Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 31 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 304
  1. #191
    Наблюдател
    Регистриран
    06.12.2011
    Мнения
    44
    Специално този кошер (отводка) - август месец са му махнати лентите и от тогава не е бутан. Не съм поглеждал килийките толкова внимателно , по дъното не съм гледал за парченца восък -- другия път ще погледна...Няма подмор просто само 2-3 пчелички умрели в килийките. Само толкова...?

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Специално този кошер (отводка) - август месец са му махнати лентите и от тогава не е бутан.
    А кога го зазими???На колко пити и с какви запаси?Май несериозно си подходил.Ако това е СПК, пчеларите няма защо да се плашат от СПК.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #193
    Наблюдател
    Регистриран
    06.12.2011
    Мнения
    44
    Може би , несериозен подход към този кошер .....Едва ли е СПК при условие , че другите са добре....Остава извода нападение. В крайна сметка от тази година гледам пчели и ако ми оцелеят останалите , ще го броим за добър процент загуба (макар , че не трябва да допускаме такива).

  4. #194
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Абе уж сички пчелари прекарват по много време на пчелините си....ма досега ни един не е видял СПК в действие, на живо и по това време на годината.....тая работа ми мяза на Лох Неската далавера, никой не я е виждал, ма се усвояват пари по направление туризъм :D

  5. #195
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    17
    По света бели никой не е видял СПК в действие и никой не го е обяснил точно и ясно като що за "животно е".Ако ти го видиш алармирай може да не вземеш пари по направление туризъм ,ма пък може да ти дадат някоя нобелова награда.

  6. #196
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Ти се моли да те не стига СПК или АГ че тогава ще видя дали ще драскаш хуморески философе

  7. #197
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    болестите в кошерите се развиват, поради недоглеждане, т.е. чисто човешки продукт са.......хумореската в случая, е че некои говорят за тези неща, щото само са чули или гледали по ТВ :D

    ....иначе, неведнъж съм повтарял, че СПК се появи заедно със програмите, както и АГ, се разви веднага след разрешеното преди години "застраховане" на кошери!!!

    ...не отричам, че в сичките приказки има и малък % истина.....ма процента е толкова малък, че преекспонирането от журналистите по тази тема е направо смешно...

    От поне 2-3 века има основни правила за отглеждане на пчели и който ги спазва поне на 70% няма причини да се страхува!!!....друг е въпроса за "новаторите"...огледайте се из съседните теми...всеки си мисли, че ще измисли "перфектния" кошер от пластмаса, стиропор, ПДЧ ......или квото там си намери из двора за без пари....е извинявайте, ама и пчелите душа носят, търпят, търпят дивотии....и накрая побегнат !!!!!!
    Да сте виждали Синдром на Празната Хралупа....или на Тръвната ?!?!?!?!?!?!?

  8. #198
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    17
    Съгласен съм с това ,че в последните години позанемарихме пчеларството,но и новите култури с повече или по-малко ГМО както и без контролното пръскане също им "помагат".Сега,който му хареса една лъжица мед и на другата година става пчелар и не с 2-3 кошера ,както му е реда ,ами с по 40-50.Кандидатства по някоя програмка вземе някой лев и до там. Преди седмица ми се оплака един ветеран, достоен за уважение дядо,който каза:Както съм ги зазимвал 52 години така и тази година,но сега вече нямам кошери!И му се доплака.Всичките 6 кошера са останали празни.А за тръвните не си прав.Миналата зима на един колега от дунавските села имаше 90% смъртност.Той също е радетел на традицията.

  9. #199
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Към никой нямам нищо лично и никой не искам да засягам, но моят личен превод на СПК е -- Синдром на празните /пчеларски/ кратуни.

  10. #200
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от pa4o
    Към никой нямам нищо лично и никой не искам да засягам, но моят личен превод на СПК е -- Синдром на празните /пчеларски/ кратуни.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

 

 
Страница 20 от 31 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •