Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Когато питите са светли, тъмният мед може да се види, но на плодникови пити, тъмни не може да се различи. Може ли да се прави /по принцип/ анализ за манов мед в питите?
    Само ако си такъв регион сас мана,странджа ,средногорието,источна стара планина.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    маната предполагам знаете ,се измерва в микросименси а имено долната граница за което е 800.от там нагоре се смята за манов мед достига до 1400-1420микросименса което си е постижимо в зависимост от годината -природата на 1място.моя тази година е 1150-1250, а и на доста пчелари от станджанския регион е такъв.Тези на снимките едвали ще надхвърлят и 500 мс.
    Благодаря за информацията, Лалов, успокояваща е. Дано си прав, че маната в горния мед, цветово, ако е манов, не надхвърля 500 мс и при това положение могат пчелите да зимуват на такъв мед.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ако в дадени региони зимата е по мека ,могат да иззимуват и на по голяма електропроводимост (мс) на меда.зазимявали сме и напо1000мс,е някой са се подрисквали малко ама оправяли са се :D :D :D
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #34
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Ако в дадени региони зимата е по мека ,могат да иззимуват и на по голяма електропроводимост (мс) на меда.зазимявали сме и напо1000мс,е някой са се подрисквали малко ама оправяли са се :D :D :D
    Ами ако зимата се окаже не мека, а по "корава" какво ще се получи? Е , някои ще се "подрискат" малко повече и какво? Няма да се оправят. Жалко за тях. И по чия вина- на пчеларя.

    Шегувам се разбира се. Всеки да си ги зазимява както си знае. :D

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Погледнете асфалта под върбата.Според мен това е наличие на медена роса отделяна от върбата.В близост около пчелина ми няма дъбови насаждения, но върби има в изобилие.
    Колеги кликнете върху снимките, за да ги увеличите.Виждат се по-добре.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд


    Първо искам да се извиня на автора на снимката, свалих я без спомен някъде от нета. Въпроса ми е как може да се разфасоват няколко вида мед в един съд. Мое мнение е ,че това се прави поетапно, напр. пълни се буркана 1/2 с определен вид и се поставя хоризонтално докато се захароса. Така той заема половината от буркана отвесно. После се допълва с друг вид. Вашето мнение какво е, споделете опит. Целта ми е некомерсиална макар, че и това време ще дойде. Искам да изненадам роднини в Испания с такива букети като армаган за новогодишните празници.

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    89
    Ами почвай от сега, че да станат за догодина. 3 вида по 4 месеца за да кристализира = 12м.
    Иначе много ми харесва! Браво.

  8. #38
    Цитат Първоначално публикувано от apolo_bg
    Ами почвай от сега, че да станат за догодина. 3 вида по 4 месеца за да кристализира = 12м.
    Иначе много ми харесва! Браво.
    Колега, ако ми покажеш НАТУРАЛЕН мед от рапица или слънчоглед, който да не е кристализирал 3 месеца, те признавам за бога на пчеларите . cool;

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    89
    Да така е!
    А тъмния, ако е манов? Колко ще му трябва?

  10. #40
    Само исках да кажа, че не е необходимо цяла година.

    А тъмния мед от снимката, най-вероятно е манов. Е ако някой иска да опита с акациев, ще трябва да е доста търпелив.

 

 
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •