Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 286
  1. #31
    Колеги моля Ви за съвет? Кога и как се започва с подбудителното подхранване? Имам един кошер който не си близва дори от даваният сироп. Това означава ли, че още е рано да им се дава сироп. Понеже съм начинаещ още, разчитам на малко помощ от темите на форума.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Колега дай малко инфо на колко рамки е ? Мое мнение не е рано вече за сироп давай през ден по малко колкото взема по 200-300 грама. Рано е още да се разваля сиропа но все пак ако слагаш някакви добавки вкисва.
    И задължително да е поне 1:1

    Но освен захарен сироп и разпечатвай колега, стесни и разпечатвай първо медените венци около пилото и после зад преградната дъска

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Слабите семейства много бавно взимат сиропа. Сега трябва да се дава толкова сироп, колкото да го смъкнат за през нощта. Все пак нощите са все още студени и пчелите са на кълбо, не могат да отидат в хранилката. Освен ако не си затоплил гнездото от всичките му страни.

  4. #34
    Благодаря Ви за изчерпателаната информация. Стеснено е на З рамки, слабичко е и мисля да му давам през вечер по 50 - 100 гр. 1:1 сироп. Ще разпечатам и зад преградната.

  5. #35
    Е последно трябва ли да се вари захарния сироп? Аз до сега го правя като слагам необходимото количество вода и захар подгрявам за да се стопи захарта . След като поизстине под 40 градуса на око не съм го мерил смесвом необходимото количество Витамикс. Сега да питам и още нещо в момента подхранвам отвотки с цел градеж на пити и стимулиране на яценосната дейност на майката има ли значение дали ще слагам Витамикс или Стартовит ? Или да ги редувам ? Или пък и двата заедно?

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Затопляш водата до завиране,след което е изсипваш върху захарта която е в друг съд,разбъркваш до разтваряне на захарта и си готов след като истине храниш, колкото до добавките не се харчи ,а инъче няма значение .
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Аз полза от стартовита не виждам.Най-вече я определям като психологическа за пчеларя. Захарния сироп за есенно подхранване трябва задължително да се кипне за да остане течен през зимата.Някои колеги му слагат дори и лимонена к-на.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #38
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Аз полза от стартовита не виждам.Най-вече я определям като психологическа за пчеларя. Захарния сироп за есенно подхранване трябва задължително да се кипне за да остане течен през зимата.Някои колеги му слагат дори и лимонена к-на.
    Да се кипне водата както казва ЛАЛОВ или да да се кипне заедно със захарта?

  9. #39
    Аз слагам захарта преди да кипне като се стопли достатъчно водата бъркам докато се разтвори варя 10-тина минути и махам от котлона. Слагам стартовит и лимонтузу и им слагам масата за банкета :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    а по колко грама лимонтузу слагате на сироп 1:1 вода и мед ?

 

 
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •