Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново

    Даниел от Долна Оряховица

    Здравейте! Даниел от Долна Оряховица миналата седмица продаваше кошери Фарар с пчелите. Той е некоректен! Купих 11 кошера, единият от които е с две шепи пчели. Включва ми се гласова поща. Моля да бъде включен към некоректните търговци и ако занапред пусне обява, колегите да не му се доверяват!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    А какво сте гледали като купувате и защо сте го купили този кошер с две шепи пчели???
    Не е луд този,който яде баницата нали знаете!
    Този пост е редактиран от marianski; 04.06.2015 в 14:53. Причина: объркване

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    А какво сте гледали като купувате и защо сте го купили този кошер с две шепи пчели???
    Не е луд този,който дава баницата нали знаете!
    "Кьорави овци - кьорави търговци“
    Keep Walking...

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Раздела е НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ, а не прецакани купувачи!!! Приказката с баницата не е точна(Не е луд този, който ЯДЕ....) и е неуместна. Емо е свястно момче и сега започва с пчелите. Малко подробности по сделката ще са полезни.
    Този пост е редактиран от rumenggr; 03.06.2015 в 23:15. Причина: редакция

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    judas онлайн ли купи кошерите и нямаше ли опция „отвори и виж“ при получаване?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Отиваш в 19 часа с уговорен транспорт. Продавача знае , че си новобранец и отваря 3-4 кошера силни и ти дава зор, че ще мръкне и няма време. Това е.
    На мен пък ми е странно, ФАРАР на 3 корпуса-странна конфигурация, и ако искаш 4 ти корпус + 20 лв !!!
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Отиваш в 19 часа с уговорен транспорт. Продавача знае , че си новобранец и отваря 3-4 кошера силни и ти дава зор, че ще мръкне и няма време. Това е.
    Не се прави така, първо уговаряш транспорта но да е „на повикване“, после отиваш (ако си новобранец водиш си някой разбирач) на спокойствие гледаш, избираш, пазариш се и ако стане сделката викаш транспорта. Малко по скъпо и сложно става, но „на сляпо“ се купуват само много изгодни кошери, но там пък рисковете са други.....

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Не се прави така, първо уговаряш транспорта но да е „на повикване“, после отиваш (ако си новобранец водиш си някой разбирач) на спокойствие гледаш, избираш, пазариш се и ако стане сделката викаш транспорта. Малко по скъпо и сложно става, но „на сляпо“ се купуват само много изгодни кошери, но там пък рисковете са други.....
    Прав си, но човек се учи докато е жив. Емо едва ли ще направи същата грешка отново. Въпроса е, че не прави чест на продавача да го подхлъзне по този грозен начин, като го е видял, че е новобранец. Просто не е "пичовско". Като човек е наясно, че стоката не става - моемаш си мъжката загубите и не играеш на "прееби камилче". Продаваш си корпусите, хващаш си цената за изградените рамки и подаряваш 2-те шепи пчели в него. Не продаваш кошера като пчелно семейство. Използвал е най-стария номер със създаване на чувство за напрегнатост и бързане. А и разстоянието е прекалено голямо за описания от теб метод с транспорт на повикване. Сигурен съм, че Емо сам си е трил достатъчно сол на главата. Той е наистина поредния свестен човек, на когото собствената му доброта е изиграла лоша шега и с темата предупреждава хората да си имат едно на ум при сделки с този конкретен търговец.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Днес имам уговорка с Емо, да отида да го видя това семейство, защото преценките и разбиранията ни за слабо и силно семейство са ни доста различни.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    За да не се превърне дискусията в грозна препирня искам да внеса малко пояснения, понеже съм запознат със ситуацията. Предната вечер прегледах 30-40% от всичките фарари обявени за продажба. Всичко си беше нормално за сезона. Този точно кошер, явно съм го пропуснал. Имах намерение да ги взема всичките, но понеже нямаха вентилационни отвори освен някоя и друга кръгла пластмасова прелка на някои от корпусите, а трябваше да ги местим на повече от 300 км в затворен бус, ме достраша да товаря на 2 реда и затова взех само 13. Толкова се побраха на един ред. Не съм пробирал, товарихме подред. След това се чухме с judas и му казах че сделката си заслужава. Честното ми мнение е, че Даниел можеше спокойно да им вземе по още 50 лв минимум. На judas това са му първите кошери и той определено не е компетентен да прави лични преценки. Не вземам ничия страна и ми се ще да мисля, че това е по-скоро недоразумение. Ако Даниел е знаел за проблема вече е друг въпрос, но лично на мен ми запали пушалката и ми каза да отварям колкото и каквото искам. Нямах време за детайлен преглед на всички кошери, а и прецених че не е необходимо. Аз съм доволен от сделката която направих. Даже успях да ги прекарам без никакви щети.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •