Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 23 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 221
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    и радистите лудват)
    Само радистите ли? Други нямаше ли или те не са били важни.

  2. #72
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всички лудват, но в командния пункт аз съм имал вземане-дване само с радисти, телефонисти и планшетисти.

    Забравих да спомена, че основния поток информация идваше по подземни кабели. По радиоканали течеше дублираща информация. Идеята беше, че ако врагът саботира подземните комуникации, и заглуши ефира на радио-телефонните комуникации, единствения начин за свръзка си остава морзовата азбука (тя се чува дори и при много силен шумов фон). Освен това си имахме и дълъг списък от основни и резервни честоти, които ги знаех наизуст, и за които мълчах дълги години.

  3. #73
    Не сте прав г-н Матеев!Служил съм точно 10 г. преди Вас.Въздушната охрана на България нямаше нищо общо с 3та армия .Ако разрешите бих ви расказал за 10 САК.

  4. #74
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз бях към 3-та армия и нашия команден пункт се обслужваше от радарни станции и летища в Ямболско, Сливенско и Бургаско. Предполагам че е имало и други такива командни пунктове + един централен. Нашата задача беше да гледаме към Турция, но планшетната зала следеше небето над цяла България. Вероятно част от информацията се е разменяла между командните пунктове, защото виждах небето над цяла България с всички самолети на него, включая и извън обсега на нашите радари. На планшета се виждаха и поне по 100 километра от околните държави и от Черно море. Тоест виждахме и самолетите на турците, руснаците, румънците и т.н.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Всички лудват, но в командния пункт аз съм имал вземане-дване само с радисти, телефонисти и планшетисти.

    Забравих да спомена, че основния поток информация идваше по подземни кабели. По радиоканали течеше дублираща информация. Идеята беше, че ако врагът саботира подземните комуникации, и заглуши ефира на радио-телефонните комуникации, единствения начин за свръзка си остава морзовата азбука (тя се чува дори и при много силен шумов фон). Освен това си имахме и дълъг списък от основни и резервни честоти, които ги знаех наизуст, и за които мълчах дълги години.
    Ааа, имало и други.
    И не само морзовата.
    Има и други похвати, но неизвестни на радистите, но да не задълбаваме. Явно не си излизал по - навън от КП-то?

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Благодаря на Матеев за отговора,с който ми задоволи напълно любопитството за червения бутон.Незнам,които е натиснал този бутон по погрешка и се вдигне цялата държава+руските самолети та това войниче сигурно е бил линчуван публично на плаца от всички и в дисципа

  7. #77
    Съгласен съм с Вас но ЦКП беше в София а КП на корпуса в Пловдив/вертолетния полк/След червеиния бутон беше -готовност 1А,готовност 1 и старт.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Благодаря на Матеев за отговора,с който ми задоволи напълно любопитството за червения бутон.Незнам,които е натиснал този бутон по погрешка и се вдигне цялата държава+руските самолети та това войниче сигурно е бил линчуван публично на плаца от всички и в дисципа
    Няма такъв човек който да го е натискал по погрешка, а и бутона не е натискан.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Малиии какви престижни служби карали хората .А нии танкове ще гърмим.

  10. #80
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Подривно разузнавателна дейност-по днешни стандарти бой в градски условия
    Този пост е редактиран от 7131; 10.05.2015 в 20:54. Причина: изтриване

 

 
Страница 8 от 23 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •