Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 41 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 404
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Атанасов,би ли споделил в края на сезона,колко мед ще изкараш от оправените търтовки.Просто ми е любопитно...
    Колега ,виждам ,че за някои от вас това е глупаво занимание.Аз го правя ,защото се случва и с добри семейства.Колко мед ще изкарам зависи и от природата.Миналата година от отводките правени в началото на юни ,добих по един магазин.Ако броя оправените търтовки за отводки ,мога да се надявам пак на същия добив.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега ,виждам ,че за някои от вас това е глупаво занимание.Аз го правя ,защото се случва и с добри семейства.Колко мед ще изкарам заиси и от природата.Миналата година от отводките правени в началото на юни ,добих по един магазин.Ако броя оправените търтовки за отводки ,мога да се надявам пак на същия добив.
    Чувал съм колеги да казват така:
    -Един кошер ми се рои, хванах рояка. От рояка изкарах един магазин, а от роилия се кошер два магазина.
    Та се питам, защо се бъхтаме да не ни роят пчелите, когато дават толкова много мед след като се роят? Атанасов, би ли дал малко есенция по въпроса. Виждам донякъде за това става дума.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Чувал съм колеги да казват така:
    -Един кошер ми се рои, хванах рояка. От рояка изкарах един магазин, а от роилия се кошер два магазина.
    Та се питам, защо се бъхтаме да не ни роят пчелите, когато дават толкова много мед след като се роят? Атанасов, би ли дал малко есенция по въпроса. Виждам донякъде за това става дума.
    Аз не се бъхтам.Писал съм че моите семейства не се роят.И за добивите си съм писал.Есенция нямам.Иначе ако мога бих ти отговорил на някой въпрос.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз не се бъхтам.Писал съм че моите семейства не се роят.И за добивите си съм писал.Есенция нямам.Иначе ако мога бих ти отговорил на някой въпрос.
    От тук пък възникна друг въпрос. Как става това? Пчелите някаква друга порода ли са или ти не им позволяваш? Такъв спор си имам и с Юри от години. И той казва, че неговите не се роят. Как го постигате?

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От тук пък възникна друг въпрос. Как става това? Пчелите някаква друга порода ли са или ти не им позволяваш?
    Породата е 60% куча марка и 40% Павловки.Е вече и се поомесиха малко.Не знам как става.Работя с 2 и 3 магазина ,с 3 корпуса на ЛР + магазин.Може и от самия район да зависи.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Атанасов, като казваш магазин какво имаш предвид? Магазинна рамка ДБ на 160?
    Благодаря.


    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Дано да е така. Ама що снася и в маточните чашки. Ако е търтовка тя е станала преди 4-5 дни т.е. 9-10 ден от създаването на отводката, нещо твърде кратко като време ми се вижда. Дали единия маточник е бил достатъчен да подтиска пчелите не знам, но сега повтарям същата постановка отново с един матчник и ще следя за разлики.
    Отводката си е ОК. Майката не я търсих, но си има равно запечатано пило и не рових излишно.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На тази търтовка на която и придадох неоплодената майка не и върви. Майката не се върна, след това и придадох маточник прие го, но днес гледам пак няма майка, няма ги и търтовките има само запечатано търтеево пило и са заложили 3 маточника. Та се зачудих от каде са взели яйца, предпологам че са неоплодени и ще излезнат търтей. Оставих я да видя какво ще стане че ми е интересно.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На тази търтовка на която и придадох неоплодената майка не и върви. Майката не се върна, след това и придадох маточник прие го, но днес гледам пак няма майка, няма ги и търтовките има само запечатано търтеево пило и са заложили 3 маточника. Та се зачудих от каде са взели яйца, предпологам че са неоплодени и ще излезнат търтей. Оставих я да видя какво ще стане че ми е интересно.
    1% от яйцата на търтовките са с двоен набор от хромозоми,което ще рече,че може да се развие нормална майка.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На тази търтовка на която и придадох неоплодената майка не и върви. Майката не се върна, след това и придадох маточник прие го, но днес гледам пак няма майка, няма ги и търтовките има само запечатано търтеево пило и са заложили 3 маточника. Та се зачудих от каде са взели яйца, предпологам че са неоплодени и ще излезнат търтей. Оставих я да видя какво ще стане че ми е интересно.
    На 100% ли си сигурен че няма майка

 

 
Страница 11 от 41 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •