Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Да,да малко пресилих - на вкус си е добре,от към вкусови качества и на мен ми допада.

    Просто тази рапица мирише - дори на полето,където е засята из въздуха се носи една тежка,специфична миризма,но и аз съм със малко капризно обоняние,примерно само един път през живота си съм играл танго със циганка,повече не ща.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Меда си е много хубав. Аз само се чудя, рапицата я пръскат с много гадни препарати, някакви неоникотоноиди се съдържали, които са изключително вредни.
    Дали ги има и в меда...???

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    не знам дали е от препаратите,но със вързани очи да ме пуснеш на поле със цъфнала рапица,ще позная - има миризма,много силна,специфична и отчетлива,която за мен е неприятна!!!същия аромат го усещам и от пчелния мед!!!


  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    От акацията, бистър с лек зеленикъв отенък.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    3
    здравейте
    Извадих мед на 11.06, а днес по малко от месец след това е започнал да кристализира.Няма рапица в района, само бяла детелина ,много малко акация и други треви. На какво може да се дължи това, досега не ми се беше случвало. sadsmile;

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    1
    предполагам че има рапица смесен е

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Някой дали е вадил мед който нагарча? Вчера извадих такъв и се чудя от какво може да е. На цвят е жълт, подобно на слънчогледовият,но около пчелина няма слънчоглед, а и доколкото знам слънчогледовия не горчи.Четох,че меда от кестен горчи,но той бил тъмен на цвят,а моят е светъл.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    salash, преди 3 години пчелар от Сухиндол беше писал за такъв горчивеещ бледожълт мед и той смяташе, че е от синята метличина, която цъфтяла около кошерите му. Дори беше си намерил "лечебна" ниша за този мед- шипове и мъжка сила. Така че

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Лошото е ,че такъв горчив мед, е малко разпространен и хората гледат с голямо недоверие http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t9743.html

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от salash
    Някой дали е вадил мед който нагарча? Вчера извадих такъв и се чудя от какво може да е.
    Преди години,около пчелина имаше засят тютюн.Спомням си,че нектара имаше горчив вкус.Помисли и над този вариант.

 

 
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •