Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Какво трябва да е % -съдържание, за да се каже: този мед е липа, кориандър, слънчоглед ....и т. н.

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Повечето вадите монофлорен мед, не знаете % или и тука е тайна?

  3. #163
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Повечето вадите монофлорен мед, не знаете % или и тука е тайна?
    по-скоро не се знае ...

    акация, липа - над 20 %
    лавандула - над 10 %

    слънчоглед - над 45 %

    кориандър и рапица - не ги знам
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    по-скоро не се знае ...

    акация, липа - над 20 %
    лавандула - над 10 %

    слънчоглед - над 45 %

    кориандър и рапица - не ги знам
    Ако искаш да разбереш, трябва да го дадеш на изследване а щом го изпратиш от лабораторията ще ти издадат сертификат в който ще пише, дали е или не е.

  5. #165

  6. #166
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако искаш да разбереш, трябва да го дадеш на изследване а щом го изпратиш от лабораторията ще ти издадат сертификат в който ще пише, дали е или не е.

    То си е така ама колко пчелари го правят това? По-скоро чакат изкупвача да им каже меда ти е Ок и е акация/липа и т.н... нали и затова винаги четем обяви цена според полена .... хипотетично ами ако се злоупотреби с този % при положение че те усетят че и хабер си нямаш за какво става дума т.е. колко трябва да е ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #167
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако искаш да разбереш, трябва да го дадеш на изследване а щом го изпратиш от лабораторията ще ти издадат сертификат в който ще пише, дали е или не е.
    Цитирал си Александров, но очевидно отговора е за мен.По твоят отговор разбирам защо никой не се включва.Въпроса е тъп, естествено аз също, защото не съм чувал за лаборатории и за изследване.Мислех си че на някой колега изкупвачите не са му зачели монофлорния мед защото % е еди какъвси и ще сподели.От това евентуално да си извадя инфо, а и не само аз.Е ,живи и здрави, когато ми потрябва вече съм светнат.

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Цитирал си Александров, но очевидно отговора е за мен.По твоят отговор разбирам защо никой не се включва.Въпроса е тъп, естествено аз също, защото не съм чувал за лаборатории и за изследване.Мислех си че на някой колега изкупвачите не са му зачели монофлорния мед защото % е еди какъвси и ще сподели.От това евентуално да си извадя инфо, а и не само аз.Е ,живи и здрави, когато ми потрябва вече съм светнат.
    Шапка ти свалям, как все някой те е обидил, в случая демек аз. Няма да ти се извинявам, че ще взема пак да те обидя. От сега напълно ще те игнорирам, защото каквото и да пиша все те обиждам някак, а аз даже не се и шегувам, имам много черен хумор и затова съм се научил да не се базикам с хора, който не ме познават добре.

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Шапка ти свалям, как все някой те е обидил, в случая демек аз. Няма да ти се извинявам, че ще взема пак да те обидя. От сега напълно ще те игнорирам, защото каквото и да пиша все те обиждам някак, а аз даже не се и шегувам, имам много черен хумор и затова съм се научил да не се базикам с хора, който не ме познават добре.
    Пишеш, колкото да не заспиш.Споко не си ме обидил, понякога ми става тъпо, но бързо ми минава.

  10. #170
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Някой може ли да даде линк или изследвания, достоверно да се потвърди, че пресования мед е по качествен. А центрофугирания губи част от качествата си.

 

 
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •