Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2015
    Мнения
    5

    Поръчка на кошери

    Някой има ли мнение за пчеларската фабрика в Костинброд?

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Отивате в съседната секция - "Кошери" и четете. Дискутирано е многократно.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Някой има ли мнение за пчеларската фабрика в Костинброд? Бягай далече...................................
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Здравейте колеги, от доста време следя форума, преди няколко седмици се регистрирах, но все не намирам време да пиша, а и нямам самочувствие, че съм голям пчелар та да пиша и така. Сега виждам темата и понеже вчера имах разговор с шефката на фабриката за кошери в Костинброд реших да споделя. Значи миналата година един приятел ми купи от там един 10 рамков Дадан Блат, който за цената си беше приличен. Тази година им разгледах сайта, но понеже не можах да се ориентирам в многото модели които имат отидох на място. Оказа се че правели само по поръчка и трябвало да си поръчам и те ще ми ги направат. Поръчах си 4 броя (това беше края на март или началото на април. Преди около 2-3 седмици ми се обади "шефката" да ми каже, че са ми готови кошерите. Казах че ще дойда да си ги взема. Имах работа до София и щях да съчетая пътуването.
    Вчера отивам до София, свършвам си работата паля колата да тръгвам към Костинброд, но реших да се обадя предварително. Като казах че съм за четирита кошера "шефката" с доста нагъл тон ми каза -"ти знаеш ли от кога съм ти се обадила" , аз и викам и какво сега, а тя ми отвърна - "ами продадохме ги, аз да не съм склад да ги събирам тука". Пожелах и да е жива и здрава и затворих, много неприятно впечатлени ми направи. Значи аз мога да ги чакам да ми ги направят обаче те не могат да ме чакат да си ги взема. Изобщо не ми каза че имам срок да ги взема, има и други фабрики за кошери, а мога и сам да си ги направя, повече не бих правил оборот на тая нагла жена.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Каква "фабрика", какви пет лева - те ги изработват в една схлупена сайвана зад къщата си...
    Писал съм един доста подробен постин за тях преди повече от година, но не се сещам в коя тема е...
    Както се казва за всеки влак си има пътници, 2014 празнуваха 15 години на пазара, пък и цените им са сравнително ниски.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Миналата година си поръчах 10 бр Дадан с 1 магазин 2,5см, цена 50 лв ( беше ми спешно, а не можах да си намеря от друго място).Това което ми изпратиха беше абсолютен боклук.Допуснах че може само мен да са ме прецакали защото купувам от разстояние без да съм видял стоката.Съдейки и по другите мнения явно така си работят.Не поръчвай от тях.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Някой има ли мнение за пчеларската фабрика в Костинброд? Бягай далече...................................
    Впечатления и от мен,та решавам зимата да направя подарък 2-4 кошера ДБ-10.на младо момче запалено по пчелите отглеждащо 5-7 пч. семейства в раьона на гр.Петрич.Чухме се по тел.и заявих кошерите с опция ( НЕ ЗГЛОБЕНИ)на пакети по куриер, да ги прати в Петрич от там получатела ги взима от офис (примерно).Звъни ми след 5мин. и ми вика -не правим вече (зглоби си сам) ,имала мн. заявки и не можела за 3-4 кошера да се занимава,разбираемо е ,ама за фабрика?.Ок добре, това става края на февруари,тогава се чух по телефона с познат пчелар който живее в София но пътува от време на време към Петрич,та му викам поръчай 3-4 дб-10 от (фабриката)и като ходиш към Петрич да ги закара.Поръча ги както му казах с отделно дъно ,мрежа 1/3 ,рамки и тн.Края на март са готови ,обаждат се и отива да ги взима ...................пристига на място казва за какво е дошъл, НО познайте кошери няма готови,та работниците му изкарали 3 дб плодника с Падащо дъно а заявката беше друга.За капак е чакал 3 часа за да направят 3 магазина(течало вода направо от тях) ,рамки, капаците му ги дали без да наковат ламарината ,абе тая ако разбира от направа на кошери то аз съм господ.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Впечатления и от мен,та решавам зимата да направя подарък 2-4 кошера ДБ-10.на младо момче запалено по пчелите отглеждащо 5-7 пч. семейства в раьона на гр.Петрич.Чухме се по тел.и заявих кошерите с опция ( НЕ ЗГЛОБЕНИ)на пакети по куриер, да ги прати в Петрич от там получатела ги взима от офис (примерно).Звъни ми след 5мин. и ми вика -не правим вече (зглоби си сам) ,имала мн. заявки и не можела за 3-4 кошера да се занимава,разбираемо е ,ама за фабрика?.Ок добре, това става края на февруари,тогава се чух по телефона с познат пчелар който живее в София но пътува от време на време към Петрич,та му викам поръчай 3-4 дб-10 от (фабриката)и като ходиш към Петрич да ги закара.Поръча ги както му казах с отделно дъно ,мрежа 1/3 ,рамки и тн.Края на март са готови ,обаждат се и отива да ги взима ...................пристига на място казва за какво е дошъл, НО познайте кошери няма готови,та работниците му изкарали 3 дб плодника с Падащо дъно а заявката беше друга.За капак е чакал 3 часа за да направят 3 магазина(течало вода направо от тях) ,рамки, капаците му ги дали без да наковат ламарината ,абе тая ако разбира от направа на кошери то аз съм господ.
    Такива мокри и мухлясали ги беше изнесла преди 2-3 годи на изложението в Плевен. Тази жена или с сляпа или супер нагла.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Такива мокри и мухлясали ги беше изнесла преди 2-3 годи на изложението в Плевен. Тази жена или с сляпа или супер нагла.
    По вероятно второто,търси балъци.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Малко късно, но и аз да "налея масло в огъня". Подариха ми 4 кош. ДБ-12 и започнах да ги потягам. Бяха без магазини. Отивам в един маг. на околовръсното ба си купя дъски. Говоря с шефа, и му обяснявам какво ми трябва. Той пита какво ще правя, казвам кошери, а той ей онези момчета правят кошери и купуват дъски в момента. Отидох при тях, УЖАС. Питам, момчета Вие ли правите кошери, те да, аз къде, те Костинброд. Казвам само не ми казвайте че сте при г-жата, еми там сме. А аз като гледам какви дъски купуваха........... от тях само дето течеше вода. Казвам им, защо ги взимате от това кошери не стават, а те какъвто материала такива и кошерите. Комисията за защита на потребителите трябва да ги затваря такива работилници.


    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •