Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 35
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Емо не съжалявай, човек се учи докато е жив! Дано да е грешка както пише Юри, обратното е доста грозно.
    За мен е най-важно, че между нас вече има още един читав бъдещ пчелар! Успех, Емо не се отказвай!

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Емо, успех и от мен. Надявам се, да се засечем следващия път в Дианабад.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Раздела е НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ, а не прецакани купувачи!!! Приказката с баницата не е точна(Не е луд този, който ЯДЕ....) и е неуместна. Емо е свястно момче и сега започва с пчелите. Малко подробности по сделката ще са полезни.
    Колега трябвало е просто judas да гледа какво купува и ако му е за сефте задължително взимаш,някой който разбира!Отваряш дупеш се ако трябва цял ден ама гледаш за какво си даваш парите.Не оправдавам и този Даниел типично по български е прееби другарче ама по голямата вина е в колегата новобранец според мен.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Здравейте! Първо, в деня на обявата Даниел ми ги обеща на 150 лв, а на другия ден вдигна на 170. По това може да се съди що за човек е (макар че спазарих 160). Като отидохме на пчелина, беше вече късничко, той отвори най-силния кошер. После започнах аз да отварям още два-три кошера, а понеже времето напредваше, Даниел започна да запушва прелките с парцали. Понеже отворените кошери бяха добри, започнахме да запушваме и ние с моя човек. Вярно е, че Даниел ме приканваше да отварям кошерите, но ни чакаше 300 км път и аз му се доверих, че всичките са силни.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Здравейте! Първо, в деня на обявата Даниел ми ги обеща на 150 лв, а на другия ден вдигна на 170. По това може да се съди що за човек е (макар че спазарих 160). Като отидохме на пчелина, беше вече късничко, той отвори най-силния кошер. После започнах аз да отварям още два-три кошера, а понеже времето напредваше, Даниел започна да запушва прелките с парцали. Понеже отворените кошери бяха добри, започнахме да запушваме и ние с моя човек. Вярно е, че Даниел ме приканваше да отварям кошерите, но ни чакаше 300 км път и аз му се доверих, че всичките са силни.
    Има още много пчеларски тарикатлъци да учиш но поне си научил нещо като за начало .За напред малко повече търпение и старание ти пожелавам .
    Успех
    Милен Михов

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    За да не се превърне дискусията в грозна препирня искам да внеса малко пояснения, понеже съм запознат със ситуацията. Предната вечер прегледах 30-40% от всичките фарари обявени за продажба. Всичко си беше нормално за сезона. Този точно кошер, явно съм го пропуснал. Имах намерение да ги взема всичките, но понеже нямаха вентилационни отвори освен някоя и друга кръгла пластмасова прелка на някои от корпусите, а трябваше да ги местим на повече от 300 км в затворен бус, ме достраша да товаря на 2 реда и затова взех само 13. Толкова се побраха на един ред. Не съм пробирал, товарихме подред. След това се чухме с judas и му казах че сделката си заслужава. Честното ми мнение е, че Даниел можеше спокойно да им вземе по още 50 лв минимум. На judas това са му първите кошери и той определено не е компетентен да прави лични преценки. Не вземам ничия страна и ми се ще да мисля, че това е по-скоро недоразумение. Ако Даниел е знаел за проблема вече е друг въпрос, но лично на мен ми запали пушалката и ми каза да отварям колкото и каквото искам. Нямах време за детайлен преглед на всички кошери, а и прецених че не е необходимо. Аз съм доволен от сделката която направих. Даже успях да ги прекарам без никакви щети.
    Юрка, при нас беше същото запали ни пушалката, каза да отварям, но мисля, че знаеше, че времето ни притиска и умишлено започна от най-силния кошер. Аз също съм доволен от сделката, с изключение на този полупразен кошер. Само за едно не съм съгласен с теб - колкото и да не съм компетентен, по броя на прилетящите пчели щях да определя що-годе състоянието на кошера. Само че вниманието ми беше отклонено (за което съм си виновен).
    0899946746 Поздрави, Емо.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    колкото и да не съм компетентен, по броя на прилетящите пчели щях да определя що-годе състоянието на кошера.
    Ако е било вечерта, което е сигурно нищо нямаше да забележиш това би трябвало да го знаеш ако си прочел нещичко.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Ако е било вечерта, което е сигурно нищо нямаше да забележиш това би трябвало да го знаеш ако си прочел нещичко.
    "Нещичко" съм прочел, беше към 20 часа, когато все още се прибираха пчелите. Заяждаш ли се?!
    Чети и другите мнения.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    "Нещичко" съм прочел, беше към 20 часа, когато все още се прибираха пчелите. Заяждаш ли се?!
    За да разбереш само по летежа какъв е кошера трябва да отидеш сутрин и тогава може да направиш правилна преценка вечерта в 20 часа вече всичко за деня е свършило и може да видиш само някоя закъсняла пчела и не не се заяждам само ти помагам защото смяташ ,че знаеш много ,а всъщност не е така.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    миналата година и аз купува пчелни семейства наистина много некоректни пчелари има само да те усетят че не разбираш много и си изгорел но научих от тия сделки едно да гледам дали има мостове на рамките ако няма бягай с 220 значи семейството е оправено

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •