Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 41 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 404
  1. #231
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Аз търтовките просто им взимам рамките и повече с тях не се занимавам,преди години се мъчех с тях но нямам успявяемос,кошер за да стане търтовка значи няма желание за живот,това е естественния подбор,аз слаби семейства не гледам!

  2. #232
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Аз търтовките просто им взимам рамките и повече с тях не се занимавам,преди години се мъчех с тях но нямам успявяемос,кошер за да стане търтовка значи няма желание за живот,това е естественния подбор,аз слаби семейст

    ва не гледам!
    И аз така,след 8 бр. търтовачен стаж последната я подпуших със сяра и прибрах дървенията.Няма убити майки на съседи,няма убити придадени майки,абе спокойна работа.

  3. #233
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    И аз така,след 8 бр. търтовачен стаж последната я подпуших със сяра и прибрах дървенията.Няма убити майки на съседи,няма убити придадени майки,абе спокойна работа.
    Това е хубаво което си направил, но се постарай да няма търтовъчни семейства. Грешката е май в теб.

  4. #234
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е хубаво което си направил, но се постарай да няма търтовъчни семейства. Грешката е май в теб.
    Със сигурност .За жалост ме очакват още мноого.По някога губя кураж,понякога се кефя.И така...

  5. #235
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Със сигурност .За жалост ме очакват още мноого.По някога губя кураж,понякога се кефя.И така...
    Ако имаш проблеми питай този с крилата на лични. Той ще ти помага. Безплатно.

  6. #236
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако имаш проблеми питай този с крилата на лични. Той ще ти помага. Безплатно.
    ??Не те разбрах.

  7. #237
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    В неделя едната ми отводка за която имах подозрения, че е търтовка се оказа, че си е такава... Изтръсках пчелите на края на пчелина и на мястото на кошера доближих двата съседни и им стесних максимално входовете. Пчелите се върнаха на мястото и до вечерта повечето бяха приети, но имаше и пред двата по една шепа убити... Както и да е, надявам се търтовките да не са успели да влязат и да убият майките им. Паралелно с това мистериозно на две от другите ми отводки младите им майки бяха умрели едновременно и бяха заложили маточници.Как е станало няма никаква идея... да съм ги затиснал и двете, или пък да не им е понесла храната, която им забърках с мед, пудра захар, сухо мляко и хлебна мая... не знам. Скубах си малко косите и реших да рискувам и да ги оставя да си произведат майки и им придадох по една пита със запечатано пило от търтовките с мисълта търтеите да свършат работата с новоизлюпените майки. Прогнозата за времето е добра и се чудя, ако някой е правил такива експерименти дали е успявал толкова късно да му се оплодят майките.

  8. #238
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от munteanu Виж публикацията
    В неделя едната ми отводка за която имах подозрения, че е търтовка се оказа, че си е такава... Изтръсках пчелите на края на пчелина и на мястото на кошера доближих двата съседни и им стесних максимално входовете. Пчелите се върнаха на мястото и до вечерта повечето бяха приети, но имаше и пред двата по една шепа убити... Както и да е, надявам се търтовките да не са успели да влязат и да убият майките им. Паралелно с това мистериозно на две от другите ми отводки младите им майки бяха умрели едновременно и бяха заложили маточници.Как е станало няма никаква идея... да съм ги затиснал и двете, или пък да не им е понесла храната, която им забърках с мед, пудра захар, сухо мляко и хлебна мая... не знам. Скубах си малко косите и реших да рискувам и да ги оставя да си произведат майки и им придадох по една пита със запечатано пило от търтовките с мисълта търтеите да свършат работата с новоизлюпените майки. Прогнозата за времето е добра и се чудя, ако някой е правил такива експерименти дали е успявал толкова късно да му се оплодят майките.
    Това с търтеевото пило е логически не обмислено .Търтеите от търтовки са с много лошо качество на семенната течност,Точно тия търтеи ще са готови да оплождат доста след като майките който чакаш да се излюпят вече,ще са се оплодили и пронесли.
    Милен Михов

  9. #239
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от munteanu Виж публикацията
    В неделя едната ми отводка за която имах подозрения, че е търтовка се оказа, че си е такава... Изтръсках пчелите на края на пчелина и на мястото на кошера доближих двата съседни и им стесних максимално входовете. Пчелите се върнаха на мястото и до вечерта повечето бяха приети, но имаше и пред двата по една шепа убити... Както и да е, надявам се търтовките да не са успели да влязат и да убият майките им. Паралелно с това мистериозно на две от другите ми отводки младите им майки бяха умрели едновременно и бяха заложили маточници.Как е станало няма никаква идея... да съм ги затиснал и двете, или пък да не им е понесла храната, която им забърках с мед, пудра захар, сухо мляко и хлебна мая... не знам. Скубах си малко косите и реших да рискувам и да ги оставя да си произведат майки и им придадох по една пита със запечатано пило от търтовките с мисълта търтеите да свършат работата с новоизлюпените майки. Прогнозата за времето е добра и се чудя, ако някой е правил такива експерименти дали е успявал толкова късно да му се оплодят майките.
    Моя скромен опит от стърсване на търтовки в пчелина е, че ми изчезнаха две майки.Може и да не е това причината,но от тогава търся други начини за оправяне,а търтеи от пчела търтовка май не е добра идея за оплождане.

  10. #240
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от munteanu Виж публикацията
    В неделя едната ми отводка за която имах подозрения, че е търтовка се оказа, че си е такава... Изтръсках пчелите на края на пчелина и на мястото на кошера доближих двата съседни и им стесних максимално входовете. Пчелите се върнаха на мястото и до вечерта повечето бяха приети, но имаше и пред двата по една шепа убити... Както и да е, надявам се търтовките да не са успели да влязат и да убият майките им. Паралелно с това мистериозно на две от другите ми отводки младите им майки бяха умрели едновременно и бяха заложили маточници.Как е станало няма никаква идея... да съм ги затиснал и двете, или пък да не им е понесла храната, която им забърках с мед, пудра захар, сухо мляко и хлебна мая... не знам. Скубах си малко косите и реших да рискувам и да ги оставя да си произведат майки и им придадох по една пита със запечатано пило от търтовките с мисълта търтеите да свършат работата с новоизлюпените майки. Прогнозата за времето е добра и се чудя, ако някой е правил такива експерименти дали е успявал толкова късно да му се оплодят майките.

    Може би е трябвало да стръскаш пчелите в кошера да остане само една пита и да преместиш кошера на поне 10ина метра а другото си го знаеш.
    И все пак края на септември да се стръскват пчели май си е рисково
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 28.09.2016 в 13:05. Причина: Доълнение

 

 
Страница 24 от 41 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •