Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 106
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Материалът точно така се казва - термосвиваемо фолио и не е скъп, има хиляди видове и се ползва навсякъде - от капсулите на бутилки вино до палети с тухли. Г-н Матеев сигурно може да ни изнесе лекция по въпроса. cool; Проблем обаче е отвеждането на конденза, пак ще трябва да се влиза в някакви филми. Аз преди съм ползвал стреч фолио /онова на ролки дето е/ при зазимяване на някои кошери, сега вече само при транспортиране.

  2. #82
    Искам да направя една вметка относно лепилата ей така за обща култура понеже по горе беше споменато ц 200 . Колеги ц 200 , ц 400 , водоустойчиво на Хенкел и още много други това са търговски наименования на едно и също лепило Поливинил ацетатно лепило . Разбира се това че са на една и съща основа не уеднаквява и качеството им . И нещо много важно малко в кръга на шегата но си е вярно . Кое е най важното предимство на ПВА лепилото ? Еми че е водоразтворимо . А защо ? Еми защото няма начин да не ти стигне :D
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Ник Монтана, не се чуди ами запрятай ръкави.Ако не е лепен- разковаваш перваза, мажеш с лепило и ковеш здраво, лепилото да изскочи отгоре. Оформяш прехода и боядисваш. Предполагам си предвидил и как ще ги отлепяш ? /а, корпусите/ Первазите са ти и дръжки така че смяташ всичко при 30кг/корпус, освен ако не си мераклия да вдигаш по два корпуса. Скобите са модерна джунджурия, отговори си сам дали ще ти вършат някаква работа.
    Мисля да изрежа малко на средата на една лайсна така че да мога да вкарам повдигача, ще ги залепя и ще и сложа по някой винт и после боядисвам.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ника, не се прави тъй, криви се повдигача. Мисля че имаше снимка някъде из форума, ама понеже те питах, да ти кажа верния отговор. На срещуположната на прелката страна на корпуса, в горен ъгъл, с лепило и два винта закрепяш трупче твърдо дърво, размер някъде около половин цигарена кутия. Разстояние до перваза на горния корпус - няколко милиметра до сантиметър, зависи от наличния повдигач. Трупчето е опора на лост от втори род. И изобщо при тунинга на тез кошерища имаш поле за изява на творческия си подход :D

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мерси, за съвета!
    Ако някой има нещо друго като идея ще съм доволен да я сподели.
    Аз съм намислил доста подобрения, но ще обмисля всяко добро предложение.
    След 10 дни ги почвам, накупих материали.

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata Виж публикацията
    ето и една 5 рамкова отводка
    Жорка, би ли споделил фалца на дъските на дъното как го правиш - с циркуляр или фреза? Благодаря.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ника, ти вкара ли тополата в употреба?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ника, ти вкара ли тополата в употреба?
    Готови са магазините от пролетта влизат в употреба. Станаха 10 магазина и сега ме е яд че не взех всичкия материал.

  9. #89
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Жорка, би ли споделил фалца на дъските на дъното как го правиш - с циркуляр или фреза? Благодаря.

    Това е така наречената вагонна шарка след ползването на тези сандъчета мога да кажа че няма нужда от нея
    иначе е правена на фрезата но може спокойно да се направи и на циркуляра

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Готови са магазините от пролетта влизат в употреба. Станаха 10 магазина и сега ме е яд че не взех всичкия материал.
    Е как 10 бе човек!? От оня материал трябваше поне 100 магазина да изкараш! Не слушаш ейй... С добра обработка и поддръжка па и ако ги поприбираш зимата, ще изкарат 20 години.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •