Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 50
  1. #11
    Целта ми е постигната. А тя беще да ви провокирам да се замислите и най-вече да си кажете мнението. Писнами да слушам "Искаме по 50 лв на кошер, иначе правим протест". Но как, защо, от кого и т.н.
    Съгласвам се с всяка една дума написана до тук. И понеже виждам, че съм останал неразбран, искам да уточня. Добрия и успелия пчелар са 2 различни понятия. Много хора се грижат чудесно за пчелните си семейства, подържат ги здрави и силни, получават големи добиви от пчелни продукти и толкова. Те са добри пчелари, някои биха ги нарекли и професионалисти, защото познават тънкостите на занаята, но какво от това, като тоновете им висококачествена продукция си залежават по мазета и складове. Много от нас мислят само как да произведат нещо ( дори много качествено), но и представа си нямат как да го реализират и чакат, някой да им дойде на крака и да им се помоли да им купи продукцията на висока цена. Ами няма да стане. И точно тук вината си е изцяло наша. Кажете си честно, кой от вас направи маркетингово проучване?
    Аз не съм против дотацийте в пчеларството, но не съм съгласен с начина по който се правят сега. Всички знаете какви са цените на пчелните майки, отводките и кошерите в момента. Знаете и че причината за тези цени, са тригодишните програми. Е как се получава това, че са усвоени милиони, а същевременно пчелните семейства намаляват? Защо аз като работещ трябва да плащам данъци и осигуровки, а тези които си изкарват прехраната с пчеларство не. Е аз не съм съгласен с такава дискриминация. Вярно ролята на пчелите в подържане на екоравновесието е безценна и по тази причина пчеларите производители нека получат данъчни облекчения, но не да не плащат нищо. Нека има и директно подпомагане, но правилата да са ясни и стриктно да се спазват.
    Казвате, че много пчелари се отказват от занаята и намалят броя на кощерите си. Няма причина да не вярвам на думите ви, но личните ми впечатления са точно противоположни. Е осен някой дядо в много напреднала възраст, но причината е физическа невъзможност да обслужда кошерите си. Казвате, че всеки е решил да ства пчелар, да вярно е, а каква е причината? Дали не е защото масово се рекламират милионите субсидии отпуснати за пчеларството? И какво става, пчеларстват докато вземат парата, а после каквото ще да става, а kando се поти на жегата и се чуди, като извади меда, кой търгаш по-малко ще го излъже. И за това имаме вина. Няма пчеларски кооперативи, като "Наркооп". А защо няма? Защото не сме си направили.
    Много може и трябва да се коментира по темата, та нека видим какво мислят и другите колеги от форума.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч
    Днес в обедната емисия новини на БТВ
    http://www.btv.bg/videos/emisii/vide..._14042011.html

    вижте след 12-тата минута на клипа.
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Какво да гледам,като същите преди едва няколко месеца,упорито втълпяваха,че във БГ няма признаци на този синдром,а дори и във Европа нямало такова нещо.Да не говорим,че пак се премълчава същината на проблема,а именно - това няма да е липсата на пчелен мед на пазара,няма и да е това,че пчеларите ще фалираме,големия проблем тепърва предстои (а да видим някой ще познае ли кой е този проблем)

    И дори сега като попитам 90% от пчеларите (не само от моя район) всички казват,че нямат абсолютно никакви проблеми - типичен пример за това са и форумите ни,кой знае колко от участниците тука имат този проблем,но няма да си признаят,докато не се чуе примерно,че държавата ще ни компенсира известна част от загубите,ако това стане,тогава ще се окаже,че дори хора дека не са чували за пчели,ще имат изчезнали такива.

    Пак казвам СРАМ И ПОЗОР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Къде ги пчеларските ни съюзи - или са прекалено заети,със други много по-важни дела,като това как да кознат субсидийки ........ аман от помияри!!!!иначе да ги видиш,големи превземки,големи пчелари,големи специалисти,много начетени всите и изобщо да се смае човек,тези умните хора що не ги вземат в НАСА .....

    п.п.ако сега направим протест Бога ми няма да ида,защото някои хора и то точно от "ГОЛЕМИТЕ" пчелари по-добре да не ми се мяркат пред очите - такива протести ще им дам,такива субсидии,само на пчелари и пчелички ще ми станат,д'ба и копелетата му долни,колкото и да съм виновен аз,е тези червеи скапаха пчеларството във БГ и по-лошото е,че има много колеги,дори тука във форума,които със отворено дупе подкрепят всичките тези говеда.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    61
    Тодор Манолов от Царево прецака всичкини тази година.Отишъл в министерството и вдигнал скандал,от там ни отрязаха заради неговата АЛЧНОСТ,а самия тои има над 600 кошера.Много си прав по добре да не ни се мяркат такива големи пчелари че жална им майка. !!!!Че отгоре навсичко и кандидатстват по програми в който нямат право.Но пък затова има серни фитили за бачви

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Да не би да е Манол Тодоров? И за какво е вдигнал скандал? И от какво са ни отрязали?

  6. #16
    Колеги, само ви моля да спазвате добрия тон.

    Б.Медаров, това за серните фитили, надявам се не го мислиш сериозно. Все пак пчелите не са ни виновни с нищо. Ако имаш някаква достоверна информация за злоупотреби, не зависимо дали е Манол Тодоров или друг, най-малкото може да я огласиш тук.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Е как се получава това, че са усвоени милиони, а същевременно пчелните семейства намаляват? Защо аз като работещ трябва да плащам данъци и осигуровки, а тези които си изкарват прехраната с пчеларство не. Е аз не съм съгласен с такава дискриминация. Вярно ролята на пчелите в подържане на екоравновесието е безценна и по тази причина пчеларите производители нека получат данъчни облекчения, но не да не плащат нищо.
    Казвате, че много пчелари се отказват от занаята и намалят броя на кощерите си. Няма причина да не вярвам на думите ви, но личните ми впечатления са точно противоположни. Е осен някой дядо в много напреднала възраст, но причината е физическа невъзможност да обслужда кошерите си.
    Юрка използвам твоя цитат като въведение,за клипа по долу - не за да се заяждам със теб,но ето ги отговорите на всички постановки които си изложил.

    http://bnt.bg/bg/news/view/52219/izm...eli_v_dobrudja

    не само,че не искам да плащам данъци и осигуровки,но и ще се постарая да не плащам - също така вече изгубих всякакво желание,за по сериозна инициатива относно субсидиите .... изобщо не искам да кандидатствам и да излизам на "светло".

    Дори нещо друго - носейки отговорност за себе си и думите ми, и аз съм на път да се откажа от занаята,точно в момента със тези проблеми които имам,ми трябва само едно такова натравяне на пчелите и повече бога ми няма да пипна кошер,хващам и продавам всичко - ремаркета,центрофуги,около 150 ДБ сандъка със рамки и два магазина + материал за около още 100 и изобщо целия пчеларски инвертар,дори и двора ще продам,всичко ........

    Няма държава,нямаме права,няма и носене на отговорност за нарушилите законите - не само,че загива пчеларството във България,ами вече е почти загинало!!!

  9. #19
    Няма проблем за цитата. За мен това си е чисто криминален акт. За който съответните органи трябва да си свършат работата. Много жалко за потърпевшите. Отлично знам какво им е струвало създаването и какво ще им струва възстановяването на тези пчелини. Но това няма връзка с моите думи от цитата. Въпроса е принципен.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Баце , труден стана занаята, труден и рисков. Аз преди три четири години си го казах на себе си това и освен за ленти пари за друго не давам, па квото стане, ма пък който вкарва и чужди пари, там не знам..

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •