Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 41 ПърваПърва ... 293738394041 ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 404
  1. #381
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми по- скоро като начало може да се пробва например с трудовете на Анна Маурицио, или да се помисли има ли зимни и летни пчели дали найстина след главната паша голямия брой пило до късно от млада майка ще доведе до едно силно и здраво семейство от така наречените зимни пчели.И т.н.
    Като гледам резултата предпочитам да остана неук.

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Като гледам резултата предпочитам да остана неук.
    Не знам какво по- точно си видял, но по принцип всеки си гледа от неговата позиция. Ако имаш 200кошера защо да се занимаваш с търтовки, но ако си хоби пчелар имаш 10 семейства и едното ти се изрой началото на май месец и стане търтовка защо да не го очовечиш и евентуално юли да хване паша. Нима да направиш отводка не е равносилно като труд и време.
    Но всеки си има мнение и това де е добро за един не означава, че е добро за друг затова крайни позиции са неуместни.
    Мое си мнение.

  3. #383
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Като гледам резултата предпочитам да остана неук.
    "Като се представяха за мъдри, те глупееха." /Библията/

  4. #384
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не знам какво по- точно си видял, но по принцип всеки си гледа от неговата позиция. Ако имаш 200кошера защо да се занимаваш с търтовки, но ако си хоби пчелар имаш 10 семейства и едното ти се изрой началото на май месец и стане търтовка защо да не го очовечиш и евентуално юли да хване паша. Нима да направиш отводка не е равносилно като труд и време.
    Но всеки си има мнение и това де е добро за един не означава, че е добро за друг затова крайни позиции са неуместни.
    Мое си мнение.
    Ти май забрави че спора тръгна от идеята ти за смесване на три семейства със съмнителен здравен статус. Такива съвети за мен са вредни и затова беше моята реакция. Но спирам с този спор защото вижда каква ерудиция кръжи тук. Както научна така и религиозна.

  5. #385
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Ти май забрави че спора тръгна от идеята ти за смесване на три семейства със съмнителен здравен статус. Такива съвети за мен са вредни и затова беше моята реакция. Но спирам с този спор защото вижда каква ерудиция кръжи тук. Както научна така и религиозна.
    Добре и аз спирам имаме различни мнения по даден казус което си е нормално, спора и аз загубих идеята от де почна но като цяло защитавах и продължавам да защитавам тезата или хипотезата, че ако едно семейство е търтовка то това не значи, че е болно от някакви патогенни организми не е изключено но не е и правило.
    А иначе аз баш не споря по-скоро изразявам мнение /не влагам нищо лично/, но съм съгласен с теб няма смисъл да продължаваме то вярно, че е скука ама и не бива едно и също да си повтаряме.

  6. #386
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Ти май забрави че спора тръгна от идеята ти за смесване на три семейства със съмнителен здравен статус. Такива съвети за мен са вредни и затова беше моята реакция. Но спирам с този спор защото вижда каква ерудиция кръжи тук. Както научна така и религиозна.
    Много ми е интересно, че някой дойде отнякъде, плесне някаква мисъл де добра, де не много, изчака един два поста от някой и започва да търси сметка на списващите, че не са ерудирани нито научно, нито религиозно. Другото е също интересно, защо като влезеш не вземеш, че да покажеш твоята ерудиция - научна и религиозна, че да видим срещу какво стоим. Подай си темата, седни срещу компа си и чети, разсъждавай, мисли и след като прочетеш, разсъдиш, помислиш и ако си достатъчно ерудиран за да разбереш, че тук има хора ерудирани и не до там такива, но това не ги прави различни. Всеки има право да изрази мнението си, а по какъв начин, зависи от багажа му. Ерудираните би трябвало да влязат в положение на по - слабите на знания в каквато и да е област и да направят всичко възможно да ги разберат, да влезнат в мисловния им процес и да извадят това което са искали да кажат, а те от своя страна да предоставят качествен отговор. Ако ли не могат, то явно са толкова "добри" с акъла за който претендират. В другия случай Х и чао. Никой не е длъжен да им търпи изблиците.

  7. #387
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    И да започнем да се замерваме с научни и ненаучни изводи от експерименти които сме приели за абсолютни истини? Вече нямам търпението да се впусна в това. Аз съм изказал опасения относно нещо с цел да предпазя някои колеги от погрешни стъпки /според мен разбира се/ като съм е аргументирал , не и да се доказвам пред някого. Ако нещо е прозвучало обидно или надменно моля за извинение.

  8. #388
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    И да започнем да се замерваме с научни и ненаучни изводи от експерименти които сме приели за абсолютни истини? Вече нямам търпението да се впусна в това. Аз съм изказал опасения относно нещо с цел да предпазя някои колеги от погрешни стъпки /според мен разбира се/ като съм е аргументирал , не и да се доказвам пред някого. Ако нещо е прозвучало обидно или надменно моля за извинение.
    Гледам дата на регистрация и брой постове - е, ми няма как да падаш от небето. Добре познаваш хората които пишат във форума, знаеш подхода им, знанията им .... и ред други неща. Мисля, че няма как да стигаме до извинения след като добре се познаваме. Просто е необходима малко обиграност в постовете с цел разбираемост и от двете страни. Това е.

  9. #389
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе важното е да я оправим тая търтовка.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #390
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Гледам дата на регистрация и брой постове - е, ми няма как да падаш от небето. Добре познаваш хората които пишат във форума, знаеш подхода им, знанията им .... и ред други неща. Мисля, че няма как да стигаме до извинения след като добре се познаваме. .....
    Прав си, ама човек понякога не може да се сдържи.

 

 
Страница 39 от 41 ПърваПърва ... 293738394041 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •