изменение" с думата "кражби".


    „Не следва да имате притеснения за кражби, които по някакъв начин няма да бъдат обсъдени с вас”, увери крадеца.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Една задачка: открийте разлики между стихотворението на Христо Ботев "В механата", писано преди около 140 години и настоящата действителност. Аз откривам максимум 2-3 - сега не псуваме "тиранина" в механата, а по форуми, а в действителност точни когато трябва да се "псува" и да се заявят категорично нашите позиции се събираме 150-200 човека. Че полицайте, които охраняваха протеста бяха повече. Това ако не е срам за БГ пчеларството, незнам какво друго може да е. Но както беше казал един умен мъж - всеки народ засужава своята участ. И докато си траем така, "тиранинът(политиците) върлува и безчести край наш роден коли, беси, бие, псув и глоби народ поробен!"


    В механата


    Тежко, тежко! Вино дайте!

    Пиян дано аз забравя

    туй, що, глупци, вий не знайте

    позор ли е или слава!



    Да забравя край свой роден,

    бащина си мила стряха

    и тез, що в мен дух свободен,

    дух за борба завещаха!



    Да забравя род свой беден,

    гробът бащин, плачът майчин, -

    тез, що залъкът наеден

    грабят с благороден начин, -



    грабят от народът гладен,

    граби подъл чорбаджия,

    за злато търговец жаден

    и поп с божа литургия!



    Грабете го, неразбрани!

    Грабете го! Кой ви бърка?

    Скоро той не ще да стане:

    ний сме синца с чаши в ръка!



    Пием, пеем буйни песни

    и зъбим се на тирана;

    механите са нам тесни -

    крещим: "Хайде на Балкана!"



    Крещим, но щом изтрезнеем,

    забравяме думи, клетви,

    и немеем и се смеем

    пред народни свети жертви!



    А тиранинът върлува

    и безчести край наш роден:

    коли, беси, бие, псува

    и глоби народ поробен!



    О, налейте! Ще да пия!

    На душа ми да олекне,

    чувства трезви да убия,

    ръка мъжка да омекне!



    Ще да пия на пук врагу,

    на пук и вам, патриоти,

    аз вече нямам мило, драго,

    а вий... вий сте идиоти!
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това е последното мероприятие от общ характер, което посещавам.Нямам думи за това що за хора сме. Дори и собствения си интерес ни мързи да отидем да защитим. Много приказки се изприказваха и очаквах на този т.н. протест да има поне 500-600 пчелари. Оказа се че пчеларите в БГ са не 20 000 както твърди статистиката, а не повече от 200 души. Сега след като станахме за смях пред депутатите, те с чиста съвест на есен тихомълком ще ни сервират изненадата. Промените ще станат факт без даже и да разберем. Ще ни отворят една вратичка, че може да получавате от общините пасища и мери под наем, (а то вече почти няма такива свободни) и ще Ви изхвърлят като мръсни кучета от селата, нищо че в тези села може и да сте единствените обитатели. За тях по този начин проблема ще е решен, за вас проблемите тепърва ще започнат. Ама всеки си заслужава участта.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз съм на същото мнение:

    Каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.

    Българските пчелари сами предопределеха бъдещата си участ на ПОТЪПКВАНИ РОБИ !!!


    Вс пак уважавам собствения им избор. След като искат да бъдат такива, ами това си е тяхно право.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Същият велик човек Айнщайн, който е казал, че като изчезнат пчлеите, 4 години след това ще изчезнат и хората, е казал и други мъдри неща. Ето още една негова мисъл, която е добре да чуят пчеларите: "Земята е опасно място за живеене, не заради лошите хора. Тях винаги ги е имало, а заради много неми свидетели!"

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Защо имаше лозунг, че протеста е организиран от: "Съюз на българските пчелари", при условие, че няколко дена преди това се тръбеше,че протеста ще е общ!!!???!!!!

    Ето това показа колко сме "единни" ние пчеларите,федерациите,конф едерации и т.н. Всеки гледа да яхне метлата за жалост!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 11390557_852509938172839_8205262319686508454_n[1].jpg‎  

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Това е последното мероприятие от общ характер, което посещавам. Ама всеки си заслужава участта.
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз съм на същото мнение:
    Каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
    Българските пчелари сами предопределеха бъдещата си участ на ПОТЪПКВАНИ РОБИ !!!
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    То не знам срамно ли е или тъжно или какво. Представям си едно време Априлското възстание пак така е било. В хоремага бунтовници много а на мегдана една шепа.
    Те колите на паркинга повече от протестиращите.
    Вече страшно много искам да ги махнат кошерите от селата. Ако аз бях политик или управляващ точно по същия начин бих ги управлявал българите. Ще ги крада до дупка и натикани в ъгъла. Точно това заслужават.
    Недейте така, момчета. Имаше много младиди хора. Началото е поставено. Ясно е, че пътя е трънлив, но ако се отказвате при всеки неуспех, тогава кой ще води хората. Главата горе. Най-големите пожари започват от една искра все пак. Този път 200, другия 600, после 1000 и така. То беше ясно, че няма да има сериозен протест, след като господата депутати оттеглиха проектозакона. Матеев, ти като човек с претенции най-малко имаш правото да униваш. Протеста не бе сериозен, но пък протекоха други събития, които си заслужаваха. Да речем - пчеларските организации си подадоха ръка за първи път и въпреки различията си лидерите застанахте там рамо до рамо. Това не е малко! Прецедент е! За първи път не дърпахте килимчето всеки към себе си, а в една посока. На всички се искаше един мащабен протест, но това е действителността в момента. Хората са разединени, защото им писна да ги лъжат и репресират. За това и организациите са кухи.

    Матеев, писал съм го и преди - докато ти се бориш с големите шефове - там ганчовци, доценти и т.н., проблемите на средностатистически пчелар са различни. Ти работиш с огромни мащаби, и си мислиш, че с всички е така. Дай Боже! Но в момента не. Малко са тези дето си поръчват захар на ТИР-ове. Обикновено за сезон стигат 100-200-500 кила на повечето. За да не кажеш, че не давам алтернатива ти пиша следното: Снабдяването с восъчни основи беше проблем това лято, но никой от лидерите не попита хората си - абе искате ли да направим едно списъче, на кой колко ще му трябват и да направим една обща поръчка? Щото цената за 100 основи е една, но като Матеев отиде и каже - искам 100 000 основи за членовете на моята организация, цената ще бъде съвсем друга! Така че господа управляващите организацийте трябва да се запитат дали всъщност знаят какви са проблемите на пчеларите или гледайки от високите си пиадестали само си мислят, че знаят. Това е елтернативата ми. Хората с възможности да обединят тези без възможности на икономическа основа, а не на идеалистична! Питайте господа и ще ви бъде отговорено!

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Честно аз не мога да го разбера. На миризливото плевенско изложение бият пътя от всички крайща на България да отидят да видят едно и също всяка година и да се поблъскат и да си подушат пръдните над 10 000 души, а когато им казват че ще им отнемат елементарни права ги мързи.
    Това показва българина колко цени свободата и защо я няма.
    Виж ако бяха обещани кебапчета и имаше един щанд с промоции на пчеларски инвентар тъпканицата е гарантирана.

    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    И аз не съм доволен от присъствието. Малко хора имаше. Това е положението (засега). Добре, че не бяхме 20-30 човека! Преди време пак е било така. Левски като е обикалял не е било по-добре вероятно, но е намирал сили да продължи и да не се отказва. Да се сме реалисти, но и да гледаме напред и да не се отказваме.
    Какво да се отказваме. То най-големия парадокс (много я харесвам тази дума) е, че най-възмутените и активните са хора, които въобще не ги касае това ограничение. После се чудим защо след хиляди жалби за шумните ромски сватби не се предприема нищо а за нас цял закон се променя. Понякога ми се иска да се понамажа с малко черна боя, животът ми ще е доста по-лесен. Веселба, простотия, безплатен ток и вода, безнаказани кражби, права, права, права...
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •