Здравйте, започвам с това, че съм нов както във форума така и в пчеларството. :-) Имам място, на което от много време има пчели, кога по-малко, кога повече. Но тази година реших се захвана, аз със тях. По същество сега. И 1 кошер ДБ силен, от който миналата седмица излетя рояк, който хванахме и заселихме в друг кошер. Та за рояк- на 4 пити е в момента и една основа за градене, едната пита е с пило, една от другите с по-малко. При първото отваряне след хващането голяма част от пчелите лазеха по стените на кошера, това исках да знам какво означава, може би е знак за нещо. Това за въпроса. Иначе съм поръчал 4 отводки на по 3 рамки( Знам, че е малко рисковано, с 3 рамки, но се надявам че ще си съберат храна до края на сезона) след 3, 4 дни ще ги взема и стартирвам малко по сериозно :-) след последния преглед малко се отчаях че ме поодраскаха подух си ръцете и принудително приключих с прегледа и не можах да видя майките нито на нормалния кошер нито на рояка. Ноо се надъхвам и мотивирвам да се захвана сериозно. Това е за сега от мен. ПОЗДРАВИ:-)