Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 228
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от syzi Виж публикацията
    Е,не е още Коледа,ама си представете ,че сте в приказка...Та,какво ви интересува,колеги? Това е един проект,в който аз и още няколко колеги сме само изпълнители. Пчелите на са наши,ние само се грижим за тях,а меда е за благотворителни цели.
    Много благородно. Аз също бих участвал в такава кауза. Дори бих отделил част от пчелите си, ако няма такива, като за начало.

  2. #212
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ХоумМакс, КарпетМакс, Практикер и Технополис са с едни и същи собственици. Изненада няма
    Много интересен подход имат, а това е така защото при тях са едни от най-добрите мениджъри в България. Отгоре на всичко, административната им сграда е до Практикер, Технополис и ХаумМакс - сигурно и там ще сложат кошери, но е много високо, а ниските сгради ще ги събарят, че са спомени от далечния соц. Проблемът е, че точно там няма добра храна за пчелата, а въздуха е...чудо(промишлена зона).
    Не си прав за пашата, защото "Зеленчукова борса" им е наблизо, а и тя е на същите собственици, така че ще носят мед от плодове и зеленчуци.
    А колегата на снимката го познавам и мисля, че ще изкара мед дори и от цветята пред "Двете кули".

  3. #213
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Не си прав за пашата, защото "Зеленчукова борса" им е наблизо, а и тя е на същите собственици, така че ще носят мед от плодове и зеленчуци.
    А колегата на снимката го познавам и мисля, че ще изкара мед дори и от цветята пред "Двете кули".
    ХАХАХХАХХА
    Не съм виждал снимка и не знам за кой колега говориш. Не съм питал, но може би на новата сграда ще поставят пчели.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #214
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Много благородно. Аз също бих участвал в такава кауза. Дори бих отделил част от пчелите си, ако няма такива, като за начало.
    Добра идея е, поради липсата на такъв голям магазин от въпросната верига, бихте могли да ги сложите на покрива на общината, а средствата от меда, ще ги използвате да купите "нов стол на кмета" ви...


  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Добра идея е, поради липсата на такъв голям магазин от въпросната верига, бихте могли да ги сложите на покрива на общината, а средствата от меда, ще ги използвате да купите "нов стол на кмета" ви...

    Знае ли човек?! Понякога стават и чудеса. Тези които бих гледал ми се иска да са на сградата на Агенция митници - Русе за да се качваш през обедната почивка да се учиш как се гледат пчели.

  6. #216
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Идеята е страхотна, надявам се повече хора се запалят и с този шум се вдигне поне малко консумацията на мед от Българина... защото пари за боклуци се дават ежечасно, а за мед и пчелни продукти 2-3 пъти годишно...
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Burgas_HomeMax-1-724x1024.jpg‎  

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от syzi Виж публикацията
    Е,не е още Коледа,ама си представете ,че сте в приказка...Та,какво ви интересува,колеги? Това е един проект,в който аз и още няколко колеги сме само изпълнители. Пчелите на са наши,ние само се грижим за тях,а меда е за благотворителни цели.
    Каква е идеята на този проект? Какви цели си поставя той и в какви срокове трябва да се реализират? Как ще бъде отчетено дали те са постигнати или не?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #218
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Знае ли човек?! Понякога стават и чудеса. Тези които бих гледал ми се иска да са на сградата на Агенция митници - Русе за да се качваш през обедната почивка да се учиш как се гледат пчели.
    То "гледането" е най-лесното нещо, виж отглеждането е нещо съвсем друго, ако ти си овладял телепатията и пчеларските операции ги извършваш само с поглед - поне ще имаш достатъчно време да се "бориш" с "административните вятърни мелници" на ОДБХ - Пловдив, току виж ти вписали с пчелина ти в публичният регистър на пчелните семейства.
    Към добро място си се насочил, само че моята обедна почивка не е 2часа за да изминавам 25км в посока, че и време за "гледане" и учене да ми остане, нито пък се придвижвам с хеликоптер за да го преляте разстоянието за минути...

  9. #219
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Каква е идеята на този проект? Какви цели си поставя той и в какви срокове трябва да се реализират? Как ще бъде отчетено дали те са постигнати или не?
    Както написах,аз и колегите,които сме включени в проекта ,само се грижим доброволно за пчелите.За неговото разгласяване си има хора и те ще го направят,когато са готови.Мога да кажа само,че пчелините са регистрирани вече,но нещата се случват бавно. За мен е важно пчелите да са добре и да иззимуват нормално.

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    То "гледането" е най-лесното нещо, виж отглеждането е нещо съвсем друго, ако ти си овладял телепатията и пчеларските операции ги извършваш само с поглед - поне ще имаш достатъчно време да се "бориш" с "административните вятърни мелници" на ОДБХ - Пловдив, току виж ти вписали с пчелина ти в публичният регистър на пчелните семейства.
    Към добро място си се насочил, само че моята обедна почивка не е 2часа за да изминавам 25км в посока, че и време за "гледане" и учене да ми остане, нито пък се придвижвам с хеликоптер за да го преляте разстоянието за минути...
    Когато стигнеш на това ниво само да ги гледаш, а не да ги отглеждаш тогава ми развивай теории. Аз имам достатъчно време защото мога да си го позволя, а някои все още трябва да бъхтат за да се доказват. Не ми трябва да се регистрирам в какъвто и да е регистър, защото аз си гледам пчелите за УДОВОЛСТВИЕ и доходите от тях изобщо не ме интересуват, но все пак е логично, че няма да ги хвърлям на вятъра. Затова съм писал, че ще помогна и с пчели, ако се наложи.
    Та така. Ако искаш да си чешеш езика с мен просто забрави. Първо потренирай малко повече, че все още нямаш тази дарба и ако случайно ти се отдаде може да опиташ все пак.

 

 
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •