Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 221
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884

    Кой къде е служил...

    Мл.серж., о.з. Йорданов. Под.72365, Нови пазар, 21.09.85г. - 25.09.87г., трета рота - при Панкратий. Първия редовен набор на Вътрешни войски.

    Забележка. Пускам тази тема, защото едно мое мнение не по темата в достатъчно сериозната тема за "Ужилванията...", бе последвано от още няколко такива, а и отделно бях приканен лично да дам пример Нека многоуважаемият Модератор да разчисти там по собствено усмотрение, а също така премести тук постовете на г-н Матеев и Bobi-M, но само ако изрично нямат нищо против, разбира се. Тази забележка, след отпадане необходимостта от съществуването й в публичното пространство, нека също бъде изтрита. Благодаря.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Ст.сержант Стоянов,все още на служба във в.ф.28590 с.Ресн.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    ВВС (военно-въздушни сили) - 7 месеца школа за радисти в под. 26520 в центъра на Ямбол. След това в под. 32460 на Червен баир на север от Ямбол. В последните месеци на службата ме направиха Ефрейтор, като ми повишиха заплатата от 50 стотинки на 1.50 лв. Бях много горд, защото със заплатата си вече можех да си купя цели 3 кутии цигари Стюардеса (е добавях още 15 ст. от мене). Не че имаше нужда от това, защото пред входа на командния център (подземно укритие) винаги имаше в изобилие изхвърлени на земята генералски фасове (в буквалния смисъл на думата).

    В казармата се научих да играя тенис на маса (имахме си такава вън до спалното помещението) и поне малко от малко да свиря на китара (въпреки че съм музикален инвалид). Научих наизуст и едно малко книжле с решени задачи за кандидат-студентски изпити. Просто това беше единствената ми книжка и когато имах дежурства на вишката, препрочитах я сигурно за хиляден път. Това после ми помогна да стана студент (единствената пълна 6-ца от 7000 човека). Нея година, ако си спомняте, имаше два кандидант-студентски изпита по математика и аз 2 пъти получих отпуска от по 10 дена. Първия изпит го отмениха, защото третата задача беше сбъркана. Аз не знаех че е сбъркана, и я бях решил. На втория изпит - също си реших всички задачи за по-малко от час.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ВВС (военно-въздушни сили) - 7 месеца школа за радисти в под. 26520 в центъра на Ямбол. След това в под. 32460 на Червен баир на север от Ямбол. В последните месеци на службата ме направиха Ефрейтор, като ми повишиха заплатата от 50 стотинки на 1.50 лв. Бях много горд, защото със заплатата си вече можех да си купя цели 3 кутии цигари Стюардеса (е добавях още 15 ст. от мене). Не че имаше нужда от това, защото пред входа на командния център (подземно укритие) винаги имаше в изобилие изхвърлени на земята генералски фасове (в буквалния смисъл на думата).
    Може ли една поправка? Минималното заплащане на войник е била 1.50лв., а заплатата на ефрейтора е 2 лева.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Е аз бях от прецаканият набор 19.09.87 до 27.12.89.последният набор който имаше задръжка от 3 месеца след нас направиха казармата 18 месеца и мартенци ги уволниха няколко дена след нас.А иначе бригадата в Горна баня като див кашик,и след това 2 год. в под.28790 в Сливница или така нареченият АУЦ демек стрелковият полигон на 1-ва армия.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Може ли една поправка? Минималното заплащане на войник е била 1.50лв., а заплатата на ефрейтора е 2 лева.
    Вярно че така беше - голяма далавера да станеш еврейтор - няма що. Поне си имам една хубава снимка за спомен.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1981 - Ямбол - под.32460.jpg
Прегледи:      589
Размер:	152.8 KB
ID:	4211

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    НШЗО "Христо Ботев" Плевен. До последно вярвах, че ще съм радист, защото като ученик непрекъснато висях в клубната радиостанция по разни състезания, но военните имат сбъркана логика. Решиха, че ставам за сапьор. Та се научих да взривявам всичко дето се движи или стои на земята и под нея. Втората година нова изненада - хайде във флота! В едно брегово поделение - мина "Росен", малко преди Атия. Та там се научих как се гърми и това, дето плува.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Хе хе, не очаквах да срещна подобна тема в пчеларски форум, но пък ще е интересна за мъжкото съсловие и най-вече за тези които сме служили. Навремето в армията първата година ядеш бой, търпиш на чанч, каляваш характер, ставаш мъж. Сега младите момчета на възраст "донаборници" си скубят веждите, епилират и чакат новия каталог на Орифлейм. Ако има засегнати да ме прощават, не целя да обидя никого. Та моя милост е младши сержант, командир на разузнавателно отделение къв III-ти танков батальон от 9-та танкова бригада в Горна баня. Престой в армията 1986-88 г. Веднага с постъпването ме изпратиха на школа за командири на отделение в разузнавателното поделение в Петрич и там 6 месеца. По онова време имаше проблеми с пътуването в тези региони, помните през соца как беше, гранична зона, открити листи, роднините ми едвам пристигнаха за клетвата. Шест месеца преди уволнението всички уволняващи ни пратиха на бригада в АЕЦ Козлодуй, строяхме 5-ти енергиен блок. Спяхме в едни дървени бараки на един пионерски лагер в с. Бутан. Взимах заплата 700 лв, като поделението си удържаше половината. По-възрастните си спомнят какви бяха заплатите в ония години за страната, накъде към 220 лв. А представяте ли си войник да си дойде за 1 месец полагаема отпуска с 350 кинта в джоба е като развързано куче. Хаха. Бирата на заведение беше 33 ст., мешена скара с гарнитура лев и нещо. Имаше и за мен, имаше и за приятелки. Ааа спомням си на бащата московеца гореше като ламя. Чист дванайсетак, 12 на 100. Кой ще го прави, само зареждай и карай, купона не чака. =D

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Мдаа, това със заплатата го бях забравил... Като командир на отделение получавах 5 лева а като непушач ми стигаха за всичко.. Даже съм си и услугвал на другарчетата за цигарки, забравил съм на редниците колко даваха, ама толко ще да е било - 1.50-2 лева...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2012
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Ямбол
    НШЗО Плевен 1989г. Първи набор служил 18 месеца, също сапьор.

 

 
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •