Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 304
  1. #291
    Аз мишепредпазители не слагам и с варостоп третирам проблема е някъде другаде
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #292
    Здравейте от няколко дни един от 43 кошера има голям подмор във и пред него.Третирани са за вароатоза имат мед просто пчелите умират.Днес 22.01.13 го отворих има майка има мед просто нямам идея какво става,моля споделете мнение утре може да се случи и на друг–недай си боже благодаря предварително. sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile;

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Имам същият проблем,но несъм третирал само проблемното семейство.Върху подмора се откриват акари,а като смачкам пчела се долавя неприятна миризма,но по рамките и кошера няма диарични петна.При почукване се чува нормално усилване на жуженето,като след10-15секунди затихва.Изместих кошера в страни от другите семейства и подхраних с медено захарно тесто(всики),като на килограм кърмова маса добавих по 12 капки йод(това имах под ръка).След 15-20 дни ще реша как да постъпя,но ако подмора е отново голям най вероятно ще унищожа останалите пчели в семейството.

  4. #294
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от georgi_goso@abv.bg
    Здравейте от няколко дни един от 43 кошера има голям подмор във и пред него.. sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile; sadsmile;
    Имаш ли преместване на кълбото
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #295
    He никакво преместване,а за колегата пчелите миришат защото вече загниват.

  6. #296
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    А като издърпаш с върха на ноктите средното черво и ректума, дали са подути и изпълнени с водниста течност?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #297
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    1

    Сега в топлите дни това семейство облитало ли се е ?

  8. #298
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    А като издърпаш с върха на ноктите средното черво и ректума, дали са подути и изпълнени с водниста течност?
    Не съм издърпвал средното черво,но на 2-3 от 10 пчели от подмора при натиск отзад изхвърча водниста течност.Не изглеждат потдути и само тези 2-3 пчели миришеха.При това семейство облитането почти липсваше.

  9. #299
    В това семейство почти не останаха пчели,вчера като ходих излизаше някоя друга.Пчелите миришеха на гадно.Колега Scutellator в какво се съмняваш много държа на твоето мнение ще сам ти много благодарен???

  10. #300
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    При мен подморът на дъното е 5-10 пчели на 8-10 дни, но имам един "хубавец", сравнително силен, който обаче за същите периоди от време дава по 150 пчели фира. Не съм сигурен какъв му е проблемът...
    Вчера изчегъртах от дъното още ок. 250 трупа (за периода 4-22 януари). Сигурно имаше още толкова нападали пред кошера. Не знам обаче колко са останали вътре и колко са изхвърлени от пчелите. Вчера облиташе, но видимо е страшно отслабнал и може би е пътник. В гнездото не намерих дори снесени яйца, докато другите семейства имат вече по десетина килийки запечатано пило. Не че това пило ми е притрябвало, но липсата му в този кошер може би показва, че в него нещо не е наред. Този път на дъното намерих доста мъртви акари и май се оформя нова хипотеза...
    Акарите на снимката ги извадих с едно бъркане с тел...



    P. S. Някой може ли да ми гледа на ръка? :D
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •