Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Аз мога да предложа фирма която прави кошери от хубав материал сух но цените не са 50 лв нали
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 06.12.2015 в 16:57. Причина: кирилизация

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Поръчвам материал от колега, който се занимава с дърво на едро. Прави фигура. Обикновено късометраж. Слага го на сушина в склада. От него продава на колеги и си правим и кошери. Сега сме взели един, който избран дърводелец ще изработи на кошери. След новогодишните празници, когато няма на главата си други поръчки. Давам модел, който ми харесва. Обикновено магазините не са проблем. Но плодниците и дъната са. Така че, обикновено искам една бройка за контрола. Така поръчките ми са с доста под нормалната пазарна цена. Проблема е в това, че постоянно им правя подобрения. Например подкапачните табли ги правих вече два пъти. А сега ми щукнаха и милерови хранилки, ама още се назландисвам. Не ми пречи, че материала не е идеално сух! Те госпожиците ще го изсушат и вентилират перфектно
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Поръчвам материал от колега, който се занимава с дърво на едро. Прави фигура. Обикновено късометраж. Слага го на сушина в склада. От него продава на колеги и си правим и кошери. Сега сме взели един, който избран дърводелец ще изработи на кошери. След новогодишните празници, когато няма на главата си други поръчки. Давам модел, който ми харесва. Обикновено магазините не са проблем. Но плодниците и дъната са. Така че, обикновено искам една бройка за контрола. Така поръчките ми са с доста под нормалната пазарна цена. Проблема е в това, че постоянно им правя подобрения. Например подкапачните табли ги правих вече два пъти. А сега ми щукнаха и милерови хранилки, ама още се назландисвам. Не ми пречи, че материала не е идеално сух! Те госпожиците ще го изсушат и вентилират перфектно
    Напомни ми като се видим пак,за подкапачните.Ще ти предложа друг вариант.

  4. #14
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Напомни ми като се видим пак,за подкапачните.Ще ти предложа друг вариант.

    Предложи и на мен
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Проблема е че търпи деформация дървения материал докато изсъхне.Най-добрия вариант е естествено сушен за минимум 2 години.Материала да е бял бор или смърч.Ако пък е както му казваме по нашия край -сърчовит ще е най-добре.Тва изсушен в сушилня си е риск от всякъде.
    Пролетта когато купувах кошерите си ,изработени от местен дърводелец,не знаех много неща и ги направи бих казал ретро.Сега съм поръчал при същия човек 10бр.дадан-блат и когато са готови ще кача снимки.
    Само за информация-дадан блат 12р. с дълбоко дъно ,2 магазина,табла и капак -90лв.Забележете-4см.дебелина.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Предложи и на мен
    Другата седмица ще снимам и ще покажа.И виж да пуснат чата да не спамим темата

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •