Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 304
  1. #261
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Ако магазина е изолиран с найлон плат или по друг начин е едно,но да ги зарежеш след последното вадене на меда и да се сетиш за тях следващия май не е нормално.Такива пчелари са опасни и за нас ,защото въдят само болести.На тях обаче не им дреме,те си вземат пенсия а аз си изхранвам семеиството с тези пчели,и ако умрат те- умирам и аз.

  2. #262
    Цитат Първоначално публикувано от кирил
    И какви грешки си намерил в себе си ?
    Както писах по горе една от фаталните ми грешки в началото бе, че зазимих поради незнание две от семействата ми с рапичен мед и те умряха.Други грешки - недостатъчно снабденост с инвентар поради което пчелите ми са се роили, понякога прекалена прибързаност в работа ми заради ограниченото ми време - пресен пример от тази година - след липовата паша тази година нямах време да си извадя меда , сложих трети магазин за слънчогледа - резултата по малко мед , голяма играчка при вадене , по малко средства от меда понеже липовия е на по висока цена от слънчогледовия и така.

  3. #263
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    По-спокойно го давай колега michail76,аз също не свалям магазини и корпуси и до сега нямам изчезнало семейство,а зимни загуби са в порядъка от 3-4 процента - обикновено /отводки/слаби семейства.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  4. #264
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Момчета явно не ме разбрахте,като казвам да свалиш магазина нямам предвид непременно магазина да не е на кошера, мисълта ми е,че сигурно си го изолирал от плодника по някакъв начин,а ако не си и семейството е преживяло зимата ,съвсем не значи,че е изкарало много добре.Дълеч съм от мисълта да ги лигавя със спа и фитнес(да не са на Павел Баня)но от нас пчеларите се иска да положим поне минимални усилия пчелите ни да се чувстват добре.Разбирам ,че не всеки има време,база и условия но поне мерак трябва да има.Срещал съм пчелари които на въпроса ми ,,Как са пчелите?,,Отговарят,,Не ме интересуват пчелите-интересуват ме парите,,Не казвам ,че и аз ги гледа само да ме жилят но все пак...

  5. #265
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Колега, аз съм свалил магазините,третирал съм и стеснил гнездата, но на прелките на кошерите имам много умрели пчели-по 1-2 шепи.В кошерите има достатъчно качествена храна, все още са живи, но ме притеснява големия подмор.Есента съм третирал с Варотом, следвал съм упътването на опаковката и не мога да си обясня този голям подмор.Миналата година така измряха пчелите в съседното село и хората така и не разбраха от какво.

  6. #266
    До кога продължи да подхранваш с сироп. Но според мен си зазимил семейства с не достатъчно зимни пчели и сега умират старите ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #267
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Преди 2 дни ,на 27.12. времето беше страхотно,пчелите излизаха и чистеха подмора,но изхвърлените пчели бяха по 3-4.Относно третирането аз сложих по 2 лентички Варостоп,просто ей-така защото това лято не видях и 1 акар за разлика от миналата година,когато след третирането в чекмеджетата за прашец имаше паднали по няколко акара.

  8. #268
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от valeriboikov
    Колега, аз съм свалил магазините,третирал съм и стеснил гнездата, но на прелките на кошерите имам много умрели пчели-по 1-2 шепи.В кошерите има достатъчно качествена храна, все още са живи, но ме притеснява големия подмор.Есента съм третирал с Варотом, следвал съм упътването на опаковката и не мога да си обясня този голям подмор.Миналата година така измряха пчелите в съседното село и хората така и не разбраха от какво.

    Колега , когато умре кошер , а това ще стане , щом имаш толкова подмор , погледни на дъното под умрелите пчели и преброй акарите , дали са повече от пчелите ! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  9. #269
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Всички умрели пчели са без жила.

  10. #270
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от valeriboikov
    Всички умрели пчели са без жила.
    Другарю Бойков, ти започна да ни шашавиш! Това са някаква борованска порода пчели....

 

 
Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •