Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 29 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 286
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    "Гол сироп не се дава! Сиропът не се вари!": Георги Гърдев

  2. #42
    Пак поподнахме в задъдена улица Вари се,Не се вари ?

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Трябва да се кипне сиропа!По книгите препоръчват 3гр лимонтузу на 1л сироп,но аз мисля да сложа по 2гр
    1000 пчелари - 1000 технологии

  4. #44
    За мен трябва да се кипне за 10-тина минути, на децата как им преваряват водата като са малки. А както пише на доста места добавянето на киселина (лимонтузу) към захарния сироп играе и друга важна роля. То задържа в значителна степен проявлението на аскосфероза (варовито пило). Аз слагам по 1 лъжичка за кафе с лек връх може и малко повече общо взето на око и съм нямал проблем.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Трябва да се кипне сиропа!По книгите препоръчват 3гр лимонтузу на 1л сироп,но аз мисля да сложа по 2гр
    Да се кипне сиропа, или да се кипне водата преди да залееш с нея захарта и да направиш сироп???

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Що за тема ...??сезона още не е приключил-има неизваден мед от магазините а почват темите с есенното подхрахване и забъркване на разни коктейли ?

  7. #47
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Що за тема ...??сезона още не е приключил-има неизваден мед от магазините а почват темите с есенното подхрахване и забъркване на разни коктейли ?
    Еми ние новобранците още нямаме изградини пити да не говориме пък за мед . Лично аз разръчках темата защо подхранвам отводки и искам ГРАДЕЖ wink;

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Някъде сезона вече приключи. Ако сте чели дебелите книги от 1-ви август започва новият сезон. Сега е важно не да се изцеди до последно семейството, а да му се помогне да се съхрани, да се поразвие и да се създаде достатъчно зимна пчела. Там където няма вече паша е добре да се стимулират семействата с по малко 200-300 гр сироп, което ще активира яйценосната дейност.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Точно това направих и аз днес, подредих гнездата, сложих в средата на гнездото 2-3 празни рамки с идеални килийки, в които е люпено пило и сложих и лентите. Започнах и подхранване с 200 грама по- разреден сироп инвертиран АПИИНВЕРТ през ден два.
    Пашата приключи. Тая суша е убийствена.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    При мен валя много обилно тези дни и се надявам да избият някакви треви... има време за малко късна паша. Но все пак, имам отводки и колкото повече се развият, толкова по- добре, така че подхранвам по малко и за мен темата е актуална.

 

 
Страница 5 от 29 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •