Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 304
  1. #271
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    До vanHanegem, твоите миналата година не измряха ли повече от половината? Сега имаш ли жертви?

  2. #272
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Бойков, вероятно си се объркал отново! Аз миналата година нямам нито едно загинало семейство! А пък тази - по-малко, засега.....
    Working....

  3. #273
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Бойков, вероятно си се объркал отново! Аз миналата година нямам нито едно загинало семейство! А пък тази - по-малко, засега.....
    Нали знаеш,че не съм се объркал! Също така ме познаваш добре не се бъзикаи с мен next_mad;.........
    ПОЗДРАВИ ОТ МЕН.

  4. #274
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    17
    Защо всички пчелари когато вадят мед са толкова сладкодумни и определено заслужават израза "посмали малко",а когато става дума за загуби си траят...Признайте си бе хора!Истината не боли от нея само можеш да научиш нещо!

  5. #275
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Бойков, наистина си се объркал. Нямам честта да те познавам, или не мога да се сетя кой си...Поздрави и от мен и успехи през Новата Година!
    Working....

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от apis_59
    Защо всички пчелари когато вадят мед са толкова сладкодумни и определено заслужават израза "посмали малко",а когато става дума за загуби си траят...Признайте си бе хора!Истината не боли от нея само можеш да научиш нещо!
    Никога не поставям хората под един знаменател. Колега apis_59 преди 4 месеца в друга тема призовах за зимно-пролетната смъртност да се пише когато му е времето , не когато се въртят центрофугите. Иначе е нормално който има смъртност, лятото да въэстановява бройка. И няма нищо лошо който пък е доволен от резултатите си да ги споделя с колегията wink;

  7. #277
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    До кога продължи да подхранваш с сироп. Но според мен си зазимил семейства с не достатъчно зимни пчели и сега умират старите ...
    Миналата година подхранвах отводка до края на септември със захарен сироп без да оставям хранилката да изсъхне за да я запася с мед Иззимува и се разви добре пролетта Тази есен до късно наблюдавах отводка с късно оплодена майка /началото на септември/ на 30 ноември имаше запечатано пило с диаметър 10 см а около него яйца на 3-4 дена Преди около седмица пред кошера имаше около 200 пчели подмор изхвърлен при топлото време Тези пчели определено не са стари а изтощени от пилото което са отглеждали Според мен това е един от факторите за големия подмор толкова рано през зимата-късното пило По данни от един пчелар тази година в отделни семейства яйцеснасянето не е прекъсвало

  8. #278
    Тогава може само да предполагаме. Но пък аз бих изключил и късното гледане на пило защото поне аз така предполагам голям подмор дължащ се на изтощение щеше да има февруари-март. Миналата година една отводка е бях хранил и октомври с сироп (с две думи съм ги озорил с преработката на захар) и март беше чудо едвам е спасих. Дано всички останали семейства ти иззимуват без проблем
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #279
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Относно това пило през зимата искам да ви споделя нещо,на коледа 2008 ми откраднаха 13 кошера и един имаше обърнат,изтървали ли са го или нарочно незнам,но когато го подреждах видях,че има пило(малко но запечатано)това ме кара да мисля,че има семейства които не престават да отглеждат пило.

  10. #280
    Това е абсолютен факт. Много пчелари обаче не смеят да си отворят кошерите от октомври до март, и после се чудят какво става. Една от причините за това е метизацията на пчелите ни. Да се загуби такова семейство не е трагедия, поне за мен. Решението може би се крие в добра селекция, но ако не знаш какда я правиш, по-добре да се остави на природата. Но погледнато от икономическата страна, въпроса стои по друг начин. А тя е водеща за повечето пчелари.

 

 
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •