Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 27 от общо 27
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    На мен ми дава това: "За съжаление това съдържание не е на разположение в момента"
    Пробвай тук.https://www.facebook.com/photo.php?f...levant_count=1

  2. #22
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Пробвай с този линк

    https://www.facebook.com/groups/2790...group_activity

    КОЙТО КРАДЕ КОШЕРИ...

    Столицата на древната Хетска държава е била Хатуса, развалините на която личат недалеч от Анкара -- Мала Азия. През ХVI в. пр. н. е. тук властвувал Телепин, комуто някои учени преписват първото създаване на хетските закони, след него многократно допълвани и изменяни.
    Вспред тях има и положения, в които прозира голяма грижа и за пчеларството. Тези закони са продиктувани както от практическите нужди на обществото, так и от специфичните особености на т.нар. азиатски начин на живот -- това е едно своеобразно съчетание или преплитане на първобитно-общинни и робовладелчески икономически форми.
    По старото законодателство всеки, който откраднел 2 или 3 кошера, бил връзван за дърво, намазван с мед и оставян на пчелите да го <<изядат>>. Новите закони на Телепин не били толкова сурови. За същото провинение те предвиждали глоба от 6 полусикли (вид мярка) сребро.


    Източник списание Пчеларство бр. 2 от 1992г

    Попадна ми във връзка с друга тема.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Има ли начин да посочиш / разпознаеш / твоите рамки в неговите кошери и да докажеш по категоричен начин пред разследващия полицай, че това са точно твоите рамки ? Ако по категоричен начин си разпознаваш рамките по нещо специфично при изработката им, ако сам си ги изработваш или си поставил белези по тях, по специфичен начин на обтелването, различен от този на съседа ти или нещо друго, което да издържи пред съда, то не би трябвало полицая да се замисля какво да прави.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров Виж публикацията
    Има ли начин да посочиш / разпознаеш / твоите рамки в неговите кошери и да докажеш по категоричен начин пред разследващия полицай, че това са точно твоите рамки ? Ако по категоричен начин си разпознаваш рамките по нещо специфично при изработката им, ако сам си ги изработваш или си поставил белези по тях, по специфичен начин на обтелването, различен от този на съседа ти или нещо друго, което да издържи пред съда, то не би трябвало полицая да се замисля какво да прави.
    Те направиха грешката да ме закарат на пчелина,да си позная рамките и аз си ги познах.Даже познах рамките на друг пчелар,на който миналата година му изчезнаха рамките от трите му кошера.Въроса е,че полицията нищо не прави.Може да е защото човека е кандидат кмет.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Те направиха грешката да ме закарат на пчелина,да си позная рамките и аз си ги познах.Даже познах рамките на друг пчелар,на който миналата година му изчезнаха рамките от трите му кошера.Въроса е,че полицията нищо не прави.Може да е защото човека е кандидат кмет.
    Не са направили грешка, било е хубаво да снимаш рамките или да помолиш полицая да я вземе, защото мисля, че твоите рамки вече са изгорени и ги няма. Не ти трябват и разни "Господари", защото пчеларите нямаме нужда от такива циркове, просто не пропускай срока да обжалваш. Вчера в една пчеларска фес- група гледах отказа ти, но не ти е посочен срока, а цитиран беше член, което е некоректно за теб, защото не си юрист и може да си помислиш, че срока е месец, а той е само 7 дни от датата на получаване удостоверен с подписа на обратната разписка!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Тарти , нищо не мога да отворя .
    Трети път ти го казвам -на следващата кражба шибни една пита в главата на михлюзина .

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Няма да стане братче-кютек му е майката!

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •