Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 106
  1. #41
    Зарко,честно казано стана ми интересно .....Ще взема да опитам и аз с тия евровинтове....откъде ги купуваш? би ли обяснил принципно разликата в качеството на сглобката с евровинт и обикновени видии/по нашия край им викаме "ошрафт"/...Според теб откъде идва по-голямата здравина?

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Винтовете ги има в магазините, където продават и види. Долу горе са на същата цена като аналога по размер на видата.
    За здравината нямам някакъв опит и знания са кажа от къде идва, но вчера като ги навих на една сглобка и доста натиск приложих без да помръдне. Четох по разни форуми и сайтове и ме наведе мисълта за използване при кошерите. Може би това, че има едно цяло тяло с еднаква дебелина по дължина на винта му придава здравина. Най-вече се използват за сглобяване на МДФ, ПДЧ и мека дървесина. Има специални свредла, които правят и фрезенга за края на винта, но аз разпробих само колкото за винта и разширението накрая си влезе в дървото без проблем. А и сигурно не напразно го наричат сглобка.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Винта за дърво 4х60 - 500 броя ги купувам на 8 лева и вършат същата работа. Преценете сами кое е по добро! Успех!

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    За всеки "най-доброто" е това което му харесва най-много на самия него! Затова на който което му допада най-много него да ползва.

    Аз разполагам с техника която ми позволява да ги направя и със сглобка с която ще мога да си ги притягам и разглобявам на детайли когато си искам, да не заемат място ако са празни при съхранение. Но това е безсмислено и ще ги пера с винтовете като реша да ги сглобявам, всичко друго е за гъдел а не, че се налага.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Такаа, идва пролетта, заедно с нея идва времето за изпълнение на една моя отколешна задачка - спретване на кошер "лежак". Забавното в случая е, че такъв съм виждал отблизо само веднъж и той май беше тръгнал за бракуване. Общо взето картинката ми е ясна, но очаквам вашите идеи и напътствия. Ще ползвам от ония зелените сандъци cool; , ще гоня дебелина на стените 35-40 мм, 20 рамков, ще мъча да го докарам и на външен вид :D . Дъното - на панти и ключалки, отваряне - отзад. Тука имам два въпроса - подрамъчното пространство, да спазвам ДБ стандарт или ...? и да залагам ли мрежести отвори на дъното ? За горния етаж все още се колебая между два варианта - цял отделен магазин и едноскатен покрив или двускатен с наклони по дължината /да прилича на малко бунгало дет вика колегата :D / и отдолу вътрешен магазин прим. за 5 ЛР рамки и 10ина ДБ магазинни. Общо взето това е засега.
    За получените препоръки и указания предварително Благодаря !

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Йрданов , понеже и аз ползвам от военните сандъци, по обективни причини , но ме притеснява нещо съществено.Дали са обработени с някакъв разтвор предварително, против дървояди.Миналата година си направих около 70 рамки . Дъските са в завидно добро състояние и именно това ме притеснява.Защо имам съмнения? Ами доста години имам зад гърба си като технолог в дървообработването и в последната компания в която работих използвахме именно супер отровни импрегнанти от BASF за махагоновата дограма , понеже изнасяхме продукцията за Карибите и южните щати на САЩ а там е пълно с дървояди и мравки термити.Ти замислял ли се.Между другото Тази отрова няма мирис и цвят.Трайността и е 20 - 30 години.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от спартак
    Йрданов , понеже и аз ползвам от военните сандъци, по обективни причини , но ме притеснява нещо съществено.Дали са обработени с някакъв разтвор предварително, против дървояди.Миналата година си направих около 70 рамки . Дъските са в завидно добро състояние и именно това ме притеснява.Защо имам съмнения? Ами доста години имам зад гърба си като технолог в дървообработването и в последната компания в която работих използвахме именно супер отровни импрегнанти от BASF за махагоновата дограма , понеже изнасяхме продукцията за Карибите и южните щати на САЩ а там е пълно с дървояди и мравки термити.Ти замислял ли се.Между другото Тази отрова няма мирис и цвят.Трайността и е 20 - 30 години.
    точно заради отровите в тези сандъци още се колебая да си правя от тях кошер ,доста ме е страх да ги ползвам имам 2 пълни със стари парашути :D

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Брато направо ме разколеба.Е и какво правим сега?
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Дъските от тия сандъци са 2см.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Спартак, от тая компания дето си работил съм вземал лепило, мноого е добро, сигурно и то е немско, ма повече няма да си обаждам, че ще ме разконспирираш cool; Питаш ме за зелените сандъци и химията дали съм мислил - как да не съм мислил като от химията имам страх още от ученик. Сандъците ги имам от десетина години и до миналата година съм ги ползвал за дъна и капаци, рамки все още не съм правил. Ообаче ! От парчетията от тях съм направил доста хранилки /елементарен тип/ за зайци, които гледам в дървени кафези и метални боксове и интересно - гризачите ги ръфат с кеф , без последствия за тях и без да имам смъртност. А пък не е като да не знам как реагират гадините на пръскани или фумигирани фуражи sadsmile; . Това донякъде ме успокои когато миналата година си направих един ДБ от такъв маттериал /разказал съм на втора страница в темата/. Април месец го заселих, май се стопли, замириса на рапица и тръгна на самосмяна. На мен пък все не ми стига времето да отпочна с нанотехнологиите, затуй го сцепих през средата както са ми казвали дядките на село, айде после два магазина отгоре, айде до септември към 45 кила мед. Другата половина даде малко по-малко, сигур са били асиметрични. Ама мед - перфектен, скъсаха се да го хвалят потребителите, особено когато го давам без пари :D . Есенес го зазимих с найлон отгоре да мога да ги гледам /за първи път го правя/ , оня ден ги погледнах, джиткат си извътре и са много. По коледно-новогодишните празници-БЕЗделници си спретнах още един такъв плодник, само че тапицирах отвътре и страничните страни с фазер 5 мм, стана много симпатично. На лежачето топлите страни отвътре мисля да ги облицовам с чиста чамова ламперия /имам я отдавна/ , пък студените с тънък стиропор и фазер. Всъщност до сега не съм го направил така щото исках да видя как ще се държат пчелите в такъв кошер. Имам и чамови, имам и тополови и ако забележа нещо веднага ще алармирам тука.

 

 
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •