Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #21
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Лошото е ,че пчелина ми е на около 2км. от сръбската граница и не знам там какво са садили сърбите.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Продукцията от тази година.Акация, липа и полифлорен.За мен годината беше превъзходна.Три паши при стационарен пчелин.Липата и акацията бяха много силни.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Продукцията от тази година.Акация, липа и полифлорен.За мен годината беше превъзходна.Три паши при стационарен пчелин.Липата и акацията бяха много силни.
    Все едно, че си снимал моята продукция!
    Наистина - прекрасна година за нашия край! При мен започна отчайващо по обективни и ...субективни причини, но след това всичко се подреди и си дойде на място!

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Радвам се че и при теб годината е била добра.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Момчета супер сте че сте отделили меда.
    Ние не успяхме и измешаха рапцата и акация. И сега имам нап 1 т. и няма търсене, предлагат едва 3.80 лв.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Продукцията от тази година.Акация, липа и полифлорен.
    Към Станко, ВанХанегем и други, извадили такъв тъмен мед:
    Не се ли съмнявате, че може да е манов, може би не напълно, но с някакъв процент? И ако е възможно пчелите да зимуват на манов мед, до какъв процент съдържание на мана, или друг измерител на маната? се допуска, че е възможно зимуването? Оставихте ли от него в гнездата?

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Възможно е и да има някакъв процент и манов мед в него.Мисля че цвета идва от цъфтенето по-това време на прешленестия конски босилек, който го имаше доста около пчелина ми. При прегледа на плодниците имаше малко количество и по тъмен мед в долната част на питите, но не беше много и смятам че ще го изконсумират до зимата.Проблема е че в момента на асфалта под върбата до нас направо тече медена роса, от която добиват манов мед /това ме притеснява/и е пълно със стотици стършели и оси.Ще снимам и ще кача снимка. Наблюдавам и ме притеснява, присъствието им пред кошерите как ловят пчели и изчезват с тях. Май трябва да слагам бутилките с оцет.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Когато питите са светли, тъмният мед може да се види, но на плодникови пити, тъмни не може да се различи. Може ли да се прави /по принцип/ анализ за манов мед в питите?

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Станко сложи и захар в оцета 1към 1,дане ти се свиди :D .Относно маната предполагам знаете ,се измерва в микросименси а имено долната граница за което е 800.от там нагоре се смята за манов мед достига до 1400-1420микросименса което си е постижимо в зависимост от годината -природата на 1място.моя тази година е 1150-1250, а и на доста пчелари от станджанския регион е такъв.Тези на снимките едвали ще надхвърлят и 500мс. По тъмния мед от снимките не значи ,че е манов само за това че е тъмен визирам вашите раьони единствено ако имате борови или дъбови насаждения?този цвят се получава също така от копривата и др.за мене това си е тъй наречения горски букет,така че зазимявайте сас него.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #30
    Цеко Сифоня
    Guest
    Буркана по-горе е чиста рапица според мен.

 

 
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •