Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 23 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 228
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Сега остава да си признаеш, че това https://www.youtube.com/watch?v=_wQWUy9Dub8 си ти.
    Не, не съм аз. Ето възможно е да се работи и така. Но както казва Филимонов, много пуши.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Незнам да ли има нужда от метла , НО виждам колеги които безропотно са съгласни с възможността да се гледат не повече от 10кошера. Отстъпим ли, всеки може да ни мачка после! Имаш нива наследствена и си сложиш пчелите в нея, пречиш на арендатора който обработва земята! Вилните зони, слагаш пчелите там, пак ще пречат и т.н.!
    Те толкова гледат и нямат и мисълта да ги увеличават, затова са съгласни. Мисля, че те изобщо нямат право да се намесват тук.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не знам как се заблуждават някой че това се прави с цел да не пречат пчелите на съседите??? Тук се обслужват други интереси, мислите ли че тези които предлагат проекта ги е грижа за хората??? И не става въпрос за изнасянето на пчелите извън селата а е мярка за заличаване на малките пчелини. Изсякоха горите, сега ако стане това ще е отново във вреда на природата и после защо има бедствия. Отговора е че ние сме си виновни.

  4. #104
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Възхитен съм от двете писма, които marianski копира от facebook наколко постинга по-нагоре. И двете писма заслужават да бъдат отпечатани и внесени в парламента заедно с протестните декларации, които вече подготвяме.

    Нещо повече - от тях възникна идеята да обещаем на депутатите, че всеки един пчелар, който се откаже от бизнеса си, ще подари кошерите си на депутатите и ще им ги закара на площада пред Народното събрание. Нека всички депутати сами да се потрудят да ги изнесат извън границите на населените места. По груби сметки ако се наложи да изпълним това си обещание, на площада пред Народното събрание ще бъдат докарани повече от 200 000 кошера.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Възхитен съм от двете писма, които marianski копира от facebook наколко постинга по-нагоре. И двете писма заслужават да бъдат отпечатани и внесени в парламента заедно с протестните декларации, които вече подготвяме.

    Нещо повече - от тях възникна идеята да обещаем на депутатите, че всеки един пчелар, който се откаже от бизнеса си, ще подари кошерите си на депутатите и ще им ги закара на площада пред Народното събрание. Нека всички депутати сами да се потрудят да ги изнесат извън границите на населените места. По груби сметки ако се наложи да изпълним това си обещание, на площада пред Народното събрание ще бъдат докарани повече от 200 000 кошера.
    И съответно ще се намерят хора - наши колеги които ще се НАДУПЯТ на депутатите и ще изнесат кошерите на някъде си. Депутатите изобщо няма да ги видят. Е такива където са съгласни да имаме по 10 кошера само.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Имам едно питане, като не чакам отговор от ОТГОВОРНИТЕ. Като искат да променят закона, добре (не че съм съгласен) кой ще ми пази кошерите? Защо досега след толкова много кражби не промениха Наказателния кодекс? До сега не съм чул или прочел за осъдени (ефективно) крадци на кошери.

    Госпожо Спенова, уважавам усилията Ви да се разберете със съседа си. Умишлено не казвам "КОЛЕГА". Защо не сте написали в профила си за кое населено място става въпрос? Има вероятност някой от нас да го познава и да помогне за решаване на проблема. Желателно е даже да напишете и името му. Интересуваме също колко кошера с пчели има.

    На ваше място и аз бих започнал да се занимавам с пчеларство. Тогава може би ще разберете и нашата любов към пчелите. Говорите за бизнес? Последните 25 години това е най-използваната дума (кой знае-кой не, всеки прави бизнес). Не ми е ясно не можах да разбера (понеже явно не съм достатъчно умен), Вие какво влагате в тази дума. Нима смятате, че с 10 кошера се прави бизнес?! Явно живеете в къща, на село, в по малък град...... не знам (това не е обида действително не знам). Искам да Ви попитам, гледате ли кокошки? Ако да, кажете ми какъв "бизнес" с 10 кокошки!!!

    НИЩО ЛИЧНО!
    Поздрави,
    Г. Георгиев

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    понеже някой беше писал за лоби - а може би е време да започнем да си го изграждаме - например на местните избори както и да го гледам само нашето пчеларско дружество + жени и деца над 18 г. + познати пчелари можем да си вкараме поне 1 общински съветник в местния парламент... а има и мажоритарен вот...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #108
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен


    Извинявам се за лошата редакция и видео, но имам проблем с телефона, видео рендера и редактора и вече няколко часа отказва да работи.
    Отказва да изреже част от клиповете и отказва да махне първите минути, отказва да махне текста в началото, а като махна клипа преди него и изобщо нищо не работи. Редактора не реже, а youtube ми се кара за музиката и отказва да качи клипа.
    Качвам клипа с възможно най-добрата редакция и извинявайте отново, но ми писна да му се моля.

    Отгоре на всичко ми се счупи пружината на пушалката, а точно я бях запалил. Днес техниката ме предава!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ......
    Отгоре на всичко ми се счупи пружината на пушалката, а точно я бях запалил. Днес техниката ме предава!
    Винаги тия пушалки са ми изглеждали страшно допотопни! Толкова ли за два века пчеларската мисъл не можа да измисли нещо по-ново, което да не прилича на циганско духало и да не работи с изсушени кравешки екскременти?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Винаги тия пушалки са ми изглеждали страшно допотопни! Толкова ли за два века пчеларската мисъл не можа да измисли нещо по-ново, което да не прилича на циганско духало и да не работи с изсушени кравешки екскременти?
    Не смятам, че си човек на който да му кажа, че колкото една система е по-проста, толкова вероятността за повреда е по малка и по лесно ремонтно пригодна, от лица с много малка техническа квалификация!

 

 
Страница 11 от 23 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •