Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819
Резултати от 181 до 189 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #181
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Имам определено количество клиенти, които държат на качеството на моя мед. Стремя се да добивам толкова мед, колкото мога да продам на дребно. За моите условия, за това са достатъчни 10 кошера с пчели. Пчелни семейства, които са в повече, ги продавам в началото на пролетта. Мед в тенекии не наливам и на едро не продавам.
    Намерил си за себе си начин, който да те удволетворява, но има колеги които на пчелините си разчитат за изхранвант себе си и семействата си. Те какво правят?
    Винаги съм давал за пример нашата съседка Румъния. По време на прехода не разипаха селското си стопанство, а и сега наливат пари там, защото правим каквото правим, накрая всичко опира до храната!
    При мен също има няколко клиенти, които държат на качество и определен вид мед, но това са единици, за повечето медът е просто мед!

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Регистрирайте се по наредбата за продажби на дребно. Направете си меда с етикети, в прилични нови кашони и да не са тежки, макс. 6 буркана. Огледайте се къде наблизо има заможни фирми с много служители в офиси. Намерете си във всяка фирма човек да продава буркани на колегите си, може да взема и процент, за да има стимул. Да има винаги налични буркани при себе си и да ви хвали меда като най-истинския мед на света. Дръжте и подобаваща цена, както се полага на истинския мед. Ако трябва, подписвайте се лично на всеки етикет, слагайте дата на центрофугиране, давайте координати на пчелина, където е произведен, за предпочитане нейде из горите тилилейски. После пишете за резултата.
    Празните буркани 0.720 в момента са 0.28 лв/бр от "Рубин" Плевен, кашони с решетка за 6 буркана са 0.78/бр, капачките с нарисуван пчелен мотив са стотинки, етикетите стават на принтер. Със сигурност ще излезе по-малко от лев разходи, заедно с труда по разфасоване и разнасяне. И ще се продаде по 10 лв буркана с 0.920 кг мед вътре, е, зависи и в кой град. В София вчера колега мъкнеше доволен един такъв буркан, купил го за 15 лв - "истински мед", казва. Колко е истински, целия офис го опита, вкл. и аз, че се случих там по работа. Извадих един буркан от колата и им го подарих, след опитване казаха, че моят бил по-ароматен. Мед като мед, ама нали ме знаят, че не ги лъжа, веднага си поръчаха да ги заредя с един багажник мед и като свърши, пак.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #183
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    В тезата ти има логика ,но на висока цена не може да продадеш голямо количество дори и в София..Не се заблуждавайте ,че като имат пари клиентите и се дават. А пък в провинцията ще претърпиш пълно фиаско.Работя във фабрика с 230 работника,освен мен мед продават още 8 човека .Като има такива които продават на 6 компотен буркан....

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Те тия продават по 6 именно, защото не са регистрирани по въпросната наредба.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Те тия продават по 6 именно, защото не са регистрирани по въпросната наредба.
    И си спестяват куп непреки разходи!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Моя го продадох на дребно .
    За мен си оставих една тенекия .
    Хората търсят и питат за още .

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от p4elarov Виж публикацията
    ...на висока цена не може да продадеш голямо количество дори и в София....
    Пропуснах да напиша, че това важи за хора с ограничени количества мед. Промишлените пчелари с тоновете са тежка категория, там историята е друга, тактиката също. Аз, за първа година, от 50-те кошера в Балкана извадих по 15 кг мед средно. Не мисля, че ще имам трудности да го продам в София на буркани и съм се захванал вече със задачата, засега успешно. Според мен, достигането директно до крайния клиент е най-добрата възможна политика. Ако може да му го поднеса направо в ръцете, най-добре. Може да му хареса да яде истински мед и да се създаде увеличено търсене по тази линия. Поне засега наблюдавам такова явление.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #188

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •