Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз от две теми по въпроса не можах да разбера едно. За работещ кошер по средата на сезона 160 лева ви се виждат много пари? Че и стари рамки имало! Ами що не го накарахте продавача да ви ги зареди само с нови и да ви пребоядиса сандъците с боя Сократес, хаха. На десет кошера - един шкарто, въобще не трябва да се отваря и приказка ами фърляй шапка у въздуха за добрата сделка и да си ги коландриш както трябва.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #12
    Аз самия, когато не съм запознат с обстоятелствата по даден въпрос, не го коментирам, за да съм смешен.
    Още по телефона уточнихме с продавача, че кошерите са на 3 корпуса. И че са повече от 18, но част от тях са обещани. Очевидно по някаква причина обещанието не е изпълнено, но това мен не ме засяга. Аз съм доволен от сделката.

    Йорданов, половината корпуси , капаци и дъна са нови. Свалих 13 за пребоядисване, от които 2-3 имат нужда и от ремонт. Всичкото оборудване смятам да го ползвам поне десетина години още. Развити семейства в средата на сезона с предстоящи 2 главни паши (липа и слънчоглед) и с транспорта ми стъпиха на 160. Дали съм доволен.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ами как няма да си доволен??? И аз никак не обичам да се намесвам в такива теми, ама от 25 години се интересувам от пчели и ми е много неприятно когато начинаещи колеги които сега я почват и все си мислят, че "старите" ги цакат с топла бира или празни кошери и тежки мнения дават по форуми и так дале.. И аз съм почнал с два стари сандъка по 50 лева и две отводки по 50 лева и един комшия стар пчелар ми се разсърди че не съм го питал - за тия пари да ми намери 5-6 кошера работещи! Вчера един колега от работата ме извика по спешност да му прехвърля 2 отводки а въобще не е споменавал нищо за пчели досега пред мен. Запалил се изведнъж да стават пчелари с братчед си, досега не ги знам колко стотин пари са дали за костюми и джунджурии дето няма да им трябват, не ги питам че ще ме заболи главата без да имам нищо общо... Два сандъка ЛР - мрежесто дъно, един корпус, таванка и капак за 65 лева единия. Отводките по 90 лева, иначе ми харесаха. Млади маркирани майки, на четири рамки с надпис годината отгоре. Една рамка тазгозишна, една миналогодишна, другите без надпис или с 13, едната пита леко свлечена, с разширени килийки отгоре. Едната пита с мед и празно, другите с яйца, пило, мед, прашец и достатъчно пчели. Всички знаете колко работа има още с тия отводки за да почнат да се изплащат, а и допълнително инвентар. А моя човек се радва като малко дете и иска още да купува и вика давай да палим барбекюто...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Аз от две теми по въпроса не можах да разбера едно. За работещ кошер по средата на сезона 160 лева ви се виждат много пари? Че и стари рамки имало! Ами що не го накарахте продавача да ви ги зареди само с нови и да ви пребоядиса сандъците с боя Сократес, хаха. На десет кошера - един шкарто, въобще не трябва да се отваря и приказка ами фърляй шапка у въздуха за добрата сделка и да си ги коландриш както трябва.
    И аз това го посъветвах.
    Иначе не съм коментирал цените и това дали е изгодна сделката или не. Просто дадох инфо за това , което видях.
    Преди две седмици се продадоха 12.ци с по един магазин с отвратителни сандъци . по 220 лв.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •