Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 29 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 286
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Трябва да се кипне сиропа!По книгите препоръчват 3гр лимонтузу на 1л сироп,но аз мисля да сложа по 2гр
    Да се кипне сиропа, или да се кипне водата преди да залееш с нея захарта и да направиш сироп???
    Загряваш водата до кипване,сипваш захарта,бъркаш и трябва да покипи сиропа.Може за 2 минути да е,но трябва да кипи.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    абе кво му е сложното слага се вода прибавяш 1 кг захар включваш котлона кат кипне махаш изчакваш да изстине и слагаш да плющят... ко си играш водата да кипи сиропа да кипи и сякви такива простотии да слагаш в една теджара в друга па после и където има и захар само цапаш

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Чекай бе, мои ли две кила шекер да се сложат или таз рецепта се получава само с едно кило? :D Моите кошери са на припек, ако шибна водата (тя ще се стопли) и шекера, направо у хранилките и им туря по една бъркалка вътре, що да не се опрявят сами пущиняците?!? :D

    Цепиш мрака с някои от постовете си
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  4. #54
    Shine Пак се изказваш неподготвен. Не че аз съм много грамотен ама сложи една главна буква като започваш изречението. Другото като правопис няма да го гледаме да не издребняваме :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #55
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Колеги захарен сироп колко време може да се съхрани и как . Благодаря предварително.

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Понижаването на температурата му е правопропорционално на периода на неговата трайност :D
    Охлаждай до колкото искаш да му продължи трайността, при минусова температура ще е вечен.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  7. #57
    Че ч0века да е казвал, че иска да му иззимеят?Просто сега праска захар и сироп, а за зимата квото сабя покаже.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    [quote="todorksavov"]Колеги захарен сироп колко време може да се съхрани и как . Благодаря предварително.[
    /quote]

    В хладилника издържа около седмица,но от бяла захар.Ако не е в хладилник 2-3 дена
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    04.04.2012
    Мнения
    10
    Здравейте колеги.
    Някой ползвал ли е течна храна за пчели - ИЗУСУИТ и какво ви е мнението за нея.

  10. #60
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    изосуитът е глюкозо-фруктозен сироп, както и меда. Разликата е в технологията на производство. При изосуита тя позволява натрупване на голямо количество хидроксиметилфурфурол, което е вредно за пчели и за хората. Затова ако искаш да ползваш изосуит първо го дай за анализ на ХМФ и според резултата го ползвай или не. Аз лично не ти препоръчвам. От прилагането му може и да не забележиш осезаема полза или вреда, особено ако си по-неопитен с пчелите. Аз съм ползвал преди 4 години, но не усетих нищо, защото бях по-неопитен и бях ползвал малки количества.
    Тодор Тодоров

 

 
Страница 6 от 29 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •