Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 99 от общо 99
  1. #91
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Ако мога аз да отговоря/?/ 22ра купих 6 бр по 30лв. за рамка . През 23та имах 14 излишни не продадох нито един , подарих 2 и експерементирах с 4 . Миналия месец имах 12 отводки за продан , подарих 2 и обедених с по слабите семейства 6 . Не продадох нито една рамка .Колко струват???
    Не си продал щото няма търсене в твоя район или щото така си решил?

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    40
    Най вероятно защото не съм търговец , занимавам се за удоволствие и отчитам загуби от по няколко хиляди лева на година от пчелите. Може ли хобито да е доходоносно или не?

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Това определено ми хареса(частта с Бати Пейчо).
    Аз допускам, че рояка може и да е със стара майка.
    А също и че, може да има още някой и друг маточник...
    Казах го по инерция щото аз така правя и не се замислих, че е края на юни млада стара майка и т.н.

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    40
    Продавах мед само на цена 14лв. за кило , тази година 2ма пчелари ми казаха , че са им предложили 3.20лв. за килограм за новата продукция и аз си купих тенекий и само ще подарявам. Това е обидно и не мисля да коментирам .

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Най вероятно защото не съм търговец , занимавам се за удоволствие и отчитам загуби от по няколко хиляди лева на година от пчелите. Може ли хобито да е доходоносно или не?
    Не ти се мешам в работите и акъл не ти давам щото нямам и за мен но едни умници от западен Сибир умуват, че племенна работа при пчелите с обединение не се прави а чрез бракуване като периодично се трепе новопоявилата се млада пронесла майката

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Най вероятно защото не съм търговец , занимавам се за удоволствие и отчитам загуби от по няколко хиляди лева на година от пчелите. Може ли хобито да е доходоносно или не?
    Е колко да си "хоби" при положение, че говориш за няколко хиляди лева загуби на година? Иначе относно доходността - да, защо не, зависи от хобито

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    40
    Точната дума не е "загуба " а заплащане да си пчелар.

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не ти се мешам в работите и акъл не ти давам щото нямам и за мен но едни умници от западен Сибир умуват, че племенна работа при пчелите с обединение не се прави а чрез бракуване като периодично се трепе новопоявилата се млада пронесла майката
    Аз от племенна работа не разбирам , нямам и намерение за сега , само знам ,че не искам да увеличавам семействата и тези който имам са ми предостатъчни.
    Аз мисля , че трябва да внасям свежа кръв при мойте пчели и затова купувам .

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Аз от племенна работа не разбирам , нямам и намерение за сега , само знам ,че не искам да увеличавам семействата и тези който имам са ми предостатъчни.
    Аз мисля , че трябва да внасям свежа кръв при мойте пчели и затова купувам .
    Интересна теза за свежата кръв при други животни вероятно върши работа но при пчелите де се онодат с н броя търтей едва ли .Пак според гореспоменатите корифей всеки кошер да си прави майка за него си.Разбира се това не се вписва в ученията на тия де търгуват с тия неща но те са за професионалистите.Един себе уважаващ се хобит трябва сам да си прави майките тоест пчелите.Мое си мнение

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •