Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 29 ПърваПърва ... 19272829
Резултати от 281 до 286 от общо 286
  1. #281
    Цитат Първоначално публикувано от apiary Nedev Виж публикацията
    Колега vanHanegem, Може ли да споделиш как мога да се сдобия с книгата на Иван Сергеевич Лонин .Или как и е заглавието?
    Ако не възразяваш, че аз ти отговарям, книгата е издание и се разпространява от Апиинфоцентър Котларски. Във вестник Пчели може да видиш адреса и телефона и да си я вземеш на място или да си я поръчаш по куриер. Дано съм бил полезен.

  2. #282
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2014
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    гр.Шумен
    Благодаря Ви,ще се радвам да я имам.

  3. #283
    Наблюдател
    Регистриран
    19.08.2015
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    гр. Аксаково, област Варна
    Здравейте колеги,

    Първо да уточня, че съм начинаещ пчелар. В края на юни взех първите си четири отводки. Оттогава досега ги подхранвам с около 300 мл захарен сироп 1:1 през ден, като не съм вадил мед. Забелязах днес, че едно от семействата не беше усвоило сиропа, а по принцип досега винаги го усвояват в рамките на по-малко от ден. Това семейство има около 6 пити със запечатан мед на 80% може би, 2-3 частично изградени пити с пило, нектар и малко запечатан мед и една неизградена восъчна основа, но тя е последна рамка, предполагам затова не са я почнали.
    1. Възможно ли е да не прибират сиропа за да си оставят свободни килийки за снасяне на майката или има някаква друга причина?
    2. Добра идея ли е да сложа още един корпус отгоре (с многокорпусни кошери съм) като в долния корпус оставя 6-7 пити с мед, пило и нектар, а в горния отново 6-7 рамки, но да редувам восъчни основи с пити с мед и нектар?

  4. #284
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rusev1 Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    Първо да уточня, че съм начинаещ пчелар. В края на юни взех първите си четири отводки. Оттогава досега ги подхранвам с около 300 мл захарен сироп 1:1 през ден, като не съм вадил мед. Забелязах днес, че едно от семействата не беше усвоило сиропа, а по принцип досега винаги го усвояват в рамките на по-малко от ден. Това семейство има около 6 пити със запечатан мед на 80% може би, 2-3 частично изградени пити с пило, нектар и малко запечатан мед и една неизградена восъчна основа, но тя е последна рамка, предполагам затова не са я почнали.
    1. Възможно ли е да не прибират сиропа за да си оставят свободни килийки за снасяне на майката или има някаква друга причина?
    2. Добра идея ли е да сложа още един корпус отгоре (с многокорпусни кошери съм) като в долния корпус оставя 6-7 пити с мед, пило и нектар, а в горния отново 6-7 рамки, но да редувам восъчни основи с пити с мед и нектар?
    1. Вероятно си задръстил. Винаги ама винаги в гнездото трябва да има поне една празна рамка, където майката да снася.
    2. Лоша идея е. Остави ги и само гледай да има място за снасяне, защото това в момента е най-важното. При нас има късна паша и ще сложат още нектар и прашец.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #285
    Наблюдател
    Регистриран
    19.08.2015
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    гр. Аксаково, област Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    1. Вероятно си задръстил. Винаги ама винаги в гнездото трябва да има поне една празна рамка, където майката да снася.
    2. Лоша идея е. Остави ги и само гледай да има място за снасяне, защото това в момента е най-важното. При нас има късна паша и ще сложат още нектар и прашец.
    Благодаря за съвета. За съжаление все още нямам изградени свободни рамки, но ще ги оставя да си доизграждат неизградените основи.

  6. #286
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    6
    Здравейте, днес си купих Бийагра като добавка към сиропа да подхранване на отводки, вместо Стартовит. Та да ви питам какво ви е мнението за Бийагра-та , като че ли повече съставки има от Стартовита?

 

 
Страница 29 от 29 ПърваПърва ... 19272829

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •