Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 99
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    Мерси за бързия отговор, спрял съм се главно на лофант, но мислех да им бодна още нещо. Ако все пак някой има смена за кантерион и риган бих си закупил.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    Мерси отново, за първи път ползвам форума

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Danail90 Виж публикацията
    Мерси за бързия отговор, спрял съм се главно на лофант, но мислех да им бодна още нещо. Ако все пак някой има смена за кантерион и риган бих си закупил.
    Лично мое мнение, че лофанта е много прехвален за медонос, освен ако моите пчели са нещо повредени.
    Като започвах да се занимавам с пчели засях точно пред кошерите няколко и няколко в градината. При наличие на друга паша изобщо не го поглеждат. В момента много налитат на хризантемите и други есенни цветя.

  4. #84
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Лично мое мнение, че лофанта е много прехвален за медонос, освен ако моите пчели са нещо повредени.
    Като започвах да се занимавам с пчели засях точно пред кошерите няколко и няколко в градината. При наличие на друга паша изобщо не го поглеждат. В момента много налитат на хризантемите и други есенни цветя.
    Това зависи от температурата и влажността за дадения ден и даденото растение. Дори половин градус да е по различна температурата и единия вид ще отпусне нектар и ще бъде посещаван от пчелите, а другият не. Та, понякога по лофанта наистина има много пчели, но се изискват декари за да е от полза.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Лично мое мнение, че лофанта е много прехвален за медонос,
    Ми,Васе,тя и акацията е много прехвалена.Особено,ако са десетина дървета....

    "Колегата" трябва да опознае, каква паша има около пчелина,за да разбере,по кое време има "дупка" и да сее таквиз медоноси,които цъфтят по време на дупката.
    Ако му се занимава,препопъчвам детелина-времето на цъфтежа и,може да се маниполира,через косене.
    п.п.И задължително,по периферията на парцела-софора.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Имам пред къщата на Д.Д-к едно самозасяло се растение, дето не го знам какво е, но цъфти цялото лято плюс есента. Издържа на жега и суша и винаги на него има пчели. От семейството на усойничето е като му гледам розетката, но за разлика от усойничето, което впрочем насях покрай къщата и цъфти около 2 месеца и не се виждат пчели по него, това направо кърти. Трябва да го снимам за да го разшифровате какво е, че нали тука сте само легенди... и аз

  7. #87
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    За хризантемите забелязах че е пълно. Просто 2 декара има с плевели, оране и да никне нещо готино и полезно, за печелите и за мен.

  8. #88
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    Да, съгласен съм с градусите и влажността.
    Все пак ще е да радва окото и да има на какво да кацат, а не тоталната обрасла ливада. Е и сега са 4 кошера

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    Първа година ми е. Доста ще си понаблюдавам, но все нещо внасят, все жужакат. Не гоня да вадя акация или липов да речем. Оставям ги да си складират и после всичко на едно си го вадя.

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2022
    Мнения
    8
    Ооооо хора с кавичките ли се отговаря

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •