Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 99
  1. #71
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    В много малки дози май се използва като лекарство, иначе в миналото са ползвали отварите от това растение като отрова, Сократ след като са му дали една чаша такава отвара да изпие, е умрял.

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Да споделя и нещо друго, обикновенно съм виждал по черешите мана, причинена от въшки, но вчера видях ситни кристални лепкави капчици, които се изпускат от двете пъпчици на дръжката преди листото (лъжливи въшки), посещаваха ги и пчели. На вкус бяха много сладки, чел съм по книгите, че това е медена роса.

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Не мога да на намеря информация за медоносност на глога. При мен го има в голями количества и е много ароматен.

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Не мога да на намеря информация за медоносност на глога. При мен го има в голями количества и е много ароматен.
    И при мен има доста глог, но не знам колко точно отделя. Това което знам е, че не пълни магазините, а само участва в допълването. С този специфичен аромат ще познаеш веднага като отвориш кошера, както и буркана с меда.
    Медец

  5. #75
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Не мога да на намеря информация за медоносност на глога. При мен го има в голями количества и е много ароматен.
    За софийски район,от един цвят- 0,81мг, със захарност 25%.От един декар,с около 300 дръвчета 4,36,кг
    Данни, според В.Петков.

  6. #76
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    За софийски район,от един цвят- 0,81мг, със захарност 25%.От един декар,с около 300 дръвчета 4,36,кг
    Данни, според В.Петков.
    С една дума НИЩО.

  7. #77
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    С една дума НИЩО.
    Така изглежда.По време на цъфтежа на глога,пчелите са най застрашени от глад.Така пише по книгите,но и съм се убедил,че е така за моя район

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    При мен, глогът цъфти след ябълката и преди акацията. В момента, пчелите не проявяват сериозен интерес към него.

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    Здравейте, да попитам от ригана и жълтия кантерион интересуват ли се пчеличките, и ако не е лоша медоносна растителност дали някой може да предложи семена за 2 декара. Вместо да пустее да им направя малка паша.

  10. #80
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Danail90 Виж публикацията
    Здравейте, да попитам от ригана и жълтия кантерион интересуват ли се пчеличките, и ако не е лоша медоносна растителност дали някой може да предложи семена за 2 декара. Вместо да пустее да им направя малка паша.
    Ефекта като медонос от тези две растения за пчелите е колкото ти да си наръсиш супата с риган за подправка. Но семена може и да има някой.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •