Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Аз съм на кравешки. tongueout;

  2. #22
    masiv
    Guest
    :D Все пак благодаря за отговорите.Ми за магарешките и кравешките няма да са навия.

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от masiv
    :D Все пак благодаря за отговорите.Ми за магарешките и кравешките няма да са навия.
    Твоя воля, но това е може би най-добрия вариант. Освен, че е много ефикасно като гориво, е възможно най-безвредно за пчелите, а и е напълно безплатно. Не забравяй и нещо друго. Всички книги и пчелари съветват меда да се съхранява отделно от продукти и вещества със силна миризма. Причината е, че той много лесно "поглъща" тази миризма . А какво става с пушека, който ние вкарваме в кошерите? Сам си отговори.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Не знам кой е най-добрия вариянт - гледам, че се и продават разни специални смеси за пушене, но кравешките и магарешките ги изхвърлих от практиката си преди близо десет години и никога не бих препоръчал да се работи със тях !!!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от masiv
    Искам да питам,какво да слагам в пушилката да ми търпи повече? sadsmile;
    Писано е вече, но щом питаш ще ти отговоря. Дървесни гъби по нашия край ги наричаме прахан. Береш ги, докато са сурови ги счукваш на малки парчета, оставяш ги да изсъхнат 2-3 дена и си готов. Като напълниш пушалката 3 часа държи и мирише хубаво! Успех!

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Не знам кой е най-добрия вариянт - гледам, че се и продават разни специални смеси за пушене, но кравешките и магарешките ги изхвърлих от практиката си преди близо десет години и никога не бих препоръчал да се работи със тях !!!
    А какво би препоръчал?

    Преди години си купих специални пелети на Лега. Още си стоят в шкафа и нямам намерение да ги ползвам. Нямат разпалване.

    П.п. Варианта на Иван Деспотов също е много добър, само да имаш време,а и от къде да ги събереш.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Стари изсъхнали върби и тополи, по бари и рекички, долове и дерета има ги само мерак и време което винаги не стига!

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз също използвам гориво за пушалка на "Лега" - 1 кг.=7.50 лв. И както казва Юри - проблема е в трудното разпалване! Но тази година разпалвам първо с клечки от изсъхнала круша и след като направи хубава жар(като за барбекю), слагам около 100 гр. от горивото! 3-4 ч.държи , само от време на време трябва да се разклаща пушалката! Т.е. - тази година му хванах цаката!

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    А какво би препоръчал?
    Всичко което изреди Деспотов - уви наистина за гъбите трябва повечко време и вече по-рядко ги ползвам, но са страхотни и според мен са най-добрия вариянт, а инак реката е точно пред пчелина ми, колкото да не е все някой дънер ще се намери, цялата работа да ми отнеме половин час ... то какъв половин час, миналата година домъкнах три огромни дънера и като гледам, че едва свършвам първия, матрЯл има и то точно върба и топола, разлика м/у двете не виждам. (но съм ползвал всякакви дървета, все е добре)
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #30
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от masiv
    Искам да питам,какво да слагам в пушилката да ми търпи повече? sadsmile;
    Писано е вече, но щом питаш ще ти отговоря. Дървесни гъби по нашия край ги наричаме прахан. Береш ги, докато са сурови ги счукваш на малки парчета, оставяш ги да изсъхнат 2-3 дена и си готов. Като напълниш пушалката 3 часа държи и мирише хубаво! Успех!
    И колкото разбрах доста вредни. И аз ги ползвах, но вече не.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •